Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Świąteczne menu malucha

Data utworzenia : 2013-12-06 15:06 | Ostatni komentarz 2015-12-19 19:15

Redakcja LOVI

5632 Odsłony
24 Komentarze

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo pierwsza Gwiazdka w życiu Twojego dziecka. Będzie rodzina, kolędy, choinka, prezenty. Chcemy, by dziecko uczestniczyło w Wigilii jak najpełniej, także przy stole. Bo dla nas Święta są najlepsze, gdy w domu są małe dzieci, a dzieci właśnie takie chwile będą wspominały najdłużej.

2015-12-19 19:15

Marta mak można podawac w niewielkich ilościach,przecież dziecko nie zje całej puszki na raz :) Mak jest bogatym źródłem wapnia, Duża alkaloidów ma mak lekarski więc tego nie powinno się dzieciom podawać bo może wywołać działanie takie jak po narkotykach. Zaś mak niebieski który jest powszechnie stosowany w przemyśle spożywczym ma bardzo niską zawartość tego składnika. No i jest ciężkostrawny dlatego dziecko nie powinno się nim objadać ale można śmiało podać kawałek makowca,kutii czy klusek z makiem :)

2015-12-19 13:22

Moja córka 2 lata 3 miesiące spróbuje wszystkiego oprócz grzybów. Moja mama mówi, że maku nie powinna to prawda? Syn dopiero poznaje pierwsze smaki, zatem stół świąteczny go ominie :).

2015-12-12 01:30

roxi i oczywiscie rybka! zamiast mieska.. jak post to post :D

2015-12-06 20:53

ja wszystkiego dam synkowi spróbować oprócz grzybów :) bedzie miał prawie 17 miesięcy wtedy :)

2015-12-06 13:38

No pewnie zblenduj buraczka jakąś marcheweczkę do tego pietruszkę,kawałek ziemniaczka i będzie git ;)

2015-12-06 00:43

o dzieki za informacje! :) zrobie mu w domu i wezme :) żeby miał co polizać przy stole :)

2015-12-02 15:28

Buraka można dać po 7 miesiącu. Jednak ja bym tak prędko nie dała dziecko barszczu bo najczęściej jest robiony z octem a tego się powinno unikać w diecie dziecka. Ale mozesz mu osobny zrobić taki typowo dla dzieci :)

2015-12-02 15:04

Roxi, ja mam kilka wigilii co roku (przynajmniej dwie) więc z reguły na stole znajduje się: barszcz czerwony z uszkami, albo grzybowa jakieś sledzie np po gajowemu, czy ze smietaną moja mama zawsze robi pierogi z kapustą i grzybami, krokiety z pieczarkami (uwielbiam), rybe po grecku, karpia nie ma na zadnej wigilii ;) sałatka jarzynowa i z tuńczykiem, groch z kapustą. u ciotki meza zawsze jest kutia u mnie sie jej nie robi, babcia meza zawsze robi jakies wymyslne potrawy (niekoniecznie jadalne :D ), nie raz jakies grzybki marynowane, moze jakieś filety z rybki panierowane. Kacper to w tym roku chyba nic nie będzie jeść, moze kawałek chleba :D a może łyżeczkę barszczu czerwonego. a od którego miesiąca można buraki? żebym lipy nie zrobiła :)