Ciąża i poród (1538 Wątki)

Zwiastuny porodu i rozpoznanie „wielkiego początku”

Data utworzenia : 2013-06-30 23:58 | Ostatni komentarz 2019-09-12 22:19

Redakcja LOVI

79068 Odsłony
790 Komentarze

Kiedy rodzisz? - to jedno z najczęściej zadawanych ciężarnej pytań. A odpowiedź: - nie wiem, termin mam na... ale lekarz mówi, że mogę też... - no i zaczyna się czekanie z kalendarzem w ręku. A istnieją przecież „zwiastuny porodu” (piękne, niosące radość oczekiwania określenie...). Warto mieć świadomość ciała, wiedzę, poobserwować siebie, otworzyć się na naturę i czekać będzie łatwiej, spokojniej, ufniej - radzi oraz opowiada o zwiastunach porodu i wielkim początku położna Ewa Chabas. ----- Objawy zbliżającego się porodu... Marzena_K90: Dziewczyny, czy wystąpiły u Was jakieś objawy zbliżającego się porodu? Oczywiście oprócz odejścia wód i częstych skurczy... ja od 2 dni nie mam kompletnie na nic ochoty... najchętniej nie wychodziłabym z łóżka... :( w nocy wybudzam się i koniec spania... do tego chyba złapał mnie jakiś dołek.... Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi... ;) ----- Beata-1979: Każda kobieta w ciąży spędza ostatnie tygodnie przed porodem, myśląc o tym, jak to będzie, gdy wreszcie się zacznie. Ty też zastanawiasz się, po czym poznasz, że właśnie nadszedł moment rozwiązania? Boisz się, że przyjedziesz do szpitala za wcześnie lub co gorsza - że nie rozpoznasz początku porodu i nie zdążysz dojechać tam na czas? Bez obaw. - Organizm matki wysyła wcześniej sygnały świadczące o tym, że zbliża się TEN moment. Trzeba tylko umieć je odczytać- a wy jakie objawy miałyscie zapraszam do podzielenia sie watkiem.

2019-09-12 22:19

Ja w sumie też bym nie wiedziała co to bo nie słyszałam wcześniej o żadnym czopie, dlatego odrazu skonsultowalam z położną 

2019-09-11 19:07

Ja nie miałam żadnych zwiastunów, bo poszłam 8 dni po terminie do szpitala. Po przyjęciu zbadała mnie ordynatorka szpitala i zrobiła to w taki sposób, że zaczęłam plamić... Ale szczerze przyznam, że nie zauważyłam odpadnięcia tego czopu, jedynie od razu pojawiła się krew, więc przeczuwam, że to mogło być to.

2019-09-10 21:22

U mnie czop wypadł o 7 rano pod prysznicem o 19:10 synus był na świecie :) 

Teraz planowane cięcie na 24.09 więc żadnych oznak raczej nie będzie dzisiaj byłam na ktg i cisza :) 

2019-09-10 18:28

Mi czop wypadł jakieś 2 tygodnie przed porodem (który itak był wywoływany), żadnych oznak wychodzenia na świat dziecka nie było 

2019-08-23 10:44

Moje normalne cisnienie to 90/60. Takie mam cały czas. Nie ma znaczenia czy jestem w ciąży czy nie.

U mnie drugiego porodu też nic nie zwiastowalo. Po prostu wszystko wyglądało normalnie jak każdego dnia. Koło 6 rano zaczęły brać mnie skurcze i tak się u mnie zaczął zwiastun drugiego porodu. Czop mi odpadł w chwili gdy się mnie mąż o to zapytał. Dzień wcześniej musiałam jechać z córką do Bydgoszczy na zajęcia. Więc pewnie mnie wytrzeslo. Rano jeszcze stale mnie do łazienki goniło. Więc się jeszcze w domu wykapalam w tych całych skurczach i jeszcze mi zdjecia robili i dopiero pojechałam do szpitala. W żadnym z porodów nie miałam robionej lewatywy i żaden kal podczas porodu ze mnie nie wyszedł. Mój organizm się sam oczyszczal przed każdym porodem. 

2018-07-05 18:00

Agnieszka -1989 moje normalne ciśnienie to 90/55 takie mam przeważnie, ale bywa i mniejsze, rzadko kiedy przekrocze 100, więc to też robi swoje, i jeszcze pogoda, duszno, ja i tak sie dziwie czsami sama sobie, ze daje rade :))) są dni, kiedy są spokojne a są i takie, gdzie po prostu jest ciągle coś, ruch, nie mam kiedy usiąść. Ale dzisiaj mimo upału przecież, czuje się jakoś lepiej, o wiele lepiej niż wczoraj. Dzisiaj mam energie do wszystkiego. Wczoraj nie zrobiłam prawie nic (tzn mówiąc o domowych obowiazkach) a dzisiaj od rana i posprzątałam, tam dokładnie :))) i obiad z dwóch dań i w pewnie jak maż wróci to pojade na wieksze zakupy, bo widze że prawie wszystko sie pokończyło :)))) zależy od dnia :)

2018-07-05 15:42

Mój synek ma ciemniejsze pasmo przez środek głowy mimo kąpieli i czesania starcza mu włoski w tym miejscu i normalnie ma Irokeza :P Manndarynka ciąża to spore obciążenie dla organizmu a oprócz tego zajmujesz się jeszcze dwójka wiec możliwe ze czujesz się wcześniej gorzej może też być kwestia ciśnienia ja dziś taka słaba się jakoś czuję a to bez ciąży

2018-07-04 19:44

To też śmiesznie ;-) też powinny się wytrzeć ;-) Ja od wczoraj dziwnie si w czuje, w ogóle w tej trzeciej ciąży jest mi najcięższych, wiem że się nachodze, bo jednak przy dwójce dzieci jest co robić, brzuch też mam dużo większy już teraz niż w poprzednich ciążach (czytałam że skóra się szybciej rozciąga w kolejnych ciążach) zostały mi jeszcze 3 miesiące, ale czasami mam wrażenie jakbym już miała rodzic, mam nadzieję że to tylko wrażenie przez zmęczenie