Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jakie dodatki do żywności szkodzą dzieciom?

Data utworzenia : 2016-05-05 16:26 | Ostatni komentarz 2016-07-09 01:12

Redakcja LOVI

5848 Odsłony
52 Komentarze

W składzie wielu produktów znajdują się konserwanty, barwniki i wzmacniacze smaku. Sprawdź, co i w jaki sposób szkodzi, czego unikać kupując żywność dla dziecka.

2016-07-09 01:12

Ja również do smarowania chleba używam masła z dużą zawartością 82% tłuszczu. Im więcej tłuszczu w masełku tym jest zdrowsze i lepsze. Margaryny już nie pamiętam kiedy używałam. Do smażenia olej.

2016-07-08 23:12

Tez nie lubie margaryny zdecydowanie wole maslo tak mnie juz w domu nauczyli.

2016-07-08 15:22

Teraz ostatnio się dużo trąbi na temat margaryn utwardzanych, że wywołują cukrzycę i w USA w niektórych stanach wycofują margarynę ze sprzedaży. Mój teść mi o tym przypomina na okrągło :) Ale my do smarowania chleba margaryny nie używamy, tylko masełka z 82% tłuszczu. Natomiast do smażenia olej

2016-07-06 20:36

świetny artykuł! niestety mamy często nie zdają sobie sprawy z tego jakie paskudztwa są dodawane do jedzenia i patrzą na ładne opakowanie , a jak na czymś pisze że jest "dla dzieci" to już w ogóle biorą w ciemno... Najczęstszą wymówką jest "bo i tak wszędzie jest chemia" ale to nie jest dobra wymówka ponieważ jeśli czytamy etykiety i wybierzemy np biszkopty ze składem mąką,jajka,cukier,proszek do pieczenia, zamiast z barwnikami, spulchniaczami i syntetycznymi aromatami to już o taką ilość świństwa nasze dziecko mniej zje. Warto czytać etykiety i porównywać składy produktów w sklepie- mi weszło to w krew, teraz dużo lepiej się odżywiamy i widać tego efekty bo inwestycja w dobre jedzenie to inwestycja w zdrowe :) i dobre jedzenie to nie zawsze jest dużo kolorowych produktów z reklam ;)

2016-05-24 13:59

Co do ziemniaków to nie przepadam za nieosolonymi, ale zjem bez problemu, a mój mąż to będzie marudził. Sama w kuchni używam ogromną ilość ziół, są zdrowsze, a jakie aromatyczne. Aczkolwiek chyba jakoś nie mam ręki, bo co kupię w doniczce to po paru dniach i tak mi padają;/ takie z nasion też mi średnio rosną, a może okno kiepskie i za ciemno mają, bo w końcu północne.

2016-05-20 21:07

Tez tak mam ogolnie chyba zacduzo sole a moja tesciowa tocjuz z przesada.

2016-05-20 19:37

Ja np nie zjem nie posolonych ziemniaków:-P ale póki co synkowi gotuje oddzielnie bo i tak je obiad o innej porze niż my więc jemu nie sole

2016-05-20 19:09

Ja jeśli chodzi o ziemniaki rzadko solę bo zwyczajnie obiorę i nie nastawiam od razu a później zapominam posolić. :) A zioła są o wiele lepsze, zdrowsze i coraz bardziej dostępne przez cały rok bo można je kupić w markecie w doniczkach więc warto po nie sięgać częściej niż po sól.