Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Poród naturalny po cc?

Data utworzenia : 2013-07-27 22:32 | Ostatni komentarz 2016-10-21 11:02

konto usunięte

17245 Odsłony
204 Komentarze

Nie wiem czy podobny watek juz byl, jak tak to przepraszam, jeżeli rodzilo sie przez cesarskie cięcie to jak to pozniej jest z rodzeniem naturalnym? Następny porod zalecają naturalny czy cc? Przykladowo jak tak jak u mnie byla cesarka i powiedzmy za 2 lata decyduje sie znów to moge juz naturalnie? Pytam nie dla siebie :) ja jeżeli na trzecie dziecko sie w ogóle zdecyduje to co najmniej za 5 lat (przynajmniej taki jest plan). Przyjaciółka jest w ciąży, jej pierwsze dziecko ma ponad 9 lat, jak będzie miala rodzic drugie to od cesarki będzie 10 lat. Zastanawiala sie czy lekarz nie będzie jej zalecal cesarki, ze niby zrosty itp. Ja natomiast slyszalam, ze po takim czasie drugie dziecko rodzi jak pierworodka - w koncu ja tez mialam wczesniej dwie operacje a jednak pierwsze dziecko rodziłam naturalnie :) wiec jak to w koncu jest?

2014-01-27 09:10

Mi lekarz prowadzący też mówił że najlepiej jest odczekać przynajmniej rok a dobrze by było ok 2 lat od cesarki tak aby nie zagrażać dzidziusiowi rozwijającemu się w naszym brzuszku. Wczesniej się nie zaleca ze względu na długo gojące się rany wewnątrz organizmu.

2013-07-29 22:14

właśnie na taką odpowiedź liczyłam :) bardzo dziękuję :) tak myślałam, że to jest już dawno po tamtym porodzie... a u niej było tak, że była bardzo młoda, prywatnie do lekarza nie chodziła, więc tak średnio nia się zajęli... rodziła ponad 2 tygodnie po terminie, cc miała podobnie jak ja - mały został podduszony, w związku z tym nawet mimo, że był duży (ważył ponad 4 kg) to spędził trochę czasu w inkubatorze z powodu niedotlenienia... Teraz zaczęła chodzić prywatnie, do lekarza, który jest bardziej przewrażliwiony, nie przeacza zwykle żadnych badań itd. a na pewno nie pozwoliłby osobie z jej postura - nie jest wysoka i jest szczupła - przechodzić całej ciąży.

2013-07-29 20:14

Kamila ma rację. Poród fizjologiczny jest możliwy po przebytym cięciu cesarskim, jednak podczas porodu nie stosuje się stymulacji kroplówką naskurczową i bardziej uważnie monitoruje się czynność skurczową macicy. Kobieta może być poproszona przez lekarza o podpisanie zgody na poród siłami natury.

2013-07-29 19:48

Po pierwszej cesarce jeżeli minęło minimum 2 lata można rodzić naturalnie. Natomiast wszystko zależy od przebiegu ciąży oraz od tego czy nie ma lub nie będzie wskazań do cięcia np. położenie miednicowe itd. Jeżeli wszystko będzie przebiegać prawidłowo (ciąża i poród) to Pani przyjaciółka może rodzić naturalnie. Jednak wszystko zależy od lekarza prowadzącego ciążę oraz lekarza przyjmującego poród. Ja nie mogę napisać, że na pewno będzie rodzić naturalnie bo nie znam historii poprzedniej oraz obecnej ciąży. Po za tym w trakcie porodu może się wszystko wydarzyć. Odpowiadam jednak na pytanie, że po jednej cesarce można rodzić naturalnie, szczególnie po takim czasie.