Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

8 błędów w żywieniu malca

Data utworzenia : 2014-05-05 14:53 | Ostatni komentarz 2016-07-04 19:02

Redakcja LOVI

12929 Odsłony
79 Komentarze

Właściwe żywienie ma wpływ na długość i jakość życia. A przecież każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, chce, by jego malec był zdrowy, szczupły, miał zrównoważony apetyt i zdrowe przyzwyczajenia. Jednak nie każdy rodzic wie, jak ważne w kształtowaniu nawyków żywieniowych są pierwsze lata życia dziecka i jak wiele może w tej sprawie zrobić w prosty sposób - czyli nie popełniając 8 głównych błędów w żywieniu malca.

2016-07-04 19:02

idealny artykuł! zawiera wszystko co trzeba,

2016-07-03 21:52

Klio a ile ma Twoja córeczka? Bo mój mały idzie do żłobka od września. Będzie miał wtedy 2 latka i miesiąc, a nie umie sam jeść za bardzo. Chyba, że mu się np mięsko pokroi i wtedy widelcem dziabie. Żadnych jogurtów, kaszki łyżeczką jeść nie umie, muszę go sama karmić

2016-06-29 11:09

Moja córka w pierwszej kolejności nauczyła się jedzenia widelcem, choć początkowo czyniła to od strony leworęcznej z czasem przeszła na prawą stronę. Z kolei jedzenie łyżką..płatków owszem, jogurtu czy kaszy manny to tak, ale zupa, to wypływa jakby miała dziurawą brodę :) Poza tym jest małym leniuszkiem i woli gdy ktoś ją karmi :) wtedy osoba karmiąca jest bardziej spokojna w kwestii tego czy dziecko zjadło wszystko i czy jest odpowiednio najedzone.

2016-06-26 19:41

Bardzo przydatny artykuły. Oby więcej takich

2016-05-31 20:30

Wskazówki, które znalazłam w internecie aby ułatwić samodzielne jedzenie naszych pociech: - rozłóż pod stołem ceratę, którą po posiłku łatwo spłukać pod prysznicem. -Załóż samodzielnemu stołownikowi ceratowy śliniak (koniecznie z kieszonką!) lub jeszcze lepiej fartuszek z rękawami. Jeśli maluch się przed tym wzbrania, włóż mu po prostu stare ubranie, którego ci nie będzie żal. - Pod talerz podłóż ceratową podkładkę. Ułatwi ci życie także gumowa lub silikonowa przyssawka na spodzie dziecięcej miseczki. Żeby wylać z niej zupę, trzeba się naprawdę postarać. - Na początek podawaj dziecku napoje w kubku niekapku. Dopiero kiedy nauczy się właściwie z niego korzystać i nie będzie się nim bawić, zaryzykuj z bidonem, a potem zwykłym kubkiem (w tym ostatnim najlepiej podawać dziecku wodę mineralną, która jest dobrym napojem treningowym - nie zostawia plam).

2016-05-24 13:13

Moja mała też chętnie chwyta łyżeczkę, ale chyba bardziej z ciekawości i chęci włożenia sobie jej do buzi, aniżeli próby samodzielnego jedzenia. Ale mamy na to jeszcze dużo czasu, bo póki co nawet nie siedzi stabilnie, aby mogła siedzieć w krzesełku do karmienia. Karolina, na pewno przyjdzie moment, że się nauczy, póki co niech ćwiczy :)

2016-05-06 16:13

Początki są niestety bardzo ciężkie

2016-05-05 20:22

Trzeba uważać żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy sztućcami typu widelec ale pozwalać mu się uczyć i nie zabraniać mimo, że na początku, większość ląduje na ubraniu ziemi i wszędzie wokół oprócz w buzi.