Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2023-06-14 05:13

Konto usunięte

85087 Odsłony
1942 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2015-07-29 22:25

Ja miałam dokładnie to samo ze mleko tylko wzmagalo moja zgagę zamiast ja łagodzić. Niestety walka ze zgaga mi nie wychodziła zawsze ja przegrywalam ;)

2015-07-29 19:27

Niunia kiedyś pisała, że jej mleko jeszcze nasilało zgagę. Ja już nawet z nią i cofkami nie walczę. Szkoda mi nerwów... Dzisiaj na ten przykład pojawiła mi się zgaga po wypiciu maślanki do obiadu :/

2015-07-28 22:56

Beata to może o to chodziło ale jak widac mleko skuteczne nie jest skoro potem objaw się nasili :) uff jak dobrze,że ja ani razu w ciąży nie miałam !

2015-07-28 22:23

Mi zgaga w ciąży ( na szczęście rzadko) ustępowała jedynie po medykamentach. Piłam łyżkę Alugastrinu albo jak ktoś woli Manti. Przy czym zawierają one glin i jak ktoś nie chce to takim specyfikiem dobrym w ciąży jest Rennie. Szybko przynosiło ulgę i można było spokojnie iść spać.

2015-07-28 22:19

Dokładnie ja też próbowałam z mekiem i nawet śmietanka 30%...na chwile pomogło i juz myślałam ze jestem w domu i mam na zgagę sposób ale po jakiejś chwili zgaga wróciła z podwójna jak nie potrójna sila i myślałam ze ten kwas mnie cala wypali od środka. Ostatnio powiem Wam ze podczas snu mi tak wszystko podeszlo ze się obudziłam z kwasem w buzi aż się zakrztusilam. Mój maz przerażony nie wiedział co się dzieje. Zgaga to moja zmora :|

2015-07-28 22:18

Mi pomagają owoce i to te najbardziej kwaśne wtedy ta zgaga nie jest taka straszna. Chociaż w tej ciąży zgaga mam sporadycznie to najlepsze są cukierki miętowe. Najgorzej mam zgage po czymś co jest z majonezem czoskiem lub tłuste więc omija te rzeczy

2015-07-28 22:14

Roxi mleko na zgagę pomaga, ale na chwilę. Mleko ma odczyn zasadowy, a zgaga pojawia się przez kwas żołądkowy. Mleko ten kwas zobojętni i przez chwilę będzie ok, ale potem żołądwek wytworzy wiecej kwasu i będziemy się jeszcze bardziej męczyć.

2015-07-28 21:08

Wiecie niby mleko na zgagę to wielka bujda :) mojej koleżance lekarz mówił,że to jeszcze nasila. Migdały też są dobre ;)