Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Gdy maluch nie chce pić mleka

Data utworzenia : 2015-11-10 09:06 | Ostatni komentarz 2015-12-29 19:58

Redakcja LOVI

3564 Odsłony
14 Komentarze

Twoje dziecko nie ma ochoty pić mleka? Nie musi. Sprawdź, w jaki sposób dostarczyć mu zawarte w mleku wapń oraz inne niezbędne minerały i witaminy.

2015-12-29 19:58

Ja mysle ze dla 9 miesiecznego dziecka trzy stale posilki sa odpowiednie bo mleko do 1 roku zycia jest podstawa mimo wszystko. Ale ewentualnie na jakis podwieczorek dalabym banana czy jakis owoc.

2015-12-28 16:34

Tak, ja właśnie dawałam jogurt naturalny z np pokrojonymi bananami, rozdrobnionymi biszkoptami. Na deser starte jabłko. Jeśli preferujesz słoiczki to są owocowe z dodatkiem kleiku, jogurtu.

2015-12-28 11:35

moja corka ma 9 miesiecy, karmie ja jeszcze piersia, jednak chcialabym pomalu ja odstawiac. Udalo juz mi sie zredukowac troche karmienia. Rano dostaje piers potem kaszke na mm 120 ml, obiadek znow piers, kaszka na mm 120 ml i na noc piers. W nocy karmie ja raz. Czy moge karmienia rano i po poludniu zastapic jakos nie wlaczajac mm? np jako jeden posilek dac owoce a drugi jakis jogurt z owocami? Mala nie bardzo zna butle, czasem soczku sie napije, ale to pare lykow, a mleko jak dalam raz to nie chciala. czy nie bedzie to za malo mleka w jej diecie jesli jeszcze porcje kaszki zwieksze do 150 ml

2015-12-19 13:29

Moja córka od 4 mż była na MM i piła je do około 11 mc-y. Póżniej stanowczo protestowała, więc musiałam jej robić kaszki. Podawać nabiał w postaci serów, jogurtów.

2015-11-16 14:07

U nas było na szczęscie tylko podejrzenie i skaza się nie potwierdziła a mój syn bardzo lubi produkty mleczne także ciężko byłoby odstawić mleko czy serki ale nutramien i tak pił do skończenia 1 roku życia/

2015-11-16 11:55

Mój synek ma skazę białkową, wobec czego synek pije nutramigen. Dlatego też nie je serków czy jogurtów. Ale butlę mleka rano i wieczorem zjada ze smakiem. Za to je brokuły (ulubione), brukselkę i boćwinkę oraz amarantus w kotlecikach z mięskiem. Wyniki ma dobre, więc myślę, że dobrze jest. Może później, gdy już skaza białkowa zniknie, to będziemy mieć problem z przekonaniem go do produktów mlecznych. Na razie się nie martwimy :)

2015-11-11 13:34

Moj syn nie chce jesc warzyw jedynie w zupach, chociaz tyle.

2015-11-11 12:41

Moja córka w ciągu dnia je jogurty lub biały ser , natomiast kaszki odrzuca. Myślałam, że będę musiała jej odstawić też mleko , ponieważ nie chciała mm a musiałam zrezygnować z karmienia piersią. Na szczęście udało się przekonać córkę do mm. Dodatkowo podaje dziecku warzywa bogate w wapń takich jak brokuł, bruksela I fasolka