Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Nauka picia z kubeczka

Data utworzenia : 2013-04-19 11:23 | Ostatni komentarz 2019-03-07 01:58

Redakcja LOVI

16513 Odsłony
102 Komentarze

Jak i kiedy zacząć naukę picia z kubeczka? Sprawa jest bardzo indywidualna. Są dzieci, które wcześnie same złapią za kubek, by naśladować dorosłych, i szybko nauczą się z niego pić. Inne, bardziej przywiązane do butelki, nie porzucą jej tak chętnie.

2019-03-07 01:58

My przeszliśmy przez wszystkie chyba możliwe kubeczki zanim doszliśmy do picia z kubeczka w pełni poprawnie. Najpierw butelka, ale szybko przeszliśmy na niekapek z ustniczkiem, kolejno na lovi 360, ktory testowalismy i bardzo przypadł nam do gustu;) nie piliśmy tylko z bidonu z rurką. A super dla poczatkujących rodziców ktorzy chcą nauczyc pic dzieci z kubeczka są właśnie z lovi buteleczki, bo zatyczka to sprytnie pomyślamy kubeczek z takim dziubkiem, ktory ułatwia dziecku picie i nie leci po brodzie struga picia;) do tego jest przezroczysty i ma miarke w ml.- dla mnie super opcja!. A teraz pijemy właśnie albo z tego kubeczka dodawanego do buteleczek albo już z kubka normalnego- ale staramy sie aby miał wąskie ścianki aby dziecku wygosnie było pić, bo im grubsze ścianki kubka tym dziecku trudniej będzie. Droga do opanowania picia z kubka była wyboista ale stosunkowo szybka, często zdarzało nam sie że za mocno sobie zaciągnęła wody i sie zachłystywała, ale powolutku opabowuje oddech i picie jednocześnie aby tego unikać- tak to już jest jak dzidziuś chce za szybko i na raz;) Teraz przed nami za jakiś czas samodzielne picie z normalnego kubeczka do rączki, bo wzystkie niekapki super sobie sama trzyma i pije z nich bez problemu w różnych możliwych sposobach i przy użyciu obydwu lub każdej z osobna rączki. Jednak samodzielne picie z kubka to już wyższa szkoła jazdy;)

2019-02-14 17:38

Kubeczek 360° już mamy, więc jak mała wycwiczy niekapek do perfekcji będziemy uczyć się nowych rzeczy. Widze, już poprawę w jej nauce, piję małymi łyczkami po troszeczku.

2019-02-10 14:43

Jak już dziecko nauczy się pić z niekapka to warto następnie próbować z kubkiem 360 od Lovi lub z picia prze rureczkę.

2019-02-10 14:16

Polly83 moja córka ma skończone 7 miesiecy, kubek podaję jej od około miesiąca. Na początku też jedynie dziaselka sobie drażniła, potem zaczęła nimi naciskać ale i tak nie leciało.. teraz widze, że jest na dobrej drodze bo umie już naciskać i powoli zasysać więc czasem się też napije. Także warto podawać cały czas, a może z czasem się nauczy.

2019-02-09 11:47

Moja córeczka ma 8 miesięcy i jakiś czas temu kupiłam jej kubek niekapek Kobiety z miękkim ustnikiem i nie chce niestety z niego pić, co najwyżej piłuje go zębami

2018-08-13 11:39

Na wszystko przyjdzie czas. Bacznie obserwujcie zachowanie swoich pociech. Moja córka z kubka Lovi zaczęła pić po 40 sekundach. Wcześniej jednak zauważyłam, że chce pić z mojego kubka. Wlewalam jej po parę kropli wody do zwykłego kubka. Wypijała i podstawwiała mi żeby wlać jej znów. Kupiłam jej niekapek 360stopni. Załapała praktycznie od razu. Pozdrawiam drogie mamusie :)

2018-05-25 16:37

Czas i pora aby i Moja Zuzia nauczyla sie pic z kubeczka ma juz 11 miesiecy a nadal nie potrafi rozstac sie ze swoja buteleczka.

2017-12-21 08:21

Spróbuj w niekapku. Moim zdaniem leci z niekapka mniej, wolniej niż z tego kubeczka treningowego. Osobiście nie przypadł mi on do gustu, z uwagi na rozlewanie właśnie. A córa bardziej była zainteresowaniem gryzieniem ustnika i ssaniem go niż piciem. Niekapek na początek będzie lepszy moim zdaniem, niekapki z lovi mają fajne te ograniczniki i maluch musi się postarać, mocniej zassać by poleciało, a i nic się nie rozlewa. Podczas nauki jednocześnie też podawałam butelkę z wodą.