Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Żylaki

Data utworzenia : 2017-12-04 09:45 | Ostatni komentarz 2017-12-14 13:07

D.Gluszek

946 Odsłony
11 Komentarze

Dopadły mnie żylaki warg sromowych... Przy nadmiernym chodzeniu puchne i one strasznie ciągną . Czy któraś też tak miała ? Boję sie że podczas porodu sn one mi popękają :(

2017-12-14 13:07

Ewcia2 dokładnie nie ma się co martwić na zapas, grunt, że dziewczyna jest pod kontrolą lekarza. Laserowe usuwanie na pewno jest lepsze niż chirurgiczne, choć wcale nie takie bezbolesne niestety...

2017-12-06 11:44

Dzisiaj w pytaniu na sniadaniu bylo na temat żylaków;-) albo zaraz przelaczylam na dzien dobry tvn wiec sie pogubilam gdzie ten temat dokladnje byl i doktor sie wypowiadala jak juz pisalam ze wikszosc zylakow po ciazy wracaja do normy o znikaja a jesli nie a zalezy to od organizmu i od żylaków to w tedy lekarz przepisuje jakies tabletki na zylaki bezpieczne podczas karmienia albo prostu w ostatecznosci laserowo.

Konto usunięte

2017-12-06 10:43

Skoro lekarz je kontroluje i nic nie zaleca to na pewno wie co robi, a zapewne jego dzialanie wynika z tego, iz wie, ze po porodzie zylaki te wchloną sie samoistnie.

2017-12-06 09:02

Zapytaj lekarza czy możesz się wspomóc takim lekiem Cyclo3fort, on jest na wzmocnienie żył przy żylakach i hemoroidach. Można go stosować w ciąży. Podobno nie likwiduje problemu ale pomaga i zapobiega dalszemu rozwojowi. Są różne opinie na temat żylaków czy to pochwy czy sromu. Niektórzy lekarze zalecają cc, a niektórzy nie i dziewczyny rodzą naturalnie. Musisz porozmawiać o swoich obawach poważnie z ginekologiem, może umów się na dodatkową wizytę do lekarza, który przyjmuje w szpitalu, w którym masz rodzić. Najważniejsze nie przeciązaj miednicy i dużo odpoczywaj.

2017-12-06 08:43

Zaufałabym lekarzowi, jeśli nie bolą, nic się nie dzieje, to faktycznie nie bardzo się to jakoś leczy. Jeśli po porodzie nie znikną same, to wtedy trzeba działać. Na szczęście u wielu kobiet po porodzie po prostu znikają same. Za ich powstawanie odpowiedzialne są hormony. W zależności w jakim będą stanie lekarz może odradzić poród sn, ale jak widzisz są kobiety które mimo to rodzą. Unikaj długiego stania, jak najwięcej leż, głównie na boku z uniesionymi lekko nogami, oczywiście możesz ja oprzeć np na poduszce. Bielizna tylko lekka i przewiewna, zdecydowanie lepiej luźniejsza.

2017-12-04 23:18

Dla spokoju własnego sumienia może pójdź z tym problemem do innego lekarza. Jeśli potwierdzą się słowa lekarza prowadzącego to moim zdaniem możesz być spokojna.

2017-12-04 21:29

Najważniejsze ze lekarz się tym interesuje i to kontroluje wiec nie ma się co martwić na zapas. Ja o tym nie słyszałam u nikogo w swoim otoczeniu niestety. Ale skoro dziewczyny tu piszą że swojego doświadczenia wiec głowa do góry ;) nie jest źle. Będzie dobrze

2017-12-04 20:35

Ja miałam ale jakoś mi nie dokuczal i lekarz powiedział że powinno samo zniknąć i faktycznie tak było. Ale to już było na końcówce i u mnie to nie było też wskazaniem do cc. Nawet nie wiem kiedy się wchlonal.