Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2199 Wątki)

Sposoby na przeniesienia łóżeczka niemowlaka z pokoju rodziców do innego pokoju

Data utworzenia : 2018-01-04 12:10 | Ostatni komentarz 2018-01-05 05:36

bebusiaa

1171 Odsłony
11 Komentarze

Dziewczyny, szykuje nam się mała rewolucja :) Nie wiem, czy dobrze zatytułowałam wątek, ale nie wiedziałam dokładnie jak to ubrać w słowa. Ale do rzeczy. Moja córka ma teraz 4,5 miesiąca. Początkowo planowaliśmy, że od początku będzie spała w swoim pokoju i w swoim łóżeczku. Efekt był taki, że zaraz po powrocie do domu ze szpitala przestawiliśmy łóżeczko do naszego pokoju i stoi tak do dziś :) Dziecko od początku spało w swoim łóżeczku i tam śpi jej się najlepiej, nigdy nie uczyliśmy spania/zasypiania w naszym łóżku. Staraliśmy się, żeby strefa naszego łóżka dalej pozostała tylko nasza :) Karmię piersią, wstaję często w nocy na karmienie, więc póki co łóżeczko pozostanie w naszym pokoju, ale po ukończeniu 6 miesiąca powoli będziemy starali się na przenieść córeczkę do swojego pokoju, bo jednak chodzenie na paluszkach w czasie drzemek i wieczorami jest trochę męczące :P Zastanawiamy się nad zakupem elektronicznej niani, ale nie wiem, czy ten pomysł się sprawdzi. Nie chciałabym, żeby córka mocno rozbudzała się w nocy zanim usłyszę ją i przyjdę do niej z drugiego pokoju.. A może Wy, bardziej doświadczone ode mnie mamy, macie jakiś złoty sposób, żeby dziecko łagodnie i bez stresu przenieść do swojego pokoju? Czy któraś z Was używała elektronicznej niani? Czy to się sprawdza? Warto zainwestować?

2018-01-05 05:36

Ja planuje przenieść łóżeczko do innego pokoju jak córka skończy rok. Może wtedy będzie już spać normalnie. Będzie przesypiać całe noce. Jak to było zaraz po porodzie. Ale zobaczę jak to wszystko wyjdzie. Plany swoją drogą i rzeczywistość swoją.

2018-01-05 00:03

ja nawet nie pamiętam kiedy moje przeszły do innego pokoju .Starsza miała ok 2 lat młodsza troche szybciej , chyba 1,5 roku miała

2018-01-04 23:56

Osobiście uważam że dziecko dopiero jak zacznie spać samo cała noc i będzie umiało samo wyjść z łóżeczka i do niego wejść będzie gotowe na samodzielne spanie w osobnym pokoju. Ale też nie jest to dobrym pomysłem z innego powodu skoro karmisz często w nocy to o wiele prościej karmić gdy łóżevzko jest w tym samym pokoju niż jakbyś miała iść do drugiego pokoju i rozbudzac się bardziej niż zwykle. Jeśli dziecko się często budzi to to nie ma sensu bo i Ty będziesz zmęczona i dziecko będzie częściej się budzić gdyz jednak dziecko czuje zapach mamy będąc w drugim pokoju nie będzie czuć tej bliskości i może po prostu się bać równie dobrze może się u dziecka w taki sposób rozwinąć lek separaxyjny i będzie nieodkladalne po prostu będzie chciało być przy was.

2018-01-04 20:17

Na początku ciąży też myślałam, że szybko będę chciała przyzwyczajać dziecko do spania w innym pokoju. Właśnie tu na forum zostało mi to odradzone i w sumie słusznie. Później się naczytałam, że dziecko około 6 miesiąca życia jeszcze odczuwa bardzo silny lęk przed rozłąką i raczej ja nie będę chciała mu odbierać tej bliskości tak szybko. Jeśli już ktoś się zdecyduje wydaje mi się, że powinno się to odbywać bardzo powoli, na pewno nie od razu. Najlepiej stopniowo zwiększać ta odległość, przesuwając łóżeczko np. coraz dalej Waszego łóżka i sprawdzać reakcje.

2018-01-04 18:00

Mój ma 7,5 i tak jak Aisa i Kinga nie wyobrażam sobie żeby spał w innym pokoju. W nocy jak tylko się obudze to zawsze patrzę na niego czy wszystko ok nie ruszając się z łóżka. Jak by był w innym pokoju chyba bym też nie mogła spać bo to za duży stres by był dla mnie i ciągle bym chodziła zaglądać do niego. No chyba że bym wlaczala monitor oddechu, nianie itp ale jak znam siebie to i tak by mi nie dało spokojnie spać.

2018-01-04 15:22

Mój mały ma ponad 10 miesięcy i dalej śpi z nami w sypialni tzn w swoim łóżeczku ale u nas w pokoju nie wyobrażam sobie by spał sam bo w nocy często się budzi. Zresztą kiedy dziecko w dzień śpi powinno się robić to co zawsze i specjalnie cicho nie chodzić czy sciszac wszytsko bo później dziecko będzie musiało mieć idealna ciszę by spać i wszystko będzie he denerwować. W nocy owszem powinniśmy ciszej wszystko robić bo to czas snu tego prawdziwego ale w czasie drzemek powinniśmy wszystko jak zawsze robić i używać urządzeń bez sciszania telewizora itd.

Konto usunięte

2018-01-04 13:43

My z Mężem urządzamy naszej córeczce pokój, ale chciałabym żeby tak do 6 miesięcy łóżeczko było w Naszej sypialni. Potem chcielibyśmy przenieść już córeczkę do jej własnego pokoiku. Niania elektroniczna będzie wtedy niezbędna. Na pewno nie będziemy brać córeczki do swojego łożka (no chyba, że już nam się inne pomysły skończą i bedzie taka potrzeba - ale ccemy tego uniknąć). jak dziecko się przyzwyczai to potem trudno przekonać je żeby spało w swoim pokoju lub we własnym łóżku. Tak jak na powyższym przykładzie synka Agusi8. tak sobie to z Mężem planujemy i wyobrażamy, ale życie wszystko zweryfikuje.

2018-01-04 13:07

Łóżeczko Natana jest obok naszego. Ma teraz 5 miesięcy i nie wyobrażam sobie przenieść go teraz do drugiego pokoju. Chyba bym nie usnęła i co 5 minut latałabym do niego :-). Planujemy urządzić mu pokój jak skończy rok :-)