Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

pielęgnacja stóp skarpetkami złuszczającymi w ciąży

Data utworzenia : 2017-06-06 23:09 | Ostatni komentarz 2019-03-18 13:28

Jessiczqa

34666 Odsłony
23 Komentarze

witam chciałam zapytać czy można założyć skarpetki złuszczające w ciąży? jakie miałyście doświadczenia? nie zaszkodzi to maluszkowi jeśli tam są kwasy? dziękuje za wszystkie odpowiedzi

2019-03-18 13:28

Skarpetki mogą faktycznie budzić nieco sprzeczności, chociaż najlepiej porozmawiać z własnym lekarzem prowadzącym o konkretnym produkcie, bo czasami jeden inny składnik ma duże znaczenie. Moja siostra i przyjaciółka w czasie ciąży kilka razy stosowały zamiast skarpetek, taki krem z mocznikiem do pięt https://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-z-mocznikiem-do-pekajacych-piet-extra/ - działał podobno całkiem nieźle. Konsultowały też jego użycie z lekarzem i o ile nie stosowały go codziennie, tylko raz na jakiś czas, to nie było żadnych przeciwwskazań :)

2019-03-07 12:46

Generalnie w ciąży nie stosowałam, choć nie wydaje mi się, żeby mogły one mieć jakiś zły wpływ. Jakiś rok temu zrobiłam sobie dłuższą "kurację" takimi skarpetami zmiękczającymi od Bielendy z mocznikiem i byłam bardzo zadowolona ;)

2019-02-12 14:12

Ja kiedyś ich użyłam raz jeszcze przed ciążą i były ok. Wszystko było zgodne z opisem. Oprócz tego były kupione z polecenia. O dziwo się nie zawiodłam na nich. Przeważnie tak mam że jak coś ktoś chwali to mi to nie pasuje.

2019-02-06 18:52

Ja kupiłam z myślą o doprowadzeniu stóp do porządku przed porodem i coś mnie tknęło żeby najpierw poczytać instrukcje - na moich jest napisane zakaz stosowania w ciąży jak i w okresie karmienia piersią:/ nie ryzykowałam i odstawiłam na półkę poczekają na swój czas:)

2019-02-05 12:19

Wypowiem się jako kosmetolog. Te skarpetki są na bazie kwasów, najczęściej owocowych. Żadne kwasy w ciąży nie są dopuszczalne. Mogą powodować poparzenia, reakcje alergiczne, przebarwienia. Na okres ciąży gdy mamy zrogowacialy naskórek na piętach polecam tarki metalowe i drobnoziarniste razem. Do tego moczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem soli lawendowej, peeling z masażem tu warto wykorzystać męża/partnera i na koniec nałożyć gruba warstwę kremu do stóp na to woreczek foliowy i grube skarpetki. Po godzinie zdjąć taki okład i pozostałości wmasowac

2019-02-05 00:45

Moja mama kupiła na próbę takie skarpetki i ok- zgodzę się, że uzyskała zamierzony efekt, ale tylko na krótki okres, ponieważ po czasie jej stopy były jeszcze bardziej wysuszone i naskórek złuszczył się jeszcze mocniej niż przed ich zastosowaniem. W każdym bądź razie ja nie polecam ich stosować wcale. Tak jak dziewczyny pisały niżej, lepiej iść z tym problemem do kosmetyczki.

2019-01-28 11:29

Ja jednak zamiast takich skarpetek, wolałabym podstawić na dobrej jakości produkty pielęgnacyjne, jak te marki Callusan. Na https://www.callusan.sklep.pl/p/28/33/callusan-naturale-aktiv-wygladzajacy-peeling-do-ciala . Można tam znaleźć m.in. wygładzający peeling, jak również różnego typu kremy w piance. Za ich sprawą można nie tylko pozbyć się zrogowaciałego naskórka, ale też odpowiednio nawilżyć skórę.

2017-12-20 13:41

W skarpetkach są kwasy, które w ciąży nie są wskazane, więc takie skarpetki na czas ciąży zdecydowanie radzę sobie odpuścić. Producenci na pewno nie testowali ich na kobietach ciężarnych, więc pewnie badań żadnych nie ma i nie będzie, a dla ostrożności pewnie ciąża będzie przeciwwskazaniem. mariee, bo skóra się przyzwyczaja, dlatego potem efekt już nie jest taki łał. Skarpetek użyłam dwa razy i szału nie robią, lepiej pójść do kosmetyczki. I zdecydowanie nie robić tego w sezonie letnim.