Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Krostki na rączkach u 15 mięsiecznegi dziecka

Data utworzenia : 2018-06-25 18:19 | Ostatni komentarz 2018-11-12 13:50

Agnieszka.Owczarska

876 Odsłony
10 Komentarze

Witam wszystkich. Moze ktoś zdoła mi pomóc lub podpowie. Otóż od jakiegoś miesiąca mój synek ma jasne, białe krostki na rączkach i policzkach. Nie swędzi, ani nie jest to za bardzo widoczne. Pani doktor powiedziała aby spróbować wyeliminować coś z diety czekoladę, owoce lub coś innego. Probowalismy ale nic to nie dało, nie mam pojęcia od czego mogłoby się to wziąć. Może któraś z mam miała taki problem? Dodam że Pani doktor powiedziała że do alergologia z tym nie ma sensu narazie iść oraz nie przepisała żadnej maści. Może mogłabym spróbować posmarować mu to jakąś maścią bez recepty?

2018-11-12 13:50

Dziubus2016 - u synka mojej przyjaciółki takie coś się pojawiło i lekarz obstawia alergie. Póki co czeka na rezultaty odstawienia produktów, ale u niego, skórka na buzi jest do tego taka sucha i przy tych krostkach, taka szorstka. Ale powiem jej, żeby podeszli do dermatologa i zapytali o to przymieszkowe zapalenie skóry. Kurcze, wcześniej słyszałam tylko o mieszkowym zapaleniu skóry, a przymieszkowe pewnie obejmuje samą skórę w warstwie bardziej na zewnątrz:)

2018-08-30 10:04

Agnieszka wiem ze późno pisze ale prawdopodobnie mój syn tez ma to samo :)) Przymieszkowe zapalenie skóry :) To nic groźnego . Jak pójdziesz do dermatologa to się upewnić czy to jest to . Sprawdź czy ty to masz lub mąż bo to podobno dziedziczne . U dorosłych jest to za wewnętrzna stronie przedramion , u małych dzieci może występować na całym ciele . Nie swędzi , mój syn ma to na policzkach ,rękach , nogach ;) Czytałam ze może pomóc na to krem bempanthen ale nie u każdego się to sprawdza . Może mieć to związek z niedoborem Wit c i a w organizmie . Moja dermatolog dala mi maść robiona w aptece na to ;)

2018-07-07 09:55

Mi też wygląda to na potowki. Ale ręki nie dam sobie uciąć. Może być to coś innego. Albo idź z dzieckiem do lekarza niech przepisze wam jakaś maść skoro powiedział że to alergia to trzeba cos z tym zrobić. Nie można tego tak zostawić. U dzieci ciężko stwierdzić co dokładnie jest. A sama eliminacja z diety dużo nie pomoże zresztą jak widać. Idź do innego lekarza bo ten wam za bardzo nie pomógł.

2018-06-27 08:13

Z opisu wyglada na potowki...

2018-06-26 21:40

Jak możesz to wstaw zdjęcie te rączki, potowki są raczej charakterystyczne i po jakimś czasie znikają. Te krostki są tylko na rączce czy jeszcze gdzieś? Skóra dodatkowo jest sucha chropowata?

2018-06-26 18:25

Nawilzam stałe skórę dziecka emolientami i napewno nie są to potówki bo umiem je rozróżnić i Pani doktor chyba też by je rozróżnila. Spróbuje z tym krochmalem i posmaruje alantanem zobaczymy. Dziękuję.

2018-06-26 10:29

Białe kropki to zazwyczaj są potówki. Możliwe jest też że w taki sposób objawia się jakas alergia. Nawilżalas te miejsca? A może mycie w krochmalu by coś dalo tak jak Paulina wspominała? Najlepiej by było żebyś zrobiła zdjęcie i dołączyła. Tak na "ślepo" to z fusów można wróżyć. ;D Spróbuj alantan u nas pani doktor zaleca go do takich problemów, a sama mam do niego zaufanie bo stosowałam na "otwarte" rany jakimi są tatuaże. Zwykła wazelinę albo krem z emolientami.

2018-06-26 10:03

A to na pewno nie potówki? Pokaż zdjęcie, będzie łatwiej coś podpowiedzieć.