Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Przebieranie przed i po kąpieli

Data utworzenia : 2017-11-12 10:56 | Ostatni komentarz 2019-01-24 11:40

Mariola

6181 Odsłony
122 Komentarze

Mamusie jak radzicie sobie z przewijaniem dzieci przed i po kąpieli? Gdzie to robicie? Opłaca się kupować specjalny przewijak lub wannę z przewijakiem?

2019-01-24 11:40

Samanta- też wole te hamaczki czy takie leżanki do wanienki, bo da sie je dokładnie umyć i sa bardziej higieniczne niż elementy, ktore nasiakaja wodą.

2019-01-23 18:26

Samanta dokładnie tak jak mówisz z tymi gąbkami. Trzeba o nie bardzo dbać, często wymieniać i szybko po użyciu wysuszyć. Co do hamaczka - to musi być super sprawa. Moja druga córka urodzi się za parę mc. akurat latem i właśnie chyba sobie coś takiego kupie.

2019-01-21 23:32

ja przed kąpaniem rozbieram małą na przewijaku otulam w kocyk i niosę do łazienki a pózniej w rzeczniczku znów do pokoju i ubieramy sie rowniez na przewijaku my mamy wanienkę Beaba i do niej jest hamaczek dla noworodka bardzo ułatwia sprawę bo mam dwie ręce wolne i mogę ją swobodnie umyć :) Jeżeli chodzi o te gąbki do wanienek to moim zdaniem jest to najgorszy zakup w życiu Te gąbki to siedlisko bakterii :/ jeżeli nie posiadamy takich właśnie hamaczków na wanienkę to lepiej jest pieluchy flanelowe kłaść na dno wanienki One sobie wyschną i po praniu bedą czyste i bardziej higieniczne niż te gąbki

2019-01-09 21:02

Ja mialam komode robioną na wymiar, zatem zmierzylam swoją wysokość i dopasowalam, jak najlepiej będzie i najwygodniej przewijać, aby nie musiec sie niepotrzebnie zginać;) a niestety przewijanie na łóżku swoim czy na przewijaku na łózeczku dziecka, to niestety rozwiązanie, które może rzutować na kręgosłup mamy dzidziusia, szczególnie na odcinek lędźwiowy. Iwona- może właśnie maluszek u Ciebie wspierał sie na tych elementach maty, co wystawały na boki i jak dziecko sie na nich opierało, to one pod ciężarem ciała sie uginały i plusk do wody. Moja córeczka to takie akrobacje w wanience wywija, bo jest ciekawa wszystkiego;) i w sumie kilka razy wpadła do wody jak żaba ale wyplula to co miała w buzi i nie było problemu;) to istny mały pływak;)

2019-01-09 20:41

Dokładnie przewijak na odpowiedniej wysokości być musi. Już taj jesteśmy obciążone, zaczynając od dźwigania dzidziusia w brzuszku a potem ciągle podnoszenie, noszenie itd. Uławiajmy sobie życie, aby później sie nie odbiło jakimś zwyrodnieniem kręgosłupa. Co do maty, to ja taką z canpol baby miałam przezroczystą właśnie chyba w sowy ona była. Rzeczywiście przyssawki dobrze trzymały nie i nic sie nie przesuwało, ale jak mała mi wywinęła dwa razy orła na boki w wanience to zrezygnowałam z tej maty. Być może była troszkę za duża i nachodziła na boki wanienki, ale wolałam nie ryzykować podtopieniem. Kupiłam taką szorstką mate pod prysznic i na niej siedziała w miejscu nic się nie ślizgała. Też ma przyssawki i się nie przesuwa a z drugiej strony takie wypustki chropowate.

2019-01-09 12:07

Dlatego właśnie zastanawiam się nad ewentualnym kupnem drugiego. Bo ten co mamy to hmmmm niezbyt ciekawie wyglada. A ostatnio dla proby przebieralam Małą na łóżku- na turystycznym przewijaku. I szczerze plecy mnie bolały po wygibasach, bo Mała jeszze do raczkowania wstawała i tego typu historie. A na komodzie jak mam przewijak, to wszystko mam pod ręką(rzeczy do higieny dziecka) i nie obciażam kręgosłupa aż tak, jak jestem w pozycji wyprostowanej i przekladam dziecko do pozycji leżacej. Takze dla mnie i wedlug mnie przewijanie na przewijaku to chyba najzdrowsza dla nas pozycja do przewijania dziecka.

2019-01-09 11:36

U mnie długo służył przewijak. Dokładnie już nie pamiętam ile ale dobrych kilkanaście długich miesięcy.

2019-01-08 16:27

Klaudia- Mała ma juz 9 miesięcy i dalej ja przrwijam na przewijaku na komodzie, choc nogi jej dyndają z przewijaka;) przetrwalismy etap najpierw wiercenia na przewujaku, obracania się, raczkowania, a teraz nawet zaczyna wstawać i mysli o chwytaniu sie ściany. Mala ma swoje tzw. Przewijakowe zabawki. Czyli ma różne rzeczy do zabawy, aby odwrocić jej uwage jak juz śpiewanie, zabawy logopedyczne podczas przewijania nie skutkują. Są to zabawki do kapieli, gryzak, szczoteczka do zebów ta na rączce - taka silikonową z rossmana. Iwona- a mata Ci sie ślizgała w wanience czy dzidzius na macie? Ja powiems szczerze że mam właśnie z canpolu taką z sowami i jak dobrze zassac mate do wanienki to sie nie przesuwa, a Mała tez nigdy sie nie ślizgnęła na niej, a już obraca się tyłem do przodu, raczkuje w kąpieli i wstaje. Także aktywności co nie miara;) Z kolei na zajęciach z położną miałam, aby nad łóżeczkiem i nad przewijakiem nie było półek, aby nie daj co nie spadło to na dziecko. Bo sa rózne ściany i jak jest źle zamontowana półka to może spaść, czasem zbyt dużo rzeczy sie na nich kładzie i spadają albo rzeczy albo półki. Takze z tym raczej ostrożnie.