Umożliwia dostosowanie przepływającego pokarmu od najwolniejszego do najszybszego
Miękki i dynamiczny smoczek do karmienia nie zaburza odruchu ssania dziecka i nie zniechęca do ssania piersi
Wykonana z cienkiej warstwy silikonu. Wydłuża się i kurczy w rytm ssania dziecka, mobilizuje mięśnie jamy ustnej do aktywnej, wytężonej pracy. Dziecko musi się natrudzić podczas pobierania pokarmu ze smoczka.
Wykonana z grubszej warstwy silikonu. Stanowi stabilne oparcie dla warg i zapobiega zagryzaniu podstawy smoczka. Wyprofilowany kształt i odpowiednio dobrana szerokość podstawy wymuszają prawidłowe ułożenie warg.
Efektywny zaworek odpowietrzający SUPER vent eliminuje mieszanie się pokarmu z powietrzem. Dzięki temu zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki.
Wybierz smoczek odpowiedni do etapu karmienia
W zestawie:
Smoczek dynamiczny do karmienia LOVI TRÓJPRZEPŁYW (2 szt. w opakowaniu) umożliwia dostosowanie tempa przepływającego pokarmu od najwolniejszego do najszybszego.
Trójprzepływowy smoczek do karmienia LOVI zaprojektowany został po konsultacjach z neurologopedami jako smoczek dynamiczny. Oznacza to, że dziecko musi “napracować się” w trakcie jego ssania. Miękka końcówka smoczka wykonana jest z cienkiej warstwy silikonu. Wydłuża się i kurczy w rytm ssania dziecka, co mobilizuje mięśnie jamy ustnej do aktywnej, wytężonej pracy. Natomiast twardsza profilowana podstawa smoczka umożliwia prawidłowe ułożenie warg. Dzięki temu trójprzepływowy smoczek do karmienia LOVI nie zaburza odruchu ssania i nie koliduje z karmieniem piersią.* Dynamiczny trójprzepływowy smoczek LOVI do butelki może być używany od 3 miesiąca życia dziecka (do podawania odciągniętego pokarmu). Dynamiczny trójprzepływowy smoczek LOVI do butelki, ze względu na konstrukcję przepływów nie wymaga dodatkowego systemu odpowietrzania.
*Potwierdzone w badaniu użyteczności produktu na podstawie ankiety specjalistycznej pod nadzorem medycznym przeprowadzonym w 2007 roku na grupie 607 niemowląt przy udziale
lekarzy, położnych i rodziców.
UWAGA: Marka LOVI rekomenduje karmienie piersią jako najzdrowszą formę podawania pokarmu. Zaleca rozpoczęcie podawania pokarmu w formie alternatywnej, wyłącznie po konsultacji z lekarzem, położną lub farmaceutą, gdy karmienie piersią jest niemożliwe lub niewystarczające
Smoczek powinien mieć budowę dynamiczną i aktywnie pracować w jamie ustnej dziecka w sposób imitujący ssanie z piersi i jednocześnie stymulujący niemowlę do aktywnej pracy. To sprzyja właściwemu rozwojowi mięśni aparatu artykulacyjnego, a w przyszłości da podstawy do prawidłowego rozwoju mowy dziecka.
Instagram @Lovi