Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Posiew moczu w ciąży

Data utworzenia : 2013-07-20 14:55 | Ostatni komentarz 2014-04-17 07:04

Magda-1982

14432 Odsłony
21 Komentarze

Rozpoczęłam ten wątek bo nigdzie nie mogłam znaleźć tego wątku a chciałam Wam opisać moje ostatnie perypetie. Jestem w 19 tygodniu ciąży a do tej pory przytrafiły mi się już dwie infekcje narządów rodnych i to dosyć ciężkie. Ginekolog najpierw przepisał mi gynalgin, a za drugim razem clotrimazolum. Coś mi jednak nie dawało spokoju ponieważ staram się dbać o higienę a zwłaszcza teraz jak jestem w ciąży. Postanowiłam na własną rękę zrobić posiew moczu no i faktycznie okazało się że mam zapalenie dróg moczowych tzw bezobjawowe i w posiewie wyhodowali mi bakterie E. coli, co jak się okazało nie leczone może doprowadzić do poronienia. Dostałam antybiotyk augmentin i jeszcze raz serie clotrimazolum. Teraz pozostaje mi od czasu do czasu robić posiew i kontrolować czy znowu się jakaś bakteria w moczu nie pojawi.

2013-07-23 14:08

na pewno musisz pić dużo wody tak ok. 1,5 do 2 l/dziennie! aby układ moczowy ciągle pracował i nie miał szans na mnożenie się bakterii! powodzenia!

2013-07-22 20:00

Niestety w ciąży jesteśmy bardziej podatne na infekcje i z tego powodu zbyt duża "dbałość" o higienę a nawet przesadna może doprowadzić do zaburzenia flory bakteryjnej, co tym infekcją sprzyja.

2013-07-20 17:57

Ja również miałam robiony posiew moczu w ciąży bo mojemu lekarzowi coś się nie podobało, jednak cale szczęście wszystko było ok. Dobrze że sama zdecydowałaś się na taki badanie i nie czekalas na lekarza. Mamy nadzieje że wszystko bedzie w porządku

2013-07-20 16:25

Magda dobrze w ogóle że nie dało Ci to spokoju i zrobiłaś sobie posiew. Bakterie e.coli nie wykryte mogą potem zagrażać dziecku,jego życiu.I tak jak Ty piszesz do poronienia. A sam clotrimazolum działa zapobiegająco na świąd i pieczenie.

2013-07-20 14:58

Madzia, kup sobie w aptece plyn do higieny intymnej Saugella :) mi to ginekolog polecil bo tez mialam infekcje i te same leki dostawalam, a nawet maści ze sterydami uzywalam... Mówil, ze te plyny w sklepach to za duzo nie dają, a ja saugelle uzywam i po porodzie tez i jest w porządku :) nie ma podrażnień ani nic, moze tez pomoże zapobiegać nawrotom zapalenia...