Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Sposoby na przeniesienia łóżeczka niemowlaka z pokoju rodziców do innego pokoju

Data utworzenia : 2018-01-04 12:10 | Ostatni komentarz 2018-01-05 05:36

bebusiaa

1169 Odsłony
11 Komentarze

Dziewczyny, szykuje nam się mała rewolucja :) Nie wiem, czy dobrze zatytułowałam wątek, ale nie wiedziałam dokładnie jak to ubrać w słowa. Ale do rzeczy. Moja córka ma teraz 4,5 miesiąca. Początkowo planowaliśmy, że od początku będzie spała w swoim pokoju i w swoim łóżeczku. Efekt był taki, że zaraz po powrocie do domu ze szpitala przestawiliśmy łóżeczko do naszego pokoju i stoi tak do dziś :) Dziecko od początku spało w swoim łóżeczku i tam śpi jej się najlepiej, nigdy nie uczyliśmy spania/zasypiania w naszym łóżku. Staraliśmy się, żeby strefa naszego łóżka dalej pozostała tylko nasza :) Karmię piersią, wstaję często w nocy na karmienie, więc póki co łóżeczko pozostanie w naszym pokoju, ale po ukończeniu 6 miesiąca powoli będziemy starali się na przenieść córeczkę do swojego pokoju, bo jednak chodzenie na paluszkach w czasie drzemek i wieczorami jest trochę męczące :P Zastanawiamy się nad zakupem elektronicznej niani, ale nie wiem, czy ten pomysł się sprawdzi. Nie chciałabym, żeby córka mocno rozbudzała się w nocy zanim usłyszę ją i przyjdę do niej z drugiego pokoju.. A może Wy, bardziej doświadczone ode mnie mamy, macie jakiś złoty sposób, żeby dziecko łagodnie i bez stresu przenieść do swojego pokoju? Czy któraś z Was używała elektronicznej niani? Czy to się sprawdza? Warto zainwestować?

2018-01-04 12:37

Ja córkę do jej pokoju przynioslam dopiero na roczek, więc niania nie była nam już potrzebna alemamy takie uurządzenie i czasem używamy jakmamy np ggości i trzeba zamknąć drzwi do synka albo jak jesteśmy u rodziców i dziecko śpi a my jesteśmy na dole. I ten sprzęt się super sprawdza. Jedna sprawa. Wątpię żeby dziecko się rozbidzilo zanim usłyszysz... przynajmniej moja niania jest tak fajna że dokładnie słychać najmniejszy szmer jaki jest w pokoju. Słychać to wyraźniej niż jest on faktycznie słyszalny u dziecka. Dla tego gwarantuje już niewielkie kwilenie dziecka Cię obudzi. Ja polecam zakup...

Konto usunięte

2018-01-04 12:26

My mieliśmy dokładnie taką samą sytuację jak u Ciebie, mały zawsze spał w swoim łóżeczku tylko, że u nas w sypialni. Ja czekałam na odpowiedni moment, żeby go przenieść i taki naszym zdaniem nadszedł jak wróciliśmy z wakacji i mały miał wtedy 9 msc. Wszystko przebiegło gładko bez żadnego problemu, mały zawsze zasypiał na kanapie obok nas i później go przenosiliśmy do jego łóżeczka :) Nie spowodowało to żadnej zmiany w jego spaniu :) Co do elektronicznej niani, my mamy małe mieszkanie, więc nie widziałabym w czymś takim sensu, bo słyszymy oboje jak mały się wybudza, w sumie to mąż częściej słyszy, bo ja śpie jak zabita :P Ale jeśli masz większe mieszkanie to bardzo dobry pomysł z tą nianią :)

2018-01-04 12:24

Jak synek sie urodzil to tez łóżeczko stało w naszym pokoju i gdy budzil sie do karmienia bralam go do łóżka ale zaraz odkładałam do łóżeczka.Potem coraz czessciej go do siebie bralismy i jak mial gdzieś ponad roczek to spal z Nami i teraz jest problem bo do swojego pokoju nie pójdzie spac bo sie sam tam boi.Błąd zrobilismy że go wczesniej nie nauczylismy żeby spal sam w pokoju.W nocy budzil sie do 2 lat a teraz nadal sie budzi do picia a ma 3,5 roku.Mieliśmy nianie elektoniczna ale nam sie nie przydała.Teraz mam córkę co ma 5 miesiecy i jak budzi sie do karmienia to biore na chwile do siebie ale jak tylko zje to zaraz staram sie ja odłożyć do łóżeczka zeby nie nauczyła sie z Nami spać.I napewno od początku bede chciala nauczyć ja spać w osobny pokoju i łóżku. Mysle ze niania wtedy będzie przydatna bo jak bedzie spala w swoim pokoju to będzie mieć nianie pod kontrole dlatego mysle zebys mogła zainwestować w elektroniczna nianie tym bardziej że będziesz chciała żeby córka spała w osobnym pokoju i będziesz miała wszystko pod kontrolą czy sie budzi