Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2183 Wątki)

Posiew moczu w ciąży

Data utworzenia : 2013-07-20 14:55 | Ostatni komentarz 2014-04-17 07:04

Magda-1982

14429 Odsłony
21 Komentarze

Rozpoczęłam ten wątek bo nigdzie nie mogłam znaleźć tego wątku a chciałam Wam opisać moje ostatnie perypetie. Jestem w 19 tygodniu ciąży a do tej pory przytrafiły mi się już dwie infekcje narządów rodnych i to dosyć ciężkie. Ginekolog najpierw przepisał mi gynalgin, a za drugim razem clotrimazolum. Coś mi jednak nie dawało spokoju ponieważ staram się dbać o higienę a zwłaszcza teraz jak jestem w ciąży. Postanowiłam na własną rękę zrobić posiew moczu no i faktycznie okazało się że mam zapalenie dróg moczowych tzw bezobjawowe i w posiewie wyhodowali mi bakterie E. coli, co jak się okazało nie leczone może doprowadzić do poronienia. Dostałam antybiotyk augmentin i jeszcze raz serie clotrimazolum. Teraz pozostaje mi od czasu do czasu robić posiew i kontrolować czy znowu się jakaś bakteria w moczu nie pojawi.

2014-04-17 07:04

też miałam te bakterie i leżałam w szpitalu z powodu okropnego bólu brzucha.... i dobrze, że zostały wykryte....

2014-04-14 22:42

Poud Mommy a może masz jak ja ja przez płyny zapachowe do higieny intymnej miałam tylko namnażanie się bakterii. W ciąży jakoś trudniej sie ich pozbyć.

2014-04-14 21:12

U mnie wychodzą co jakiś czas szczawiany wapnia w moczu, więc łykam sobie urosept i przechodzi, potem znowu to nawraca i znowu łykam urosept - zwariować idzie :/ Posiewu nie robiłam, bo tak poza tym to ok, ale dlaczego te bakterie tak nawracają, to nie wiem.

2014-01-19 08:54

Ja przepisanego nic nie miałam, ale przy ostatnich wynikach moczu miałam dość niepokojący wynik poziomu leukocytów. Mój gin kazał powtórzyć badanie i zadzwonić, gdyby nadal był wysoki, pomimo, że spędzał urlop nad morzem. Z badań wyszedł prawidłowy wynik więc uznałam, że wszystko jest w normie i mam nadzieję, że się nie myliłam. Teraz tyle się słyszy o utraconych ciążach że szok, ale gdybym miała tak wszystko brać pod siebie to jeszcze psychicznie musiałabym się leczyć :D

2014-01-18 22:25

Ja clotrimazolum miałam używać wewnętrznie.

2014-01-18 17:43

Też używałam gynalgin na infekcję z połączeniem Fenimiseptu Uro, i nie moge narzekać bo po tygodniu wyniki w 100 procentach sie unormowaly, ale zastanawiam sie nad clotrimazolum ponieważ to jesli dobrze pamietam jest maść, ale do marowania "na" więc zastanawiam sie co ma do infekcji moczowych. No tak i oczywiście miałam zwiekszyć spożywanie wody/ napojów :)

2013-09-03 11:54

Nie dziękuję :))

2013-09-02 20:13

Oj to się namęczysz, ja w ciąży miałam problem z przeziębieniami, które cały czas mi towarzyszyły i skończyło się to braniem antybiotyku, który przepisał mi lekarz rodzinny, oczywiście bezpieczny podczas ciąży. Życzymy Ci bezinfekcyjnego trwania w ciąży.