Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Nowy schemat żywienia niemowląt 2014

Data utworzenia : 2014-08-01 12:37 | Ostatni komentarz 2017-01-19 20:28

Redakcja LOVI

18449 Odsłony
112 Komentarze

Mamy ważną informację dla świeżo upieczonych rodziców: eksperci do spraw żywienia w maju uaktualnili schemat żywienia niemowląt. Jest on zgodny z najnowszymi światowymi wytycznymi, bardziej przyjazny dla rodzica, a także nastawiony na indywidualne potrzeby dziecka.

2014-08-16 06:35

Ewcia jasne, że możesz dać i do mm i do kaszki. Wszystko zależy od tego czy Twój synek chętnie zje.

2014-08-16 01:16

No powiem im bo juz denerwują mnie ze robią że mnie zła matkę, a ja mieszam tylko z obiadkami,a białka nie może bo ms skaze bialkowa,daje mu tylko żółtko,a to moge dać żółtko do mm,lub kaszki?

2014-08-14 21:20

O, Angie to musze spróbować:-) ja mu podałam tak bez niczego i moze dlatego nie chciał jesc:-( A dzis zjadl polowe obiadku i przed snem dalam mu kaszke, zjadl pare lyzeczek, ale moze nie bedzie sie tak w nocy budzil....

2014-08-14 19:19

Kasik, a jak w końcu dajesz to jajko? Ja robię tak: podaję z kaszką z mlekiem mm zazwyczaj nestle biszkoptowa. Nim nasypię kszkę to do wody wrzucam samo żółtko i mieszam. Ono rozpuszcza się w wodzie praktycznie całe. Do tego jajka z wodą a raczej wody z jajkiem dodaję dopiero kaszkę. Ja robię tak z 60 ml wody i do tego sypię czubate 3-4 łyżeczki hippowe kaszki, aby nie była za gęsta, bo mój nie zje inaczej. Żółtko jest waźne, bo zawiera żelazo i pomaga uporać się ze spadkiem tego pierwiastka w organizmie. Jeśli Twój je brokuły to żółto też nimi fajnie się komponuje i łagodzi ich smak.

2014-08-14 12:36

Ewcia2 moglas jej powiedziec, ze dajesz cale, bo nie wiesz w której połówce będzie więcej kurzego białka, miałaby dziewczyna zagadkę na kilka dni.

2014-08-14 10:29

Ewcia, to powiedz kolezankom zeby na Lovi przeczytaly nowy schemat zywienia, albo im wydrukuj ;-) Moj jajka nie chce jesc...wczoraj jadl tylko troche kaszki...nie wiem juz czy czasem on sie tak budzi w nocy bo glodny..z 5 razy dzis mleko pil z cyca... :-( :-(

2014-08-14 10:08

właśnie kazdy inaczej mówi ja ostatnio dałam synkowi 7,5mc cale żółtko to kuzynka aż najrzyczala ze takie dziecko to tylko pul powinien zjeść a znowu inni ze cale jak najbardziej, tak samo ze solone ,niektórzy,że zwariowalam no i można zwariowac:-]

2014-08-13 14:35

To fakt, że to pokolenie tak ma, ale nie wszyscy bo moja mama mi mówi, żebym korzystała z pomocy specjalistów i się dokształcała poprzez czytanie na temat pielęgnacji i diety niemowląt, bo jak miała małe dzieci to mimo tego że potrzebowała pomocy nie było nikogo kto by tej pomocy udzielił. A moja teściowa uważa, że skoro wychowała dwóch synów to już jest najmądrzejsza w tej kwestii i nie można jej nic powiedzieć.