Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-05-10 12:38

Guasia

72725 Odsłony
941 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2013-02-21 23:17

Burek1234 znacznie częściej dochodzi do odparzeń na tle alergicznym przy stosowaniu pieluch jednorazowych niż przy tetrze i tak jak zauważyła mamunia obecnie jako wielorazowe pieluchy rzadko już stosuje się faktycznie tetrę. Teraz są to zupełnie inne pieluchy wielorazowe, które mają mało wspólnego z pieluchami tetrowymi. Nowoczesne pieluszki wielorazowe są produkowane z takich materiałów, że praktycznie dziecko nie czuje wilgoci.

2013-02-21 23:14

To muszę faktycznie zobaczyć, bo zaczęłam się zastanawiać co z nimi zrobić:( W końcu nie na każdej wyląduje kupka;)

2013-02-21 21:35

O dziękuję bardzo kupię sobie:) Gdzieś na jakimś forum pieluszkowym czytałam ,że dziewczyny spłukują te bibułki i normalnie piorą z pieluszkami i ponownie używają.Ja je próbowałam prać,ale one mi się jakoś kulkowały potem i nie wyglądały za fajnie:)Musiała byś spróbować sama:)

2013-02-21 21:27

Na przykład te: http://allegro.pl/wkladki-imse-vimse-100szt-i3030435229.html lub te: http://allegro.pl/bibulki-wkladki-do-pieluszek-100szt-super-miekkie-i3026066016.html Kurcze faktycznie, nie zauważyłam, że te z BabyOno nie można wyrzucić do toalety, a właśnie wczoraj mąż mi je kupił:( Dobrze, że mi zwróciłaś uwagę bo nie przeczytałam opakowania sądząc, że wszystkie te bibułki mają podobne właściwości. Canpol chyba tez takie robi, może tamte można spłukiwać?

2013-02-21 21:05

Mamuśka miałam te bibułki z baby ono chyba z początku,ale jakoś później ich nie zakupiłam :)W sumie faktycznie teraz by były dobre bo jak zacznę rozszerzać dietę kupka będzie gęstsza.Mogłabym Cię prosić o firmę takich co można do kibelka wrzucać?Bo te co ja miałam nie można było z góry dziękuję:) Burek1234 moja starsza córeczka nigdy mi się nie odparzyła,Emilcię pieluchuję wielorazowo 4 miesiące i również nie ma odparzeń.Pieluchy tetrowe się często zmienia by dziecko nie miało mokro co za tym idzie nie leży długo w mokrej pieluszce.Teraz jak są te ekologiczne to już w ogóle :)

2013-02-21 20:51

Pieluszki tetrowe mogą powodować odparzenia które jest wynikiem podrażnienia delikatnej skóry niemowlęcia przez zabrudzoną, wilgotną pieluchę.

2013-02-21 20:44

Mamunia, a nie używasz tych bibułek jednorazowych? To jest totalna wygoda przy kupkach. Ja właśnie kupiłam. Jak maluch zrobi kupkę to zbierasz i razem z kupką bibułka ląduje w kibelku. Na pieluszce masz jedynie plamę ale nie musisz spierać wszystkiego. Bibułki są biodegradowalne i nadają się do spłukiwaniu w toalecie, dostępne w każdym dziecięcym sklepie.

2013-02-19 21:56

Teraz moja mała już nie robi tak często kupek,do niedawna robila na raty po kilka dziennie i wtedy zazwyczaj stosowałam te majteczki jak tzw.ceratki dawałam pieluszkę na górę, teraz zazwyczaj robi 1 kupkę dziennie tak,że zazwyczaj wkład wkładam do środka. Jak zrobi kupkę maxi:) z kieszonki spłukuję kupkę pod wodą i z ręką na sercu mogę powiedzieć ,że z tego polarku kupka schodzi super :)Zawsze kieszonka jest bialutka i nigdy nie zostaje żadna plama.Ja jeszcze jak spłukam i zostaje to zabarwione biorę mydełko bambino ,troszeczkę przejadę po tym polarku i ręcznie 2-3 razy zapiorę ręką wyglądają już jak wyprane,dopiero taką pieluszkę odkładam do prania.Nie piorę każdy dzień więc nie chcę by kupka przyschła do tego polaru.Jeszcze nie zdarzyło nam się by kupka przedostała się na ubranko,nawet teraz gdy kupki jest już więcej.Tak,że kieszonki piorą się super po 4 miesiącach używania dalej wyglądają jak nowe pierze się je w 40 stopniach,schną bardzo szybko:) Jedynie mam kilka plam po kupce na wkładach,ale się nimi nie przejmuję bo wkład wkłada się do środka kieszonki więc tego nie widać:)