Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Co jedzą wasze 7-8 miesięczne maluchy? Menu

Data utworzenia : 2018-12-25 21:36 | Ostatni komentarz 2019-02-02 21:58

E.Wee

4348 Odsłony
22 Komentarze

Witajcie mój synek 20 grudnia skończył 7 miesięcy dietę rozszerzamy po 6 miesiącu. Kp. Proszę napiszcie przykładowe menu waszych dzieci. Mój synek zaczął jeść na śniadanie kasze manna ale mamy problem z zatwardzeniami wiec na razie odpuszczam. A tak mu smakuje tak otwora buzię ale ta kasza chyba jeszcze bardziej go zakleja. Narazie podaje sloiczki jesteśmy na etapie wprowadzania mies. A w y?

2019-02-02 21:58

Dziewczyny jestem w szoku! Kiedy macie czas robić maluchom takie frykasy?Jak tak sobie poczytałam to czuję się jak wyrodna matka, bo o większości rzeczy, o których piszecie to nawet nie pomyślałam, żeby podać mojemu 8 miesięcznemu maluchowi... U nas jedzenie stałych posiłków trwa dość długo, do tego kp, picie, drzemka, spacer, zabawa, zwyczajnie brakuje nam czasu.

2019-02-01 19:51

Czesc. Moj syn niedługo skonczy 8m. Robie mu kisiel z soku bobo frut plus maczka ziemniaczana,zajada jak szalony. Ostatnio zaczelam robic pulpety z lososia z marchewka i pietruszka. Franek zaczyna sie uczyc gryzienia bo jakos mu nie idzie, wiec znalazlam w supermarkecie warzywa mrozone dla dzieci. Warzywa gotuje w garku i podaje mu tak w calosci. Wiadomo kaszka manna, ale tez kukurydziana i platki jaglane na sniadanie z owocami. Zamieniam mu zeby sie nie znudzilo. Porcjuje sobie rosol i mroze a potem robie zupki, ostatnio sam brokol albo sama cukinia mu zasmakowala. Podajcie jakies fajne przepisy na cos ciekawego.

2019-01-18 22:04

E.Wee spokojnie, to nie wyscigi a wszystkich potraw świata i tak sam czlowiek nie zdola sprobowac. Najwazniejsze, by dziecko miało różnorodną, zbilansowaną dietę a nie musi gonić z nowościami(wiem, że dziecko ma się uczyc nowych smaków itd ale wg dietetyków dziecko ma czas na akceptację produktow do 4r.z. Jeśli do tego czasu zaakceptuje jakis produkt, to jest duza szansa ze na resztę życia z nim pozostanie jako lubiany) . Ma czas. Fasolka jak najbardziej, u nas dzis byla po raz kolejny (9msc) ale kolejny raz nie zachwyciła. Ja podaję dzien lub dwa. Staram sie aby całkowicie nowy produkt byl serwowany przed poludniem albo max o 13-14 by w razie czego widziec co się dzieje. Max na nastepny dzień będzie widać, jesli coś wywola reakcje alergiczną a mocna reakcja natychmiast albo po kilkunastu minutach. Tego nie przegapisz podajac nowosci przez 2dni, zakładając ze nie poplyniesz z duza ich iloscia na raz ;) jesli to bedzie 1 czy 2 produkty , to na pewno wylapiesz, ze to nowość. Mama_ u nas groszek od 7msc (pierwszy raz w postaci sloika, ktory dostalismy w prezencie Gerber Organic zielony) pozniej juz jako krem z groszku albo sam w sobie i nic się nie działo ;)

Konto usunięte

2019-01-18 20:27

Wee, czy maluszek nie ma wzdęć albo zaparć po groszku? Groszek ma często takie właśnie działanie dlatego wielu rodziców czeka zanim wprowadzi go do diety

2019-01-15 17:59

Z warzyw je jeszcze dynie i mrożony groszek. Jutro kugotuje kurczak ziemniak szpinak. Czy fasolkę szparagowa mogę już spokojnie nie bawem podać? Przez ile dni podawać nowości? Przed nami jeszcze sporo produktów do wypróbowania a w takim tempie do roku chyba się nie wyrobimy. Czy 2 dni wystarczy? Jak cos się będzie działo pewnie świata nie dojdę poczym czym

2019-01-15 17:54

Agn U nas już znacznie lepiej ☺ Mały nie długo skończy 8 miesięcy je znacznie więcej, doszłam od czego były zatwardzenia po BROKULE a przecież podobno jest rozluźniajacy. Biedny nie jadl jeszcze banana bo przeczytałam ze jest zawierający ale niebawem mu podam. Gotuje mu sama, dziś i wczoraj dostał rybkę z pomidorami ze słoiczka. Robie kombinacje. Kurczak.indyk.schab. ziemniak.marchew.cukinia mrozona.pietruszka seler por koperek myślę że dalej ubogo ale boję się o jego brzuszek. 2x dostał pół żółtka do obiadku. Na śniadanie je ok 200ml kaszy mannej. Jaglanej owsianej. Dalej kp. Zastanawiam się czy podać mu jutro na śniadanie jajecznice na parze? A na kolacje wprowadzić kasze? Jak podawać jajko na twardo? Nie podawałam jeszcze makaronu jak mu przygotować? Kanapki? Tez jeszxze nie widział na oczy ani nawet chleba boje się ze się zadlawi

Konto usunięte

2019-01-07 01:37

agn, na stronie blw mama jest przepis na takie miękkie batoniki, super sprawa bo szkoda zdrowych, smacznych już wstępnie przygotowanych składników.Zamiast wiórki kokosowe świetnie nadadzą się wiórki migdałowe, które zostaną z przygotowywania mleka migdałowego

2019-01-06 23:04

E.Wee jak sytuacja u Was? Mama_ tak pomyslalam że te wiórki fajnje tez wkomponują się w batoniki musli czy ciasteczka owsiane takie twardsze już dla ząbkowych dzieci. Albo do obtaczania słynnych kulek mocy z daktyli ;) grunt by nie wyrzucać tylko wykorzystywac takie skladniki, tak jak Ty :)