Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Drętwienie palców u rąk w ciąży - czy was też to dopadło?

Data utworzenia : 2013-01-16 11:28 | Ostatni komentarz 2016-10-13 17:20

Konto usunięte

13788 Odsłony
113 Komentarze

Mniej więcej od połowy ciąży drętwiały mi dwa palce u ręki. Czasem nawet tak mocno, że traciłam w nich czucie... Trochę się bałam. Nie było to przyjemne uczucie. Na jednej z wizyt w szkole rodzenia zapytałam naszej Pani położnej co się dzieje. Uspokoiła mnie i wytłumaczyła, że widocznie mała uciska na jakiś nerw odpowiedzialny za tę część dłoni. Żebym się nie martwiła bo po porodzie to ustąpi. Niekoniecznie od razu, ale na pewno po pewnym czasie... U mnie ustąpiło w zasadzie od razu po porodzie :) Całe szczęście, bo bałam się, że może mi to przeszkodzić w opiece nad córcią...

2016-10-13 17:20

Bardzo mi dretwialy palce i miałam okropne skurcze łydek . Bardzo długo mi to dokuczali ale w końcu jak zaczęłam brać magnez to pomogło

2016-10-13 17:06

Wszystko zależy od organizmu .

2016-10-13 12:44

Kasia. S ma rację-to zespół cieśni nadgarstka. Nie jest szkodliwy, tylko uciążliwy. Mnie dopadł dosyć wcześnie i wstawałam w nocy bo rąk nie czułam(takie głupie uczucie). Potem jakoś przyzwyczaiłam się i jakoś z tym zasypiałam:) Brałam magnez,, choc wiele mi to nie pomagało:(

2016-10-13 12:40

Mnie drętwienie dopadło w pierwszym trymestrze. POtem miałąm spokój, Teraz od kilku dni jak zaczął się trzeci trymestr na nowo pojawiło się drętwienie ale silniejsze. I podobnie jak u Was w nocy. tyle że towarzyszy temu uczucie spóchnięcia i nie mogę ruszać palcami :) niestety zwiększyć magnezu już nie mogę bo mam optymalną dawkę więc ratuję się większą ilością wody i jednak rezygnuję z kawy (choć pijam w ciąży słabiutką). Można też ratować się pomidorami - o ile nie ma się cukrzycy ciążowej :) ja od 3 miesiąca musiałam zrezygnować z tego rarytasu a pochłaniałam go w dużych ilościach :) Suma sumarum - myślę że drętwienie minie po ciązy a w najgorszym wypadku po karmieniu. Zresztą czego się dla dzieciątka nie zniesie :)

2016-10-11 23:00

Za drętwienie odpowiedzialny jest zespół cieśni nadgarstka. Oczywiście spotyka to wiele kobiet w ciąży ale nie jest niczym groźnym. Pomaga suplementacja magnezu wtedy palce tak nie drętwieją.

2016-10-11 21:13

U mnie drętwienie rownież wystąpiło w ciazy.. dotyczyło to rak szczególnie w nocy tuż przed snem. Pózniej zmieniłam witaminy na falvit i ta dolegliwość ustala

2016-10-11 20:45

U mnie drętwienie rąk pojawiło się dosyć wcześnie. Ok 7-8 tygodnia podczas drzemki w ciągu dnia budziłam się właśnie z takim uczuciem. Prawdopodobnie może to być objawem niedoboru magnezu.

2016-03-06 21:23

Też zdarza mi się, że dretwieja mi palce i bolą mnie nadgarstki zwłaszcza po nocy. Czasem jest to bardzo uciążliwe, boli przy wykonywaniu najprostszych czynności.