Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

superżywność w diecie dziecka

Data utworzenia : 2018-11-27 18:56 | Ostatni komentarz 2018-12-04 13:46

Olga-ola-ola

380 Odsłony
2 Komentarze

Czy są jakieś produkty, o specjalnych własciwościach, ktore warto wlaczyc do diety dziecka? nie mowie, o jakis bardzo wydumanych, ale jak np. tu pisza ( https://www.euroclinix.net/pl/blog/ciekawostki-ze-swiata-medycyny/superfoods) zebu jesc czosnek, jarmuż, czy siemie lniane. dzieciom tez dawac? od jakiego wieku????

2018-12-04 13:46

Ja córce wszystkiego podawać do jedzenia nie mogę niestety. Córka powoli zaczyna jeść mięso i będziemy schodzić ze słoiczków.

2018-12-03 22:22

Olga wedlug mnie wszystkie zdrowe produkty i nie zabronione dla dzieci są wartosciowe i warto je dzieciom pokazywać(w domyśle- serwować). Nalezy jedynie dostosowac formę ich podania do wieku dzieckai tak np czipsy z jarmużu krmtore uwielbiam nie bedą raczej odpowiednie dla 6miesięczniaka ktory jeszcze nie ma ząbków, choc pewnie i pociumka ale fajnie dostosowac przepis z wybranym warzywem czy produktem do umiejętności dziecka. Obecnie dietetycy dzieciecy sa zdania że nie ma specjalnych ram czasowych do wprowadzania poszczególnych produktów do diety dziecka. O superfoods z tego co kojarzę atykuł lub live miała Malgorzata Jackowska (poszperaj w Internecie, moze uda się odnalezc). Siemie lniane np zmielone mozna dodac do placuszków , jarmuz mizna posoekac i dodać np do wytrawnych muffinek a czosnek suszony w minimalnej ilości ja uzywałam dla swojego 7 miesiecznego synka jako przyarawa do pulpecików drobiowych ale byla to naprawde mini ilosc. Czosnek w duzej ilosci moze podraznic sciane zoladka u dziecka ale stosowany z rozwagą spokojnie moze gościć w diecie malucha przed roczkiem. Jarmuz to warzywo wiec nie mamprzeszkod aby podac juz w poczatkach rozszerzania diety. Im wiecej fajnych produktów pokazemy dziecku za maluszka, tym wieksze prawdopodobieństwo, że w przyszlosci dziecko polubi ich smak a co wiecej befzie chciało probowac innych, nienznaych sobie smaków i nie zatrzyma się na trzech warzywach i pięciu owocach na resztę zycia :)