Zastanawiasz się, jak wybrać dobry smoczek do karmienia i uspokajania? Dowiedz się, dlaczego warto postawić na smoczki silikonowe, jakie są ich zalety i czym się wyróżniają.
Silikon powstaje z połączenia krzemionki z tlenem i jest tworzywem, które zdominowało wiele dziedzin naszego życia. Jest bardzo praktyczny, elastyczny, nie wchodzi w reakcje chemiczne z jedzeniem, co ma szczególne znaczenie przy smoczkach do karmienia.
Silikon jest tworzywem odpornym i wytrzymałym. Smoczki wykonane z silikonu starczają na dłużej, nie trzeba więc co chwilę kupować nowych. To, że jest odporny na uszkodzenia czyni go bezpiecznym nawet dla tych dzieci, które już mają zęby. Ryzyko, że dziecko przegryzie smoczek silikonowy, jest niskie, nie grozi mu więc połknięcie kawałka tworzywa.
Poznaj dynamiczne smoczki LOVI
Silikon nie wywołuje reakcji alergicznych. Ma to szczególne znaczenie przy niemowlętach, gdzie jeszcze nie mamy pewności, co do ich podatności na alergie. Smoczek z silikonu nie wywoła niepożądanej reakcji, nawet więc dziecko zagrożone alergią, można bezpiecznie karmić i uspokajać smoczkami silikonowymi.
Poznaj nowe wzory silikonowych smoczków LOVI!
Smoczek silikonowy łatwo utrzymać w czystości. Można go wyparzyć wrzątkiem bez ryzyka, że odkształci się, zmieni barwę albo pokryje brzydkim nalotem. Wyparzanie nie wpływa w żaden sposób na wygląd, zapach czy smak silikonu.
Silikon jest twardszy niż inne tworzywa wykorzystywane przy produkcji smoczków. Na pierwszy rzut oka może wydać się to wadą. Silikon może sprawiać problem wcześniakom czy dzieciom ze słabszym napięciem mięśniowym. Przy smoczku silikonowym ssanie wymaga od niemowlęcia więcej wysiłku, zdarza się więc, że dzieci buntują się przeciwko silikonowi.
Ta pozorna wada docelowo jest jednak zaletą silikonu. Większy wysiłek włożony w ssanie ma pozytywny wpływ na rozwój mięśni języka i jamy ustnej, potrzebnych później przy nauce mowy. Ssanie z piersi mamy też nie jest bezwysiłkowe i smoczek silikonowy stymuluje niemowlę do pracy podobnej jak przy naturalnym karmieniu.
Jeśli więc nawet na początku dziecko nie radzi sobie ze smoczkiem silikonowym, to warto po jakimś czasie zaproponować mu smoczek właśnie z tego materiału. Warto też pamiętać, że takie smoczki specjalnie są stworzone z niejednorodnych warstw silikonu. Dzięki temu w niektórych miejscach są one twardsze, a w innych bardziej plastyczne.
Poznaj dynamiczne smoczki LOVI
Jeśli dziecko używa przez dłuższy czas odkształconego smoczka, może to wpłynąć na proces formowania się zgryzu i budowy jamy ustnej. Przy smoczku silikonowym nie ma takiego ryzyka. Silikon jest odporny na ucisk i uginanie, a nawet gdy pracuje i zmienia kształt podczas ssania, to wraca potem do swojego pierwotnego kształtu. Nie traci go także pod wpływem temperatur.
Silikon nie przejmuje koloru jedzenia, nie zabarwi się od podanej herbatki czy soku. Nie utlenia się pod wpływem wody czy powietrza. Bardzo długo zachowuje swoje pierwotne właściwości.
Poznaj nowe wzory silikonowych smoczków LOVI!
Silikon nie ma swojego smaku ani zapachu, nie pochłania też smaków czy zapachów z zewnątrz. Nie ma ryzyka więc, że dziecku będzie coś w nim przeszkadzać. On sam też nie wpływa na smak podawanego pokarmu, co również ma znaczenie. Jest zupełnie obojętny.
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem smoczka to postaw na silikonowy. Silikon sprawia, że smoczki są trwałe, hipoalergiczne i bezpieczne. Smoczek z silikonu na długo zachowuje swój kształt, nie "rozleniwia" dziecka i nie zagraża zdrowemu rozwojowi. Wybierz silikon, wybierz bezpieczeństwo dla swojego dziecka.
Kompletowanie wyprawki wiąże się ze sporymi wydatkami. Z czasem często okazuje się, że wiele akcesoriów w ogóle Ci się nie przydało. Podpowiadamy, z czego możesz spokojnie zrezygnować w oczekiwaniu na przyjście ...
Maluch często budzi się w nocy i kiedy nadchodzi ranek, masz wrażanie, że nie zmrużyłaś oka? Choć nocne pobudki u małego dziecka nie są niczym niezwykłym, można je ograniczyć. Jak? Dowiesz się z naszego artykułu.
Twoje dziecko ma kłopoty z zaśnięciem? A może wybudza się wiele razy w nocy, choć ma suchą pieluszkę i nie jest głodne? Jak zapewnić maluchowi spokojny, zdrowy odpoczynek? Podpowiadamy.
Kiedy dać maluchowi smoczek i jak wybrać odpowiedni? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania o smoczek do uspokajania dla dziecka.
Kiedy dziecko płacze w wózku, spacer przestaje być przyjemnością. Jak przekonać malca do tego, aby polubił spacery na kółkach? Podpowiadamy, co zrobić, kiedy niemowlę nie lubi jeździć w wózku.