Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Kaszka manna jak ją podawać

Data utworzenia : 2013-05-07 21:55 | Ostatni komentarz 2018-12-05 23:35

Urszula888

7574 Odsłony
52 Komentarze

Kaszka jak wiadomo dodawana jest najczęściej do mleka, sama zresztą tak robię i powiem wam że to jeden z bardzo wielu możliwości podawania dziecku jako posiłek. a wy jak podajecie ją swoim dzieciom?

2018-12-05 23:35

Ja kaszkę mannę podawałam początkowo, jako jedna łyżeczka do obiadku - czyli od 5 miesiąca, jak zaczęłam wprowadzać pokarmy stałe. Czyli robiłam tzw. ekspozycję na gluten stopniową - są zwolennicy i przeciwnicy tej metody, ja jednak postawiłam na tą, w związku z tym, że po mnie i mężu, Mała może być alergikiem i bardzo ostrożnie podchodzę do nowych posiłków. Teraz Mała już zjada manne na śniadanie z mleczkiem i kawałkami owoców, np bananka i mniam mniam - wsuwa z łyżeczki, aż się buzia uśmiecha od ucha do ucha:) ale to wszystko było poprzedzone pluciem, wytrącaniem mi łyżeczki i uczeniem po jednej łyżeczce, także wszystko stopniowo i spokojnie:) to dziecko decyduje ile zje, nic na siłę, bo dziecko się zrazi do smaku i sposobu podawania:) Czasem dodaję też manne w formie deresku - gotuje na gęsto manne i posypuje owocami - taki deserek Mała tez bardzo lubi - i może sobie w buzi pobawić się taką bardziej zbitą formą kaszki. Czasem też dodaję kaszkę manne do zupki. Ja używam kaszki bezmlecznej - bo mleko podaje swoje.

Konto usunięte

2018-09-28 17:52

Mama - ja ostatnio gdzieś przeczytałam (ale już nie pamiętam gdzie), że obecnie gluten ma się wprowadzać tak samo jak inne rzeczy. Gdzieś też czytałam, że jak dziecko jest na piersi to powinno się wprowadzać w okolicach 5-6 miesiąca, a jak ten czas się minie to dopiero w okolicach 9 miesiąca. O kaszce myślałam bardziej pod noc ;) To może spróbuję z płatkami owsianymi lub kaszką manną. Ale widzę, że swoje mleko będę musiała do tego ściągnąć. A dużo dawałyście swojego mleka?

2018-09-26 13:31

Mama_gratki, zalecenia często się zmieniają, czasem trudno nadążyć; ). Ja dwójce dzieci wprowadzałam właśnie w 5-6 miesiącu, mimo że córkę juz niby obejmowały te nowe zalecenia, że podajemy normalnie po 6 miesiącu jak każdy inny pokarm i szybko zwiększamy porcje. Ja jakoś wolałam tak powoli jak przy starszaku, a żeby sprawiedliwie było :). Pcheła ja zagotowywałam niewielka ilość kaszki mannej na wodzie i potem dodawałam trochę mojego mleka.

Konto usunięte

2018-09-26 13:15

Pcheła, z jakiej przyczyny chcesz już wprowadzić gluten? Kiedyś uważano ze warto w puątym, szóstym miesiącu, teraz lepiej przed szóstym nie wprowadzać. Hafija poleca do 12. M-ca to zrobić. Podrzucam link: https://www.hafija.pl/2015/01/wprowadzanie-glutenu-do-diety-dziecka-najnowsze-wytyczne-zalecenia-i-badania-2015.html Jeśli chcesz gotować jakieś kaszki to możesz płatki owsiane na widzie i dodać swojego mleczka, spróbuj zblendować. Płatki owsiane naturalnie nie zawierają glutenu, ale w czasie pakowania mogły zostać nim zarażone. Możesz też ugotować na wodzie kaszkę kukurydzianą i dodać swojego mleka

Konto usunięte

2018-09-26 12:05

Dziewczyny potrzebuję się doradzić :) Córa ma 5,5 miesiąca. Z tego co czytam to jest to czas na wprowadzanie (ekspozycje) glutenu. Córka jest na cycu, ale bardzo powoli rozszerzamy dietę (póki co cukinia i marchewka). I pomyślałam o wprowadzeniu jej wieczorem kaszki. Nie chcę dawać jej kupnych kaszek i tak się zastanawiam jak zrobić domową :D Myślicie, że kasza manna z mm lub moim odciągniętym będzie ok? Wtedy to wszystko zagotować czy jakoś inaczej zrobić? Poradzicie? :)

2017-06-14 07:15

My też wolimy bobovitę. Ostatnio córa zasmakowała w kaszce o smaku kakao. Zdziwiłam się, bo jak zrobiłam jej kakao to pluła :) Słoiczki też zdecydowanie bardziej bobovitę.

2017-06-04 21:24

Wolę Bobovitę zarówno kaszki jak i słoiczki :D

2017-06-04 20:28

Ja jak kupi e Nestle to bardziej rozcienczam bo rzeczywiście duzo gestsza