Ciąża i poród (1538 Wątki)

Porody domowe

Data utworzenia : 2013-10-07 09:45 | Ostatni komentarz 2017-12-14 21:19

Redakcja LOVI

13138 Odsłony
269 Komentarze

Myślisz o porodzie jako o jednym z najważniejszych zdarzeń w Twoim życiu, w życiu Twojej rodziny. Chcesz, by dziecko przyszło na świat w wyjątkowych warunkach otoczone kochającymi je bliskimi. Przeczytaj o porodzie w domu - jego zaletach i wadach oraz sytuacji prawnej. ----- Kinga-1981 (2013-10-01 16:14) Poród w domu..... marzenie? czy strach? Jaką macie wizję porodu w domu? U boku ukochanych osób, zaufanej położnej, w dźwiękach ulubionej muzyki, w naturalnym rytmie? Czy w strachu, obawie o dziecko, możliwych powikłaniach wybrałybyście poród w szpitalu? Mówimy tutaj o możliwości wyboru i o zdrowej ciąży. Jaką decyzję podjęłabyś dzisiaj?

2017-12-14 21:19

" choćby wyciągnie sobie łożysko a co jeśli będzie w częściach i nie wyciągnie całości przecież to jest możliwe i to już problem." Takie rzeczy jak zniszczone łożysko to skutek złych porodów, czyli zazwyczaj napędzanych oksytocyną lub z przebiciem pęcherza płodowego, albo bezmyślnym parciem na siłę w pozycji leżącej lub półsiedzącej. Wszystkie uszkodzenia wewnętrzne (uszkodzenia krocza czy inne) też zazwyczaj od tego zależą. Poród powinien przebiegać w spokojnej atmosferze bez nadmiernego wysiłku, a już na pewno bez wymuszania parcia czy rozwierania szyjki macicy w jakikolwiek sposób. A łożyska prawie nie trzeba wyciągać, bo ono rodzi się raczej samo po pewnym czasie od urodzenia dziecka. Wszystko wymaga spokoju, a zarazem odrobiny myślenia. Jest wiele naturalnych sposobów żeby łatwo urodzić łożysko i nie są one żadną tajemnicą. "dokładnie ..... a jak dziecko zachłyśnie się wodami płodowymi, urodzi się z zamartwicą, zaklinuje się w kanale rodnym, okaże się owinięte pępowiną ......" Zastanów się raczej nad przyczynami. Poród to nie jest żadna loteria (w przeciwieństwie do tego co uważa wiele osób). Praktycznie wszystkie komplikacje nie miałyby miejsca w przypadku naturalnego i spokojnego porodu. Ale jeśli kobieta nie czuje się na siłach, to dobra domowa położna mogłaby pomóc. "Jeżeli w mojej ciąży nie byłoby żadnych przeciwwskazań zdecydowałabym się na poród w domu. kiedyś nasze babcie rodziły tylko w domu i dzieci przeżywały i miały się dobrze." Tu nie chodzi tylko o przeżywanie. Porody w pełni naturalne minimalizują w maksymalnym stopniu wszelkie komplikacje i powikłania. Chodzi jedynie o to że ciąża musi być fizjologiczna, a kobieta zdrowa. Jeśli wszystko jest w normach to praktycznie każda może bez problemu urodzić w domu (nawet dziecko ułożone pośladkowo). Takie coś że wszystko przebiega dobrze, a tu nagle zaczyna się jakiś dramat to zdarze się prawie wyłącznie w szpitalach. Przy naturalnych porodach czegoś takiego prawie nie ma.

2017-12-14 17:55

Jeżeli w mojej ciąży nie byłoby żadnych przeciwwskazań zdecydowałabym się na poród w domu. kiedyś nasze babcie rodziły tylko w domu i dzieci przeżywały i miały się dobrze.

2017-11-01 18:18

Faktycznie dużo zależy od szpitala. Ja na swój nie narzekam bo dzięki szybko podjętej decyzji o cc mój syn jest teraz zdrowy. Ale słyszałam różne historie niestety. Chyba wszystko zależy od przekonań personelu. Lekarz powinien być za sn ale nie w sytuacji która stanowi zagrożenie życia dla dziecka czy matki.

2017-11-01 16:52

Ważne Kinga że jest was dwoje a koleżankę po prostu olać ;))) te jej teorie pozostawiają wiele do życzenia...coś a'la urodzic musisz sama - urodzisz to urodzisz jak nie to znajdziesz w kolejna ciążę ale nie dawaj sobie pomóc bo to złe....nosz kurka.. A co do lekarzy - niektórzy do końca chcą wierzyć że się uda sn a czasem ta więcej minuta dwie są bardzo decyzyjne i to tak....nie wiem czy oni też jakiś limit mają na CC czy coś w tym stylu....że CC tylko gdy zagrożenie a jak może sama kobieta rodzić to niech rodzi.... zresztą co szpital to inaczej i co zmiana to inaczej. Każdy lekarz działa wg swojego jakiegoś schematu i o..,.

2017-11-01 04:50

Dlatego właśnie wkurza mnie jak ktoś wypowiada się na temat cc a nigdy tego nie przeżył. Natanowi uratował ten zabieg życie więc nie sądzę, że cc jest gorsze od sn. Szkoda tylko że są lekarze i położne które są przeciwne i takie tragedie mają cały czas miejsce

2017-11-01 00:11

Kinga nie przejmuj się ważne że jesteście oboje cali i zdrowi słyszałaś te aferę kobieta rodziła sn błagala o cc bo ja tak bolało porod nie postępował 24 h a dalej nic aż dziecko zmarło a ona ledwo z życiem uszla więc jak widać ważne że wszystko ok że zrobili cc i udało się !

2017-10-31 20:38

Aż szkoda gadać jak się z takimi ludźmi spotyka :-(

2017-10-31 20:02

Pewnie ze kazda ma prawo. Uwierzcie ludzie wzywają karetki do takich rzeczy ze aż żal a kobieta w ciąży to nigdy nie jest bezpodstawne. Gorzej jak nie ma karetki bo pojechali do skręconej kostki. Kinga nie przejmuj się gadaniem tej laski mnie tez mierzi. Moja ciąża tez była książkowa ułożenie główkowe i co? Gdyby nie cc synek by się nie urodził.