Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Cewka moczowa

Data utworzenia : 2018-10-12 11:58 | Ostatni komentarz 2019-01-17 12:39

Paula95

711 Odsłony
13 Komentarze

Witam. Nie znalazłam nigdzie nic na temat, a mam mały problem. Jestem dwa tygodnie po porodzie i od kilku dni czuję się jakby moja cewka moczowa się przemieszczała co sprawia mi ból. Jest to uczucie jakby się chowała i wychodziła troszkę na zewnątrz, nie jest też to ból jakiś nie do zniesienia ale bardzo nie przyjemny i jest mi wtedy nie komfortowo. Do tej sytuacji najczęściej dochodzi po oddaniu moczu, wtedy tak jakby się wychylała i za długo nie mogę już wtedy siedzieć na kibelku i muszę szybko wstać, co powoduje problemy z oddaniem stolca musi to być szybka akcja a rzadko kiedy się zdarza tak w 5 sekund to obrobić. Na początku myślałam, że to może przez podpaski, że gdzieś mnie tam uwiera i dlatego no ale jednak nie bo nawet jak jestem bez majtek to mam to uczucie. Nurtuje mnie więc pytanie czy to normalne po porodzie czy lepiej zgłosić się do lekarza, jak to u was wyglądało? Czy to może być wywołane gojeniem się nacięcia lub pęknięcia?

2019-01-17 12:39

Po porodzie często występują problemy z oddawaniem moczu czy stolca, ale opisana sytuacja ewidentnie kwalifikuje się do lekarza i to specjalisty. Ja po porodzie miałam problemy z oddawaniem moczu, a dokładnie z oddawaniem kropelkowym podczas wysiłku. Po konsultacji z lekarzem zdecydowałam się na ćwiczenia mięśni za pomocą przedmiotu pessar kostkowy - kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc. Dziś po wielu miesiącach ćwiczeń i dochodzenia do siebie dolegliwości zniknęły.

Konto usunięte

2018-10-13 10:08

Paula, kontaktowałaś się z lekarzem? Też stawiam na ginekologa bo jest szybciej bo bez skierowania, ale rodzinny też Ci na pewno pomoże

2018-10-13 09:28

A nawet możesz sama w aptece zapytać. Ja kiedyś miałam problem tam na dole tak mnie piekło pojechałam. Do gina okazało się że ma. Wyjazd i poszłam. Do apteki fajna babka była dała maść i migiem przeszlo

2018-10-12 21:39

Maść dostałam żeby smarować wlansie jak ma się problem z przy toalecie tzn że jest problem z oddawaniwm fizjologii. Też bym poszła do ginekologa bądź rodzinny i urolog A może być tak że sam rodzinny przepisze zapewne furagin bo jest on wlansie na takie infekcje.

2018-10-12 20:52

Moim zdaniem ginekolog a w razie czego to i tak skieruje cie do urologa lub rodzinny i skieruje dalej. W sumie ja miałam takie zalecenia jak Aisa tylko bez maści i mi pomogło

2018-10-12 20:10

Ja na takie coś dostałam furagin miałam się myć żelem antybakteryjnym i miałam witaminę C brać i pić dużo wody by wyplukac wszystko. Do tego jeszcze maść dostałam do smarowania.

2018-10-12 20:04

Ja miałam. Kiedyś zapalenie cewki i miałam tak jak ty. I wtedy u lekarza byłam dostałam jakieś leki.

2018-10-12 18:47

Aisa nie miałam cewnikowania. A do jakiego lekarza się udać. Do ginekologa, bo po porodzie, czy urolog??