Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

II trymestr ciąży

Data utworzenia : 2019-01-03 12:20 | Ostatni komentarz 2019-06-13 21:30

Redakcja LOVI

3935 Odsłony
18 Komentarze

Czas między 14. a 26. tygodniem ciąży to zwykle najprzyjemniejsze chwile dla przyszłej mamy. Dowiedz się, co dzieje się z mamą i jak rozwija się dziecko w II trymestrze ciąży.

2019-06-13 21:30

mamameg nie wyobrażam sobie, jak na razie, dnia bez spaceru, to mi zdecydowanie poprawia nastrój. Wiadomo, kobiety nie powinny się przemęczać, ale ruch, jak najbardziej wskazany :) No i może też waga tak szybciej nie będzie wzrastała hehe. Choć zauważyłam, że w 1 ciąży szybciej przybierałam na wadze, niż w tej. Całe szczęście :)

2019-06-13 15:06

Magiczny pazur korzystaj, bo to najlepszy czas, w III trymestrze często pojawiają się dolegliwości i trzeba więcej wypoczywać. Może pojawiać się skradająca szyjka. Oczywiście nie przemęczaj się, ale ciesz się ciążą.

2019-06-12 18:16

Aktualnie jestem w II trymestrze, dokładnie 22 tydzień i powiem, że zarówno w 1 ciąży, jak i teraz, to faktycznie najlepszy okres ciąży. Tych dolegliwości przede wszystkim jest mniej ( jak na razie). Oprócz problemów ze snem, żadnych innych nie mam. Brzuszek rośnie, dzidzia prawidłowo się rozwija. A badania, które są wskazane w artykule, będę mieć za 4 tygodnie, czyli morfologia, mocz i obciążenie glukozą :)

2019-01-22 14:04

Dla mnie najgorszy jest pierwszy trymestr.

2019-01-21 10:06

Super artykuł! W II trymestrze moim zdaniem najwięcej można dowiedzieć się o maluszku, poznać jego płeć i zobaczyć jak wygląda przypominając już realne dziecko! To naprawdę niesamowite, jak dziecko w tym trymestrze już jest silne, pierwsze ruchy poczułam około 16 tygodnia ciąży i już po paru dniach kopniaki były one widoczne na moim brzuchu - z niedowierzaniem się temu przyglądałam i czułam wielka radość. To dla mnie super czas, chyba najlepszy trymestr ponieważ przeszły mi mdłości i zmęczenie a wrócił apetyt i chęć do życia, tym bardziej że siły muszę mieć dla mojej córeczki która jest już ze mną w domu :) niestety teraz już kończę ten trymest i zaczynam III-chyba najgorszy, czyt. najcięższy trymestr całej ciazy, mam nadzieję że jakoś go przetrwam.

2019-01-15 22:27

Dla mnie drugi trymestr nie jest przyjemny stale wymiotuje i nic jeść nie mogę. Już nie wiem co mam jeść żeby nie oddać. Maluszka już widać ładnie choć i na poprzednim usg było już ładnie widać maluszka. U mnie będzie chłopiec. Mąż już dziś wybrał ubranko pierwsze dla synka. Brzuszek już powoli widać. Teraz widać prędzej bo to druga ciąża. Nam nadzieję że będzie już teraz co raz lepiej czekam na to.

2019-01-14 10:38

Ja mam dwóch chłopców w domu a w brzuszku podobno dziewczynka i tego sie trzymam a tak serio to byłam nastawiona na chlopca od poczatku moja gin mowila chyba chlopczyk na pierwszym prenatalnym tez chlopiec ALE na ostatnim prenatalnym w 20 tyg.inny lekarz ze to dziewczynka jakież bylo moje pozytywne zaskoczenie

2019-01-06 15:31

Kasik234 u mnie jeszcze za wcześnie na takie wiadomości, ale mojej znajomej dr na badaniach prenatalnych powiedział że na 70% dziewczynki (bliźnięta jednojajowe). Trzy tyg później dziewczynki okazały się być chłopcami :D Nie wiec się co spieszyć z podglądaniem Maluszka bo możemy się nastawić na konkretną płeć i poczynić już różowe czy niebieskie zakupy :) Nam nie spieszy się do tej wiadomości, jesteśmy oczywiście ciekawi, ale cierpliwie poczekamy, natomiast co chciałabym usłyszeć jak najszybciej? Że dziecko jest zdrowe, to najważniejsze.