Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Co do szpitala?

Data utworzenia : 2018-01-10 12:57 | Ostatni komentarz 2018-01-12 09:21

Agejjta

743 Odsłony
13 Komentarze

Dziewczyny z terminem na luty co bierzecie do szpitala dla siebie i dla dziecka i jak go ubierzecie na wyjście bo ja sama już nie wiem, podobno w lutym ma być już wiosna i nie wiem jak ubrać synka na wyjście. Pomożecie?

2018-01-10 14:54

Zobacz, czy szpital nie ma wytycznych odnośnie zawartości torby. Mój ma. Dlatego biorę poza kartą ciąży ze wszystkimi wynikami: Dla dziecka: - pieluchy Dla siebie: -koszule nocne 3 szt. -klapki prysznicowe -***SKARPETKI*** podobno w trakcie porodu marzną stopy - a mnie marzną i bez rodzenia -pomadkę na suszące się usta w trakcie oddychania -podpaski połogowe -biustonosz laktacyjny i wkładki do niego -majtki poporodowe -kosmetyki do codziennej pielęgnacji -małe ręczniki 2 szt. -wodę w butelce na poród -telefon i ładowarkę Z poza listy biorę jeszcze Dla dziecka: -śpiochy -tertę kilka sztuk (do wycierania, okrywania, otulania czy co tam jeszcze okaże się konieczne) Dla siebie: -lanolinę na ew problemy z brodawkami -lizaka, żeby mieć cukrowego kopa w trakcie porodu gdybym uznała, że MUSZĘ coś zjeść natychmiast :) -czytnik z lekką książką - książkę po prostu zawsze mam w torebce więc tym razem też biorę. Drugą, mniejszą torbę "na wyjście" dowiezie mi mąż przy wypisie. W niej: -ubrania na wyjście dla młodego czyli body bez rękawów/nogawek + body z nogawkami + kaftanik + czapa + kubraczek zewnętrzny + otulające, ciepłe, miękkie nosidło, taki trochę śpiworek (spodziewam się zimy podczas wyjścia). Innymi słowy na plecki 2 warstwy na rączki i nóżki po 1 warstwie + zimowy pajac + śpiworek. -ubrania na wyjście dla mnie

2018-01-10 14:42

To ze niby ma byc cieplo nie oznacza ze bedzie. Pogoda zmienna jest. Pamietaj ze dziecko mimo wszystko musi byc ubrane cieplej o jedna warstwe od nas. Proponowalabym ubrac mimo wszystko w body, pajaca (zamiennie bluzka ze spodenkami) i do tego jeszcze np. kombinezonik. Niektore mamy zalecily by jeszcze okryc kocem, ale to juz zalezne od pogody. Nie mozesz sie jednak zbytnio przygotowac bo nie wiesz czy pogoda nie zmieni swoich planow. ;) ja rodzilam w maju, bylo naprawde cieplo mino to nasza corka miala na sobie body, pajaca i okryta byla cieplutkim kocykiem. W sumie wiele zalezy tez od tego w jaki sposob przetransportujesz dziecie do domu. Wiadomo ze do samochodu to krotka droga i nie trzeba nie wiadomo jak ubierac malca. Wazne jednak jest to, zeby takiego dzieciatka nie przegrzac, a jezeli wieziesz malca autem nie uzywac klimatyzacji. Jezeli dalej nie jestes pewna jak ubrac dziecko, zapytaj dzien przed wyjsciem poloznych w jaki sposob masz ubrac malca na wyjscie, zeby to bylo odpowiednie ubranie na dana pogode. :)

2018-01-10 13:08

To, że przepowiadana jest wiosna, nie znaczy jednak, aby dzidiusia lekko ubierać na wyjście. Ja wychodziłam ze szpitala 3 kwietnia i ubrałam malucha ciepło, bo mimo kwietnia dzień był dość zimny. Do szpitala najlepiej zabrać według spisu dla siebie kilka par majtek bawełnianych, duże podpaski, koszulka do porodu, taka, która umożliwi Ci po porodzie wziąć dziecko skóra do skóry, najlepiej rozpinana z przodu. ze 2/3 koszule po porodzie na pobyt w szpitalu. Stanik w zależności od tego, jak Ci wygodnie, ja nie użyałam, ale czasem warto go mieć, zwłaszcza, że mleko z piersi może wypływać. I tu się przydadzą wkłądki laktacyjne. Kosmetyki dla siebie do kąpieli, po porodzie na pewno będziesz chciała się wykąpać,a i później się przyda. Swoje naczynia, kubeczek, sztućce, wodę do picia. W zależności od szpitala warto się dowiedzieć cz na pocątek zakładają swoje ubranka, czy od razu musisz mieć swoje, ale najlepiej ze 3 pajace, w razie gdyby brakło, mąż może dowieźć, pieluszki newbornbaby, ze 3 pieluszki tetrowe, kocyk lub rożek dla maluszka, w domu nszykuj jeśli masz w razie czego laktator, gdyby był potrzebny, aby ktoś Ci dowiózł. Na wyjście ubranko dla dziecka, body, pajacyk, czapka, kombinezon, kocyk, fotelik. Oczywiście całe listy co masz zabrać powinny być dostępne w szpitalu. Sobie na wyjście weź jakieś lużne ubranie, najlepiej takie z ok 5/6 miesiąca ciąży, bo niestety od razy nie wrócisz do figury sprzed ciązy. Powodzenia

2018-01-10 13:04

W tym wątku nie ma nic na temat lutego tylko grudzień chyba że nie widzę :-)

2018-01-10 13:00

Istnieje już podobny wątek warto sprawdzić czy nie ma interesującego wątku zanim założy się nowy. https://lovi.pl/pl/forum/1/6745/155