Picie z kubeczka to duży krok w nauce samodzielności. Jaki kubek dla niemowlaka będzie odpowiedni na początek? Poznaj cechy kubków dla dzieci.
Przychodzi moment, w którym dziecko wyrasta ze ssania i podawanie butelki zaczyna szkodzić. Prowadzi do wad zgryzu, utrwala niewłaściwy schemat pracy mięśni i sprzyja próchnicy butelkowej. Jeśli Twój maluszek stabilnie siedzi i umie jeść karmiony łyżeczką, a do tego wykazuje zainteresowanie i wyciąga rączki w kierunku kubeczka, możecie zacząć trening. Zwykle dzieje się to w okolicach 6 miesiąca życia dziecka.
Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się w innym tempie. Jeśli Twój maluch nie chce samodzielnie pić, być może jeszcze za wcześnie u niego na pierwszy kubek. Naukę najlepiej zacząć od podawania gęstych płynów np. soczków przecierowych. Jeśli szkrab odmawia picia z kubeczka, być może za wcześnie u niego na taką zmianę. Nie rób nic na siłę, wrócicie do treningu nieco później. Pierwszy kubek dla dziecka może poczekać na moment, kiedy maluch będzie gotowy.
Warto sięgnąć po taki kubeczek, z którego pije się podobnie jak z łyżeczki. Pierwszy kubek maluszka powinien być lekki z uchwytami pasującymi do małych rączek dziecka. Ustnik w pierwszym kubeczku powinien być wyprofilowany, miękki z systemem odpowietrzania, dzięki czemu przejście z butelki do kubka stanie się stosunkowo łatwe dla niemowlaka.
Kubek niekapek to dobry wybór na spacer. Dzięki mechanizmowi zapobiegającemu swobodnemu wylewaniu szkrab uczący się pić, pozostanie suchy. Maluch nie obleje się, nawet jeśli go przechyli, czy odwróci do góry dnem. Ustnik w kubeczku powinien być stosunkowo miękki, aby nie podrażniał delikatnych dziąseł dziecka. Odpowiedni sprawi, że maluchowi łatwiej będzie się przestawić z butelki, zachowując jednocześnie komfort picia za pomocą ssania.
Zanim kupisz kubek dla niemowlaka, sprawdź, czy ten wybrany przez Ciebie ma osłonkę i czy jest łatwy do utrzymania w czystości. Osłonka pomoże w utrzymaniu higieny na spacerze, a wygodny sposób montażu kubka niekapka usprawni jego mycie i wyparzanie
To sposób na picie, jak z normalnego kubeczka, ale bez wylewania. To doskonały trening dla malca przed podaniem „dorosłego kubka”. Kubek 360 LOVI Drink Master pozwala na picie z każdej strony, wokół krawędzi. Maluch pijąc, nie wyleje, z drugiej strony uczy się kontroli ruchów, bo przy mocnym potrzaśnięciu, czy upuszczeniu z kubeczka wydobywa się płyn. Maluch pije z niego jak z tradycyjnego kubka, nabierając wprawy przed piciem z otwartego kubka.
Wymienna uszczelka w kubeczku 360 LOVI Drink Master ma dodatkowo ochronę antybakteryjną ustnika SaniconcentrateTM i kapsel chroniący kubek przed zabrudzeniem.
Kubek 360 przeznaczony jest dla dzieci od 9mc życia.
Kiedy maluch skończy 8-10 miesięcy może dostać swój pierwszy kubek ze słomką. Pamiętaj jednak, że to sprawa indywidualna. Nie każdy malec w tym wieku będzie chętny do nauki picia. Jeśli Twój szkrab stabilnie siedzi i otwiera buzię na widok kubka, prawdopodobnie jest gotowy na kubek ze słomką dla niemowląt.
Wybierając pierwszy kubek dla niemowlaka ze słomką, sprawdź, czy kubeczek jest szczelny i nie przecieka, czy jest dostosowany do małych dziecięcych dłoni i ma wygodny uchwyt oraz czy ma zamknięcie, które pozwoli malcowi na przemieszczanie się bez obaw, że zawartość kubka ze słomką po drodze się nie wyleje.Kubek ze słomką Freestyle LOVI z systemem Safe Lock dodatkowo wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany przycisk, który zabezpiecza przed przypadkowym otwarciem i rozlaniem napoju.
Pierwszy kubek do nauki picia powinien mieć szeroką rurkę, przez którą łatwiej będzie maluszkowi zassać płyn np. koktajl czy gęsty soczek, lepsze do treningu niż woda. Słomka w kubku powinna być sztywna, ale wykonana z przyjaznego delikatnego dla dziąseł materiału, najlepiej obojętnego chemicznie silikonu.
Podobnie jak w przypadku innych kubków naukę picia z otwartego kubka najlepiej zacząć od podawania gęstych płynów. Maluch powinien pić w pozycji siedzącej. Musi umieć zachować stabilną pozycję, mieć pełną kontrolę nad głową. Nie kręcić się i nie odchylać na boki. Trening będzie spokojniejszy, jeśli maluch podejdzie do niego najedzony i nie będzie mocno spragniony.
Pierwszy kubek dla dziecka nie powinien być zbyt wysoki. Nie powinien również mieć zbyt szerokiego obwodu. Wygodne uszka pomogą maluchowi w samodzielnym przechylaniu i piciu. Uczący się maluch powinien umieć się skupić na nowej czynności. Tylko tak w bezpieczny sposób bez ryzyka zachłyśnięcia opanuje pierwszy kubek.
Dziecko, które kończy 8-10. miesięcy zwykle już stabilnie siedzi, zaczyna wstawać, przymierza się do postawienia pierwszych kroków. To idealny czas, by dla jego prawidłowego rozwoju oraz w trosce o samodzielność, ...
Zwykle rodzice zastanawiają się, czy dziecko je tyle, ile potrzebuje i czy jego dieta jest dobrze skomponowana. Równie ważne jest jednak to, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo w trakcie karmienia. Podpowiadamy, jak ...
Jak i kiedy zacząć naukę picia z kubeczka? Sprawa jest bardzo indywidualna. Są dzieci, które wcześnie same złapią za kubek, by naśladować dorosłych, i szybko nauczą się z niego pić. Inne, bardziej przywiązane ...
Rozmawiamy z dr Aleksandrą Ładą, kiedy warto rozpocząć picie z otwartego kubka, jak przezwyciężyć pierwsze trudności oraz jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać podczas nauki picia z kubeczka.
Woda, sok, napój, kompot? Czym gasić pragnienie malucha i jakie ilości płynów podawać mu każdego dnia? Jakie objawy związane z małą ilością przyjmowanych płynów powinny nas zaniepokoić? Co jest zdrowe dla malca, ...
<p>U nas tez się sprawdza 360</p>
<p>My czekamy na naukę picia z kubeczka 360 oczywiście wybieramy lovi i te przepiękne wzory dla chłopców 😍</p>
<h4>każde dziecko jest inne u nas był pierwszy niekapek i na nim jesteśmy z czasem próbowaliśmy 360 ale u nas jeszcze widac za wczesnie;( a kolejny kubek świetnie sie sprawdza z obciążnikiem, super jak dla nas ;) trwało co prawda zanim mała nauczyła ...