Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

wrastający paznokieć

Data utworzenia : 2014-02-05 20:02 | Ostatni komentarz 2018-11-30 15:05

KasiaCom

15681 Odsłony
25 Komentarze

Czytałam tu wszystkie posty cały dzien (jak tylko mały mi daje czas), chyba że coś mi umknęło i nie znalazłam nic na temat paznokci tzn. wrastających paznokci u niemowląt. U mojej córki miałam ten problem, że jeden paznokietek najwidoczniej źle obcięłam i później się wrastał powodując zaczerwienieni i ból przy dotyku(bo mała płakała). Chodziłam z tym paluszkiem do lekarzy. jeden polecił mi octenisept i naciąganie skórki wokół paznokcia nic to niestety nie dało ( no może mniejsze zaczerwienienie bo octenisept odkażał), Drugi przepisał maść (już nawet nazwy nie pamiętam). Inny z kolei mówił, że chirurgicznie (aż sie wtedy przeraziłam, bo gdzie takiemu maluchowi chirurgicznie już paznokcie usuwać). W końcu poddałam się z chodzeniem do lekarzy i zastosowałam stary sposób, ponieważ było to jeszcze niemowlę więc namaczałam w małej miseczce szare mydło i w tych mydlinach starałam się (z pomocą męża) trochę trzymać paluszka, a później naciągałam skórę i psikałam octeniseptem. Pomogło po miesiącu nie było śladu a paznokiec przestał wrastać, później już bardzo uważałam i nie obcinałam zbyt krótko tego paznokietka. A może Wy też miałyście taki problem i inny sposób na niego?

2018-11-30 15:05

Wrastające paznokcie to też sprawa budowy samego paznokcia i jego osadzenia - są ludzie rodzący się z tendencją do wrastania paznokci - ja tak mam. i odpowiednia ich pielęgnacja powoduje, że można uniknąć opuchnięć. Przede wszystkim należy zadbać, aby paznokieć nie wrzynał się w skórkę, zatem należy przycinać systematycznie i nie doprowadzać do tego, aby paznokcie były długie, a skóra czasem nawet potrafi się zrosnąć z paznokciem i trudno usunąć. Jak długo się nie obcina paznokietków i nagle się obetnie, to nawet skórka wokół paznokci może zacząć się wysuszać i schodzić. Polecam paznokcie u rąk obcinać na półokrągło, a u stópek na prosto - tak jest zalecane przez lekarzy i położne. Warto też zadbać o higienę przyrządów do obcinania - należy je zawsze mieć umyte, wyczyszczone i na początku warto je po prostu zdezynfekować spirytusem przed każdym użyciem i wytrzeć do sucha, aby nawet w razie niechcący nacięcia skórki nie było od razy zainfekowania ranki. Gdy już zatnie się dziecko, należy zdezynfekować paluszek - popsikać octeniseptem, przyłożyć jałową gazę. Potrzymać chwilkę i umyć wodą z szarym mydłem, aby dzidzia octeniseptu nie wsadziła do buzi. Ja obcinam córeczce na śpiocha i to powoduje, że nie szarpie rączkami i łatwiej jest obciąć.

2018-07-07 09:27

Dużo dzieci ma problem z wrastajacymi paznokciami. Jest to sprawa genetyczna nie wiem. Paznokcie często się wrataja od źle obcinania ich. Tak jak w przypadku mojego męża. Już jest po dwóch zabiegach. Niestety zaczęła się zbierać ropa. Domowe sposoby nie dawały efektu. Lekarz powiedział że źle obcina paznokcie i dlaczego tak się robi później.

2018-07-05 08:25

Czytam, że sporo mam miało problemy z wrastającymi paznokciami, nie tylko u siebie, ale u dzieci. Dzisiaj nas czeka wizyta u podologa, bo synek ma już czerwony wał paznokciowy, co prawda ropy nie ma, ale nie chcę też do tego dopuścić.

2018-04-01 23:19

Ja poszłam do podologa, jest taki gabinet w Warszawie - Zdrowe-stopy. Na własną rękę to sobie mozna krzywdę zrobić a tak to profesjonalista nam pomoże, doradzi i gotowe

2018-03-17 13:58

Ja też miałam taki problem ale paznokieć nie był aż tak bolesny. Pomógł mi octenisept. Innym sposobem o którym słyszałam od lekarza to przemywanie rumiankiem.

2018-03-06 09:51

Moja córeczka jest nieco starsza ale też miałyśmy z tym spory problem, bo próbowałyśmy różnych rzeczy i nic nie pomagało nawet woda z mydłem. Dopiero jak poszłyśmy do Clinica Dermatologica w Gdańsku to udało nam wyleczyć wrastający paznokieć i od tego czasu nic się nie dzieje a to było z pół roku temu :)

2018-03-02 17:07

Moja mała już przed pierwszym obcinaniem paznokci u stóp miała wrastający paznokieć. Psikałam octeniseptem i po kąpieli jak był paluszek odmoczony to odciągałam delikatnie skórkę od paznokcia i pomogło.

2017-10-13 18:04

Ja również chodziłam z córka do podologa (miała 2 latka). Pai podolog miała młodszych pacjentów. Jeżeli problemy z paznokciami się powtarzają to warto udać się do specjalisty, bo problem może stać się przewlekły.