Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Sposob na skurcze lydek

Data utworzenia : 2017-11-04 12:47 | Ostatni komentarz 2017-12-14 15:34

J.Swierczewska

3190 Odsłony
14 Komentarze

Mialam w ciazy wiele problemow z nocnymi skurczami lydek. Widze ze niektore z was tez je maja, dlatego chce sie z wami podzielic sposobem, ktory mi pomogl. Brqlam przez dlizszy czas ASMAG FORTE, ktory polecalo mi grono kobiet, jednak u mnie on nie pomogl na dluzsza mete. I wtedy zaryzykowalam, nog nie mialam opuchnietych ale powiedzialam 'co mi tam' i zakupilam krem na opuchniete nogi. To byl strzal w dziesiatke. Dzialal chlodzaco i super nawilzal. Smarowalam dwa razy dziennie - rano i wieczorem, na drugi wieczor stosowania skurczy nagle nie bylo. Pojawialy sie tylko kiedy nie smarowalam nog tym specyfikiem. Sprawdzcie, moze u was tez podziala. :)

2017-12-14 15:34

Ja w nocy miałam straszne skurcze łydek. Musiałam brać magnezin i przeszło.

2017-11-06 21:04

Ja stosowałam taki żel z kasztanowca też super się sprawdzał pod koniec najbardziej ;)

2017-11-06 21:00

Moim zdaniem kremy to kremy - działają chwilowo albo wcale. To tak jak z masciami przeciwbolowymi - działają wydanej chwili i na chwilę . Masaż pomoże ale musi być on prawidłowy i odpowiednio wykonany. Gdyż tak byle jak to może nam nawet zaszkodzić. Skorcze łydek to nic innego jak brak - potasu/magnezu. Odpowiednia ich dawka brana przez miesiąc przynajmniej wyrówna nam poziom ich w organizmie i problem z głowy. Mojemu mężowi ostatnio ręce dretwialy, skurcze w nogach - doradzilam mu magnez . Bierze już drugi tydzień i czuję się o wiele lepiej. Efekt jest jeśli bierze się tabletkę dzień dnia przez miesiąc - regularnie....mi jakis czas temu lekarka mowila nawet by zarzywac magnez przez miesiac co 3-4 miesiące - gdyż moja praca jest stresująca, życie jest nerwowe i w pędzie, pije się kawę i w domu pełno obowiązków ...czyli bieg stres bieg stres i tak cały czas ;) a więc wyplukujemy magnez w dużych ilościach i warto to uzupełniać ;))

2017-11-06 11:17

U mnie skurcze łydek, stop w nocy objawiają sie tylko i wyłącznie spadkiem potasu. Od kilku dni znow je mam wiec aspargin juz poszedł w ruch. Jakis czas temu mialam robione badania na potas we krwi i byl w normie. Teraz bede musiała powtórzyć mam nadzieje ze nie bedzie dużego spadku bo bedzie mnie czekać kroplowka w szpitalu i znow to uczucie jakby rozrywalo reke :/ Jeśli występują skurcze w ciąży i poza nia to na prawdę warto sobie zrobic badania pod względem potasu bo duży ubytek może mieć poważne skutki. A kremy i masaze nie uzupełnia nam niedoboru mimo ze zlagodza skutki.

2017-11-06 10:53

Być obudzoną przez skurcze w łydkach... Rozrywający ból z którym nie idzie sobie poradzić.... Nie znałam tego na taką skalę jak w trzeciej ciąży! Potrafiłam się obudzić ze skurczem w obu łydkach. Ani stanąć a masowanie nie pomagało... Uwierzcie nic przyjemnego. Skurcze pojawiają się przez niedobory witamin więc warto zmodyfikować dietę. Więcej magnezu, potasu, ale jak się z tym uporać gdy właśnie teraz boli!? Ja znalazłam na to rewelacyjny sposób który naprawdę pomaga, więc jeżeli macie z tym problem to naprawdę polecam byście spróbowały pozbyć się bólu natychmiast gdy was złapie!!!! Leżąc opieramy stopy o ścianę, szafkę lub ramę łóżka i jak najbardziej próbujemy palce "przepchnąć" do siebie. W żadnym wypadku nie wyciągajcie stopy od siebie bo to tylko pogłębia ból. Mi to pomaga za każdym razem! Polecam!

2017-11-06 00:00

Mi pomagało slow mag, fioletowe opakowanie. Tabletki z magnezem trzeba brać dłuższy czas, żeby przyniosły efekt, dodatkowo stosować dietę bogatą w ten pierwiastek, bo najszybciej wchłania się z pożywienia. Kasiu chłodzenie powoduje rozluznianie mięśni, dodatkowo pod wpływem niskiej temperatury tkanki są lepiej ukrwione, dochodzi więcej tlenu, ale to jest metoda dorazna i raczej do już trwającego skurczu, a nie zapobiegania- prędzej ciepła kąpiel może pomóc zapobiec. Magdalena ten balsam jest dostępny na stronie Rossmana, nawet w tej chwili w promocji po 10.99zl

2017-11-05 22:38

U mnie w zupełności wystarczyl Asmag forte. Przyjmowałam go regularnie i wszystko było w porządku. Poza tym staralam sie ubogacic dietę w składniki zawierające magnez i potas. Moze dlatego u mnie efekty byly po samym zażywaniu asmagu.

2017-11-05 06:46

Ja tez nie widzialam z tym powiazania a mimo wszystko pomoglo mi to z problemem. Nie mowie ze kazdemu pomoze.