Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Dieta podczas choroby nowotworowej

Data utworzenia : 2018-10-17 11:53 | Ostatni komentarz 2018-10-18 14:01

Konto usunięte

401 Odsłony
7 Komentarze

Jakie są zasady diety w chorobie nowotworowej? Czy są tutaj jakieś obostrzenia?

Konto usunięte

2018-10-18 14:01

Agnieszko, dokładnie to przeszło mi przez myśl. Najpierw zobaczyłam reklamę laserowego usuwania włosów w Krakowie a chwilę później prywatnego ginekologa w Warszawie. Troszkę duża rozbieżność.

Konto usunięte

2018-10-18 13:39

M.Zetka to chyba jest jakas osoba od reklam, bo wiecznie wkleja jakieś linki i niby, ze ksiażka fajna, ze grzebień super itp...

Konto usunięte

2018-10-18 09:53

Zetka, nie do końca się zgodzę. Osoba walcząca z nowotworem w zależności od wieku i stanu organizmu oraz innych chorób nie powinna na własną rękę dobierać sobie diety. Wysokokaloryczne posiłki - wszystko zależy od tego z czego się składają. Czy osoba nie ma problemów z sercem i otyłości, cukrzycy, alergii pokarmowych. Czy przypadkiem nie ma nowotwora atakującego układ pokarmowy. Suplementacja witamin - to również może być rozumiane jako połykanie tabletek - dość kontrowersyjne w ostatnich czasach - czy też witaminy pochodzące z dobrej jakości żywności np. mięso cielęce, chuda wołowina, jajka. Jeśli osoba nie może przyjmować pokarmów mięsnych ze względu na alergię, to powinna mieć dokładnie skomponowane przez specjalistę zamienniki o podobnej wartości odżywczej.

Konto usunięte

2018-10-18 09:13

Walka z nowotworem to bardzo duże obciążenie dla organizmu. Dochodzą tutaj kuracje i sposoby leczenia, ktore równiez mogą bardzo obciażać organizm ( takie jak chemioterapia czy radioterapia) Tak wiec dieta powinna być dobrze skomponowana oraz wspomagać organizm w walce: https://www.gwfoksal.pl/dieta-w-chorobie-nowotworowej-644400.html Pomocą może byc tutaj ta ksiązka - znajdują się tutaj zasady dietetyczne oraz wiele jadłospisów. Najważniejsze to wysokokaloryczne posilki suplemntacja witamin i minerałów oraz picie dużej ilości wody dziennie

2018-10-17 21:33

Zależy co to za nowotwór. Powiem ci z własnego doświadczenia że ja miałam nowotwór i żadnej diety nie dostałam. Lekkostrawna bodajże była, ale taka zawsze dają w szpitalu. ;P Najlepiej będzie jak to pytanie skierujesz do lekarza prowadzącego - on o twoim przypadku wie najlepiej więc to z nim powinnaś konsultować swoją dietę lub jej brak.

Konto usunięte

2018-10-17 15:55

Popieram Ele, taką diete musi zalecic lekarz prowadzący chorą osobe.

Konto usunięte

2018-10-17 13:37

Z tego co się orientuję wszystko zależy od rodzaju nowotwora, sposobów leczenia, wieku pacjenta, ewentualnych innych chorób jakie przechodzi dana osoba. Na forum takiej diety nikt nie ułoży, ponieważ wymaga to indywidualnego rozeznania przez lekarza i skomponowania odpowiedniego zalecenia po wykonaniu wielu wnikliwych badań.