Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Słodką mamą być, czyli... cukrzyca ciążowa!

Data utworzenia : 2018-01-04 11:40 | Ostatni komentarz 2018-01-04 13:48

bebusiaa

1080 Odsłony
1 Komentarze

Dziewczyny, każda z nas miała zapewne badanie krzywej cukrowej zalecone przez lekarza prowadzącego ciążę. Czy któraś z Was załapała się na wątpliwą przyjemność bycia słodką mamą? ;) Mnie niestety to spotkało, niewielkie przekroczenie normy po dwóch godzinach od wypicia roztworu glukozy i coś, co zabrzmiało dla mnie jak wyrok, czyli.. CUKRZYCA CIĄŻOWA! U mojego lekarza prowadzącego dowiedziałam się tylko zdawkowych informacji, że będę musiała przejść na dietę. Dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej. Zapisałam się, dostała glukometr, zalecenie diety cukrzycowej, a po dwóch tygodniach byłam na szkoleniu dla słodkich mam - co jeść, jak mierzyć cukier itp. Nie wiem jak Wy, słodkie mamy, ale ja początkowo byłam przerażona. Przez to, że od razu nie zostałam poinformowana przez lekarza co i jak, zaraz po wyjściu z gabinetu zaczęłam czytać w internecie co to ta cała cukrzyca ciążowa, czym to grozi itp. I to chyba było najgorsze co mogłam zrobić. Naczytałam się jakie wady może mieć dzieciątko i jak duże może się urodzić. Był czas, że bałam się jeść, bo myslałam ciągle o tym, że zaszkodze dziecku. Z czasem moje podejście się zmieniło, kiedy w końcu dotarło do mnie, że jest wiele słodkich mam, takich jak ja. Udało mi się przetrwać do końca ciąży na samej diecie, nie musiałam brać insuliny. Dzieciątko urodziło się zdrowe, a ja dzięki diecie po ciąży nie miałam co zrzucać zbędnych kilogramów, bo ich po prostu nie było ;) A u Was jak było Słodkie Mamy? ;)

Konto usunięte

2018-01-04 13:48

Polecam wątek: https://lovi.pl/pl/forum/1/157/1