Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Krzywa cukrowa

Data utworzenia : 2018-06-07 08:35 | Ostatni komentarz 2022-06-16 13:26

ewuska3101

14123 Odsłony
259 Komentarze

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na krzywa cukrowa?? Wczoraj byłam ale po 30 min było mi tak nie dobrze że zwymiotowałam. Niestety wynik jest nie ważny i musze go powtorzyć e następnym tygodniu.. POMOŻECIE

Konto usunięte

2019-09-06 08:43

Justa - zapomnij o tym badaniu co miałaś kiedyś i spróbuj nastawić się pozytywnie do badania, które będziesz robić. Nie każde badanie jest takie samo, a uwierz mi, że pozytywne nastawienie to ponad połowa sukcesu. Powiedz sobie, że dasz radę i tym razem nie będzie niespodzianek :) Jeśli będziesz rozpamiętywać poprzednie badania i nastawiać się, że będzie tak samo i co ty teraz zrobisz, to uwierz mi, że będzie tak samo. A jak się nastawisz, że tym razem wszystko będzie ok, bo przecież już wiesz jak to wygląda to dasz radę! :) I pamiętaj - pij bardzo małymi łyczkami, tak abyś cały kubek wypiła faktycznie w trakcie tych 5 minut, a nie w ciągu 1 minuty. 

2019-09-05 19:21

JustaMama nie przejmuj się na zapas. Kup cytrynową glukozę i będzie ok :) Też się bardzo bałam tego ale jak ja dałam radę to i ty dasz :) 

2019-09-05 19:14

Magiczny pazur dlatego że robiłam to badanie trzy razy za pierwszym zwymiotowalsm od razu do umywalki w zabiegowym myślałam że umrę ze wstydu ale aż nosem mi poszło. Za drugim dobiegłam do toalety ale zasłablsm więc zrobiło się zamieszanie ja byłam strasznie zdenerwowana zaczęłam płakać w końcu zwymiotowalsm. Za trzecim robiłam u mamy na oddziale (jest pielęgniarka) leżąc i się nie ruszając z misks na dole. Nawet kolejne pobranie było na leżący a czułam się tak okropnie że łzy same leciały. Teraz nie mam możliwości robić badania y mamy. 

Jak teraz o tym pomyśle ti aż płakać się chce. Nie mam pojęcia czy będę miała możliwość wypicia smakowej glukozy. 

2019-09-05 18:56

JustynaSz123;) no z tym jedzeniem to faktycznie tak było i do tej pory potrafi to funkcjonować, co dla mnie wydaje się być wręcz chore...

 

JustaMama a dlaczego? Tak bardzo Cię mdliło po badaniu z synkiem, ze tak się obawiasz? A będziesz miała możliwość wypicia smakowej glukozy?

2019-09-05 15:31

 

Zdecydowanie glukoza cytrynowa (nie z kwaskiem cytrynowym bo to też inaczej smakuje). Jakoś dało się wypić i wysiedziec i mdłości były ale takie do wytrzymania.. 

2019-09-05 13:23

Mi na samą myśl jest słabo ze strachu. Dls mnie to badanie gorsze niż cesarka 

2019-09-05 12:47

Ja tym razem gorzej znioslam to badanie niż w pierwszej ciąży i musiałam popic kilkoma lykami wody na co mi pozwolono. Zaproponowano mi glukoza zwykła bądź pomarańczową, która jest niby lepsza dla tych co na codzień nie piją za bardzo napojów slodzonych. Ja zdecydowałam się na zwykła. 

 

JustaMama ja za badanie i wykupienie glukozy placilam ok 36 zł aczkolwiek cena też może zależeć od danego laboratorium tylko się zdziwiłam, że mimo że odrazu mówiłam, że badanie prywatnie to chcieli skierowanie bo oni nie mogą mi od tak tego badania zrobić bo ja chce chyba, że w ciągu pół roku miałam robione badanie i ja skierowania nie miałam, ale na szczęście w kwietniu miałam badana glukoze i było ok i mi zrobili i dobrze bo to były ostatnie dni, kiedy mogłam zrobić to badanie 

2019-09-05 12:29

Jak ktoś nie da rady wypić klasycznej glukozy, to proponuję cytrynową. Jest bez problemu dostępna w aptekach i nie musimy się obawiać, że zafałszuje wynik.