Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

12 sposobów na niejadka

Data utworzenia : 2013-06-10 11:45 | Ostatni komentarz 2017-03-29 08:11

Redakcja LOVI

8415 Odsłony
31 Komentarze

Podobno żadne dziecko nie rodzi się niejadkiem. Każdy człowiek przychodzi na świat z naturalnym instynktem, by przetrwać, a więc między innymi jeść. Jeśli jednak nasze dziecko stało się niejadkiem, podpowiadamy ,jakich zachowań unikać i co robić, by znów jadło zdrowo i z apetytem.

2017-03-29 08:11

Tina, jeśli je kaszkę to rób kaszkę na mleku po prostu, kto wie może za jakiś czas się maluchowi odmieni i wróci do mleka. Moja córcia zdecydowanie, gdy już była starsza wolała kaszkę niż mleko, do tego jakiś owoc, czy mus owocowy, pycha.

2017-03-14 15:35

Podpisuje się pod Natką, warto chociaż spróbować w jakiś sposób to mleczko przemycić, może nie chce jeść z butelki bo polubiła jeść nowe dania z łyżeczki to spróbuj tą metodą.

2017-03-14 12:17

Tina a probowalas zrobic np kaszke na mleku ? albo polaczyc z czyms mleczko? Moze w taki sosob bedziesz ogla jakos je przemycic?

2017-03-14 08:30

wszystko pięknie i ładnie ale dla starszych dzieci, a jak zachęcić pół roczniaka do mleka? je super zupki, owocki, kaszkę a mleczko niestety zostało odrzucone

2017-03-13 08:27

Moja kochana chrzesnica jest niejadkiem ale ja znalazłam na nią sposób. Ostatnio żeby zachęcić ja do jedzenia to pokroiłam jej parówkę na kawałki i podałam w ładnej kolorowej misce. Mała zajadala, fakt że trochę czasu jej to zajęło ale zjadła. ;-) jej mama od pewnego czasu pokierowana radą mojej mamy zaczęła podawac jej apetizer.

2016-05-05 16:27

Moj tez jest małym niejadkiem ale podaje mu apetizer

2015-03-12 00:35

Z tym stygmatyzowaniem zgadzam się w 100%. Mam znajomych, którzy twierdzą,że ich córka jest niejadkiem. Podczas wspólnego posiłku słyszałam "Nie nakładaj jej ziemniaków, ona ich nie lubi", "Możesz nie jeść rukoli,wiem ze nie lubisz". I tak na okrągło. Nasza córka ma 11 mcy. Widzę u niej spore zainteresowanie jedzeniem. Czasami jest tak,że do nowego jedzenia podchodzi z rezerwą. Tak było w przypadku twarogu. Musiałam podjąć ileś prób,żeby "zaskoczyła". No i jak zobaczyła,że my również jemy twaróg, to nagle z apetytem zaczęła otwierać buźkę i się zajadała. Warto próbować podawać dzieciom różnorodne posiłki i podejmować nawet kilkanaście prób. Nie zakładać od razu,że dziecko czegoś nie lubi. Starszaka warto zaangażować w przygotowywanie posiłków. No i najważniejsze to dawać dzieciom dobry przykład.

2015-03-04 12:36

jemy oczami , więc dobrze by było by posiłek wygladał ładnie , kolorowo, może zabrac dziecko do kuchni by z nami zrobiło jakieś kanapki na które ma ochote i dać mu wybór z czym. Wiadomo , nie zawsze jest na to wszystko czas. U nas na razie problemu nie ma bo jest sama pierś , nie wiem jak bedzie później. Warto przeczekać, nie smuszać bo to jeszcze bardziej zniechęci dziecko.