Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Macierzyński a kolejna ciąża

Data utworzenia : 2017-11-22 18:51 | Ostatni komentarz 2017-12-14 12:52

D.Piecun

1031 Odsłony
8 Komentarze

Witam. Mam dość niestandardowe pytania. 1. Czy trzeba coś przepracować po urlopie macierzyńskim żeby móc zajść w kolejną ciążę? W sensie iść na L4 żeby nie stracić dochodu. 2. Słyszałam, że na urlopie wychowawczym jak zejdzie się w ciążę to można zanieść L4 i nie straci się w ten sposób dochodu.

2017-12-14 12:52

Będąc na macierzyńskim lub wychowawczym nie musisz wracać do pracy, piszesz wniosek, że przerywasz urlop, a w dniu w którym wracasz przedstawiasz l4. Akone, owszem nie każdy, ale większość nie widzi problemu, zwłaszcza jeśli w domu jest już maluszek, a odstęp jest tak niewielki między ciążami. Sama też bym nie wracała do pracy.

Konto usunięte

2017-12-08 05:24

Najważniejsze to znać swoje prawa ale też obowiązki. Będąc w ciąży nie każdy lekarz da ci od razu zwolnienie bo przeciez jeśli wszystko jest ok to można pracować. Jeśli jesteś na urlopie wychowczym to przeważnie jest on bezpłatny chyba że w rodzinie nie ma innych dochodów

2017-11-23 09:52

Witaj. W sekcji prawnej jest sporo przydatnych informacji odnośnie poruszonego przez Ciebie wątku. Przykładowo: https://lovi.pl/pl/forum/22/8255

2017-11-22 22:40

Dziękuję za wszystkie komentarze :-)

2017-11-22 22:19

D Piecun raczej masz dobra nadzieje...bo z tego co ja slyszalam to jest jak piszesz ze idziesz jakby jeszcze raz na chorobowe a wychowawcze chyba Ci juz w tedy odpada. Gratulacje..fajnie ze różnica bedzie nie wielka...u nas niestety trochę wieksza bo synek ma 4latka a my dop teraz staramy sie o drugie moze sie uda;-) a roznica niestety będzie troszke większa..no ale moze nie będzie tak zle;-)

2017-11-22 21:46

Ja polecam jako lekturę: http://matkaprawnik.pl/ciaza-na-urlopie-macierzynskim/ I polecam rozmowę z pracodawcą. W moim przypadku tego brakło i będąc na macierzyńskim już dowiedziałam się, że nie mam już gdzie wracać pomimo tego, że przed chorobowym niby było wszystko ok.

2017-11-22 21:38

Proszę na fb odszukać Matka Prawnik Katarzyna Łodygowska . Pani ta dodaje dużo porad , uświadamia mamy o swoich prawach. Jestem pewna że odpowie na Pani wiadomość i pomoże

2017-11-22 20:47

nie jestem pewna ale jak pracowałam w szkole była nauczycielka co była na maciezyńskim mały jej miał 6 mc i znowu w ciąże zaszła i przynosiła L4