Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jedzenie z grilla dla małych dzieci?

Data utworzenia : 2018-09-28 09:15 | Ostatni komentarz 2022-04-15 14:26

edrra

1658 Odsłony
33 Komentarze

Hej, chciałam zapytać, co sądzicie o grillowanych daniach dla małych dzieci? Moje pociechy mają 3 i 4 lata, i chcieliśmy przygotować dla nich coś z grilla. Czytałam wiele na ten temat, natknęłam się nawet ostatnio na interesujący artykuł z przepisami https://supermamy.limango.pl/jemy-zdrowo-grill-takze-dzieci/ z ciekawymi przepisami. Myślę, że spróbuję zrobić im jedno z warzywnych dań i pieczoną rybę. Czy robiliście już grilla dla dzieci w tym wieku? Myślicie, że to nie za wcześnie?

2022-04-15 14:26

No wiadomo, że jak dziecko ma jakiś wrażliwy żołądek to lepiej dmuchać na zimne i nie pogarszać sytuacji smażonymi potrawami. Wtedy lekkostrawne jedzenie i czekać aż w końcu się poprawi :) Nie znam cudownych sposobów na poprawienie trawienia u małych dzieci. Kwestia czasu mi sie wydaje ;)

2022-04-14 18:20

Aniss i Was te alergie i doskonale rozumiem,że ostrożnie i nie dziwię się . Ja miałam wiecznie problemy brzuszków za dziecka , szpitale biegunki itp. moja mama wszystko aż za bardzo potem przysmażala bo się bała,że coś mi będzie znowu. Długo długo wszystko było takie mocno przysmazone bo to pamiętam .

Jakby były u nas problemu brzuszkowe alergię to też bym ostrożnie do wszystkiego podeszła 

2022-04-14 12:51

moze masz racje ;) u nas jakos tak ze wsytzskim było ostrożnie jak i ze smażonym długo gotowane wiec moze dlatego tak na to patrze;) 

2022-04-13 20:35

Aniska jak się nic nie dzieje to czemu nie dać zjeść dziecku kiełbasy ? nie oszukujmy się ile ona jej zje, druga sprawa jak sie kupuje gatunkowo dobrą to ona nie jest tak tłusta. My kupujemy bardzo dobrą gatunkowo, do tego grill to  zdrowa metoda obróbki termicznej, Lepsza niż smażenie, a dwulatek już dawno je smażone . 

2022-04-12 13:19

Myślę, że jakieś szaszłyki z delikatnym mięsem, pierś z kurczaka, czy parówki to już taki 2 latek może zjeść spokojnie. Z kiełbaską też na pewno sobie poradzi 

2022-04-11 21:40

Moja córka 15 miesięcy uwielbia kiełbasę, karkówkę i szaszłyki z grila.

2022-04-07 12:08

o rany 2 latka i grill mega szybko ;) u nas to szło ostrożnie ale pewnie przy drugim to bedzie szybciej ;) wiecej czasu na działce ;)

2022-04-07 11:32

Jedzenie z  grilla samo w sobie nie jest złe. Dziecko powinno próbować wszystkich smaków dlatego jeśli lubi to dlaczego nie. Zdecydowanie odradziłabym spieczone kiełbaski czy mocno ugrilowane steki - dzieci mają wrażliwe żołądki dlatego lepiej takich rzeczy unikać. Ostre ketchupy też lepiej ostawić na bok - wszystko w swoim czasie. Moja 3 letnia córka lubi  chleb z grilla, pierś z kurczaka, kiełbaskę też zje ale bez skórki :)