Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Alergia pokarmowa

Data utworzenia : 2018-01-04 12:03 | Ostatni komentarz 2019-02-04 16:04

Zanetamamapawelka

3381 Odsłony
17 Komentarze

Paweł ma skończone 11tygodni. Rodzony sn. 58cm 4550kg. Karmiony piersią. Dokarmiany mm przez pierwsze 8 tygodni ponieważ się nie najadał. Waży teraz 8.5kg. Mamy problem z wysypką na policzkach i nawracającą sapką. Zaczęło się od kaszlu i chrypki. Teraz przelewa mu się głośno w brzuchu i ma trudności z zalatwieniem się (2-3 razy dziennie ale bardzo się męczy) Odstawiłam nabiał problem znika do momentu aż zjem znów coś z mlekiem krowim. Czy to może być jakaś alergia? Mamy wizytę u specjalisty ale nie wiem czy nie panikuję. Chciała bym go przestawić na mleko dla alergików. Dobija mnie jak maluch tak się męczy a to naprawdę pogodny i wesoły bobas jak nic mu nie dokucza.

2019-02-04 16:04

U nas córeczka miała kupki ze śluzem, a na nóżkach wyczuwałam pod palcem zmieniona skórę na ok 1cm taka szorstką, nie było zaczerwienienia ani wysypki. Obecnie jestem na diecie eliminacyjnej od 3tygodni, po tygodniu śluz znikl, teraz wycofały się również zmiany na nóżkach i raczkach. U nas podajemy również probiotyk. Jeśli będziesz karmić dalej piersią co jest dla dziecka najlepsze pamiętaj, żeby suplementowac sobie wapn by zadbać o swoje kości i zęby. Powodzenia! :)

2019-02-04 12:09

Mój synek po Ur też miał na twarzy wysypkę czerwona już w szpitalu(myśleliśmy że to z przegrzania )a karmiony był moim mlekiem odciągnięty z laktatora oraz uzupełniająco mm.Jadlam w szpitalu zupę mleczna w domu później płatki na mleku ogólnie wszystko.Procz wysypki miał zastój gazów, kupki jak plastelina i bolał go brzuszek,byl niespokojny i placzliwy,często musieliśmy prócz masażu pomagać mu stosując Windy.Szkoda że nie wiedziałam o diecie eliminacyjnej bo może udało by się zapobiec temu że dziś syn jest na pepti.Jak mu się zrobiły całe policzki jak papier ścierny i czerwony poszliśmy do pediatry a ten zaproponował wprowadzenie tego mleka.Moze udało by się już z mlekiem HA.Z czasem straciłam pokarm i zostało tylko mm.

2019-02-04 07:21

Polecam zajrzeć sobie na stronę: https://dbam-o-zdrowie.pl/jak-rozpoznac-alergie-u-dzieci/ Opisane jest na niej w jaki sposob rozpoznać alergię u malucha. Alergia pokarmowa u niemowląt może mieć bardzo niespecyficzne objawy, ale do najczęstszych i najbardziej typowych należą: krew w stolcu (!), zmiany skórne, brak przyrostu masy ciała, biegunka, wymioty, ból brzucha, rzadziej zaparcie. Wbrew pozorom zielona kupa albo taka ze śluzem wcale nie musi oznaczać alergii! W zasadzie u dzieci wszystkie kolory stolca są prawidłowe z wyjątkiem trzech – białego (jasnego), czarnego i czerwonego.

2018-01-16 00:00

Jajka też nie jem. Lekarz kazał mi nawet jajko wyeliminować z diety. Za to kupuję produkty bez laktozy.

2018-01-15 20:11

Alergię mniej więcej tak się diagnozuje na tym etapie, że eliminuje się z diety składnik, obserwuje się czy jest poprawa i po jakimś czasie poprawy próbuje się potencjalnego alergenu. Jeśli objawy powracają to jest duże prawdopodobieństwo alergii. Oczywiście trzeba pójść z tym do specjalisty, ale z tego co Pani pisze to dość prawdopodobne, dlatego trzeba wtedy stosować dietę eliminującą dany czynnik. Warto pamiętać, że alergia na jeden składnik nie musi oznaczać alergii na inne, więc jeśli dziecko dobrze się czuje po wyeliminowaniu mleka krowiego i jego przetworów z Pani diety, to powinno to wystarczyć, a nie trzeba natychmiast eliminować również jaja, ryby itd.

2018-01-15 13:32

Ja co jakiś czas próbuje. Jest delikatna poprawa. Więc jest nadzieja, że córka wyrośnie ze skazy białkowej.

2018-01-15 09:48

Jeśli wyrzucasz nabiał jest ok, a wracasz już nie, to jak najbardziej wygląda mi to na skazę białkową. Sama też byłam na diecie, bo córa miała. Dla pocieszenia większość dzieci z niej wyrasta,

2018-01-08 02:51

Twoje dziecko ma skaze białkową tak jak moja córka. Jeżeli całkowicie zrezygnujesz z białka nawet z jajka to nie bedziesz musiała rezygnować z karmienia piersią. Chyba, że dziecko się dalej nie najada twoim mlekiem i potrzebuje być bokarmianie mlekiem modyfikowanym. Daj znać co wyszło u synka na wizycie lekarskiej.