Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jakie kaszki dla niemowlat

Data utworzenia : 2017-07-31 18:07 | Ostatni komentarz 2019-02-04 10:10

Paty.55

7415 Odsłony
142 Komentarze

Jakie kaszki podajecie waszemu niemowlakowi podczas rozszerzania diety? czy są to kaszki do rozrobienia z wodą czy z mlekiem modyfikowanym, czy moze to nie ma znaczenia? czy podajecie również kleiki ryżowe lub kukurydziane?

2019-02-04 10:10

Agnieszka- to zależy. Jak chcesz podawac mleczko, bo maluszek jeszcze potrzebuje to na sniadanko lub kolacje mozna zrobić kaszke z mleczkiem mozna dodac odciagniete mleczko mamy albo wybrane modyfikowane. Ja tak daje na śniadanie. Ale na deserek już daje kaszke na wodzie i z owocami aby w brzuszku owoce z mlekiem nie fermentowały i nie było wymitów- bo sa owoce które do mleka pasują i nic sie nie dzieje - np. Banan, a sa owoce które w wiekszej ilosci mogą spowodowac wymioty. Także lepiej uważac na polączenie mleko i owoce:)

2019-02-04 09:23

Dzięki dziewczyny, myślałam ze jak dodam do kaszki mleka to będzie bardziej pożywne, ale to może też zostanę przy kaszce na wodzie z dodatkiem owoców

2019-02-01 21:46

Ja stosowałam kaszki Bobovity ale bezmleczne i bez owocow- są czyste bez dodatków a owoce dodaje takie ktore sa z mojego ogrodka lub sadu, a nie z tubek ani słoiczków. Sloiczki z owocami przygotowywalam sama z tego co miałam w ogrodzie lub w ogrodzie znajomych:D Aczkolwiek teraz do zupki czy drugiego dania w 10 miesiacu daje córeczce ryż, kasze wszelkiego typu te, które jem sama, a wybieram dla naszej rodziny wszystkie z certyfikatami ekologicznymi.

2019-02-01 21:27

Nawet do zwykłego jogurtu naturalnego dodaję owoce lub swoje przeciery owocowe, nigdy nie kupowałam jogurtów typowych dla dzieci.

2019-02-01 21:25

Ja nawet nie próbowałam żadnej kaszki typu Bobovita. Na samym początku kupowałam w aptece kaszki Holle, a później to już normalne i sama dodaję do nich swoje owoce lub własne przeciery owocowe (bez cukru).

2019-02-01 19:37

Hej. Ja daje od 5miesiaca kaszke kukurydziana zwykla,potem zaczelam dawac platki jaglane i kaszke manna. Wszyskie robione na wodzie, i dodatkowo dodaje owoce z tubki albo swieze. Na te wszystkie sztuczne kaszki bobovity albo inne z duza iloscia cukru franek ma uczulenie.

2019-01-29 12:45

Ja też często gotuję zwykłą mannę na wodzie. Daję ok pół szklanki wody i pięć łyżek kaszy. Po ugotowaniu lub na koniec dodaję owoce. Dla starszego dziecka do takiej kaszy można wsypać kakao.

Konto usunięte

2019-01-28 21:14

Agnieszko, początkowo gotowałam kaszkę manną, płatki owsiane, gryczane, itd na wodzie, a przed podaniem dodawałam mleko. Zrezygnowałam jednak z tego i podaję na wodzie z dodatkiem owoców.