Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2193 Wątki)

Wczesne objawy ciąży

Data utworzenia : 2017-11-01 23:18 | Ostatni komentarz 2024-04-27 17:26

annino10

7544 Odsłony
111 Komentarze

Jedynym 100% pewnym sposobem stwierdzenia, czy jesteś w ciąży, na wczesnym etapie jest wykonanie testu ciążowego. Jednak wcale to nie oznacza, że Twój organizm nie wysyła sygnałów świadczących o tym, że zaczyna rozwijać się pod Twoim sercem nowe życie. Oto objawy, które mogą stanowić podstawę do tego, aby zrobić test ciążowy. -Brak miesiączki - jest to oczywiste, że jeśli opóźnia Ci się miesiączka, a jak dotąd miałaś ją regularnie , możesz przypuszczać, że jesteś w ciąży. -Plamienie - niektóre kobiety, choć nie wszystkie zauważają niewielkie krwawienie w okolicy terminu spodziewanej miesiączki. To plamienie może być spowodowane zagnieżdżeniem się w ściance macicy malutkiego embrionu. Często krwawienie implantacyjne jest mylone przez kobiety z miesiączką. -Nudności - nudności i wymioty pojawiają się już ok. 6 tygodnia ciąży -Wrażliwość piersi - tkliwość, mrowienie, świąd, bolesność czy uczucie pełności to jeden w pierwszych objawów, które mogą pojawić się już kilka dni po zapłodnieniu i z czasem się nasilają. Jednak nie każda kobieta doświadcza takich odczuć. -Zaciemnienie obwódki piersiowej - zmiany w okolicy piersi mogą także objąć zmianę barwy otoczki brodawek. Hormony ciążowe mogą powodować ściemnienie oraz powiększenie obwódki wokół sutków. -Częstsze oddawanie moczu - ten objaw pojawia się już ok.2-3 tygodnie po poczęcie, jest spowodowany powiększającą się macicą -Wrażliwość na zapachy -Zatrzymanie wody w organizmie -Zmęczenie -Podwyższenie temperatury ciała

2024-04-27 17:26

Hehe mdłości;) w pierwszej ciąży były po potwierdzeniu ciąży przez lekarza czasami się zastanawiałam czy to nie przez to;) ale trwały bardzo długo bo drugi trymestr również z nimi;( a w drugiej ciąży zero mdłości ale za to zgaga;( 

Ale z pierwszych takich objawów to motyl w brzuchu;) kiedyś czytałam o implantacji zarodka i całkiem możliwe że to było właśnie to;) 

Mocne odczucia zapachowe i niesamowity smak ;) rany jak kubki smakowe wtedy działają;)

W drugiej ciąży mocne przemęczenie senność  osłabienie ale to pewnie zasługa również wieku i intensywnej pracy jaką w ostatnim czasie miałam wraz z początkami ciąży jak się okazało;(

2024-04-27 15:39

Pierwszy objaw to nudności. Później ból podbrzusza jak na okres i ogólne rozdrażnienie.. 

2024-04-27 13:49

ja już kiedyś pisałam;) ciaza pierwsza niespełna 6 tydzień;) druga początki 5 tygodnia;)

a moge zaznaczyć ze bedąc w drugiej ciazy byłam na badaniach jeszcze przed miesiaczką myslac o infekcji i pani dr mówiła ze sa dziwne zmiany w szyjce że coś sie dzieje ale ciaza to raczej nie jest;) po tygodniu test i 2 kreseczki i wizyta juz u innego lekarza;)

2024-04-26 11:58

można spokojnie już się wybrać wcześniej ja nawet po 5 tygodniach szłam i ciążę już mógł mi potwierdzić

2024-04-26 10:36

Znajdź dobrego ginekologa (najlepiej zapytać na lokalnej grupie, albo tutaj dopisz miejscowość 🙂) po 6 tygodniach od ostatniej miesiączki, ginekolog potwierdzi ciąże

2022-10-27 07:41

też mi się wydaje że za szybko

2022-10-03 15:50

Hej, 6 dni przed spodziewanym okresem to raczej za szybko, niekiedy te kreski wtedy są bardzo słabe. Ja bym zrobiła za te kilka dni albo jak masz potrzebę wiedzieć na juz to betę z krwi 

2022-10-01 12:16

Hej, spróbuj zrobić test jeszcze raz po terminie miesiączki wtedy powinno być coś więcej widać