Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Nauka picia z otwartego kubka

Data utworzenia : 2015-03-04 13:53 | Ostatni komentarz 2019-03-06 20:53

Redakcja LOVI

5765 Odsłony
17 Komentarze

Rozmawiamy z dr Aleksandrą Ładą, kiedy warto rozpocząć picie z otwartego kubka, jak przezwyciężyć pierwsze trudności oraz jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać podczas nauki picia z kubeczka.

2019-03-06 20:53

U nas picie zaczęło sie od wody i rumianku podawanych najpierw butelką, kolejno niekapkiem z ustniczkiem, nastepnie kubkiem niekapkiem 360 z Lovi. Kolejnym krokiem było użycie zatyczki od butelki "medical" z Lovi(nie dosc że jest przezroczysty to jeszcze ma podziałke ml. Także idealnie kontroluje ile i jak pije córeczka- to super rozwiazanie dla rodzicow zaczynających wspieranie dziecka w piciu z kubeczka otwartego. Teraz jak jesteśmy w trasie to zabieramy niekapek 360 lovi i Mała sama sobie z niego pije. A jak mamy gdzie sie rozłożyć i przygotować napój w kubeczku to chetniej podaje Małej w kubeczku albo zwykłym albo tym w formie zakrętki od butelki. Także na wszystko jest czas i miejsce i trzeba obserowac dziecko kiedy jest gotowe na kolejny krok w drodze do samodzielnego picia;)

2019-02-27 11:21

Można też spróbować z piciem przez rurkę i kupić bidon z rurką, lepsze niż niekapek.

2019-02-24 10:45

U mnie syn ma 2 latka i dalej pije z butelki ze smoczkiem twardym , chciałabym zeby pił juz z kubeczka jest wygodniejszy i lepszy moim zdaniem , ale właśnie problem bo on nie chce .

2017-03-29 07:48

Patrycja, my mieliśmy dokładnie ten sam problem z niekapkami. Kubek 360 spisał się i dalej spisuje rewelacyjnie. Szczególnie w żłobku, wiem że córa pije ładnie a jednocześnie nie rozlewa w koło.

2017-03-05 18:51

Patrycja owszem kubki 360 są rewelacyjne do nauki picia ja też taki kubek miałam i również polecam.

2017-03-05 17:43

To u nas gdy córka miała roczek to już piła ładnie z kubeczka:) U nas mało się sprawdzały niekapki , bo albo miała ciężko zassać , albo się rozciekały, więc wolała zwykłe małe plastikowe kubki dla dzieci:) Nie miałam nigdy tego lovi 360 ale widzę bardzo chwalony i polecany.

2017-03-05 12:48

Najgorzej jest jak maluch potrafi już pić z kubeczka ale wszędzie z nim chodzi i po drodze wylewa :p my właśnie mamy taki problem. Igor (17 miesięcy) dostawał od jakiegoś miesiąca do każdego posiłku jedzonego w krzesełku kubeczek z piciem. Początki były bardzo mokre :p jednak szybko nauczył się prawidłowo pić. Problem był taki że gdy się bawił i domagał się picia, chciał gp dostać również w swoim kubeczku. Napił się trochę i wszędzie z nim chodził a efektem były mokre podłogi i łóżka. Teraz przy posiłkach mamy zwykły kubek a gdy się bawi to dostaje kubek Lovi 360.

2017-03-02 20:25

Na początku wiadomo że dziecko się obleje po mimo pilnowania i w ogóle ale nauka czyni mistrza byle by dziecko nie rezygnowało z takiej formy picia.