Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mamo pić! – czym gasić pragnienie dziecka

Data utworzenia : 2013-08-01 23:02 | Ostatni komentarz 2015-10-03 15:53

Redakcja LOVI

16284 Odsłony
91 Komentarze

Woda, sok, napój, kompot? Czym gasić pragnienie malucha i jakie ilości płynów podawać mu każdego dnia? Jakie objawy związane z małą ilością przyjmowanych płynów powinny nas zaniepokoić? Co jest zdrowe dla malca, a czego pić nie powinien? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

2015-10-03 15:53

Martyna u nas bylo podobnie. . Odkad dzieci pija mm herbatki sa ble.

2015-05-28 11:22

woda i herbatki

2015-03-31 17:26

Kurczę, aż dziwne. Moja piła herbatkę z kopru z takim apetytem (jak była na piersi). Jak przeszła na mm, to już z mniejszą chęcią. No nic. Musisz próbować do skutku :)

2015-03-31 16:45

Za kilka dni skończy 7 miesięcy. Mam nagrane jak pierwszy raz próbuje herbatę koperkową. Gdyby umiała, to niezłą wiązanką by we mnie rzuciła.

2015-03-31 14:40

moja ma już niecały miesiąc. za tydzień stuknie równy miesiąc. wczoraj strasznie mi płakała po jedzeniu.. i się okazało że woda była ukojeniem na łzy. pogoda była w miarę nie było upalnie a jednak chciało jej się pić.

2015-03-31 14:38

rikitikitam - ile Twój maluszek ma miesięcy?

2015-03-31 13:42

Pięknie się mówi o dopajaniu małego dziecka. Niestety w praktyce to już nie jest takie proste. Moja córa nie akceptuje żadnych innych płynów oprócz mleka z piersi. Ja już staję na głowie, żeby jakoś zachęcić moje maleństwo do picia, a ona nie akceptuje ani herbatek (żaden smak, ani granulowana ani z parzona), ani soczków, kompotów, a już zwłaszcza wody. I nie pomaga mieszanie i kombinowanie z proporcjami. Nawet jak próbuję jej podać lekko rozcieńczone moje odciągnięte mleko to jest bunt. Już próbowałam butelką, łyżeczką, szklanką i niekapkiem i nic. Aż się boję, co będzie latem, kiedy to dziecko będzie musiało więcej pić, żeby się w upały nie odwodnić.

2015-03-31 12:36

Ostatnio mój Kacper zrobił się bardzo wybredny jeżeli chodzi o napoje. Herbatka tylko koperkowa. Skończyła nam się granulowana koperkowa, więc kupiłam kilka innych smaków z Herbapolu i tak jak polecałyście, krótko je parzę, ale i tak nic nie jest w stanie zastąpić mu koperkowej, całe szczęście przekonał się do parzonej. Natomiast soczki gotowe odrzucił całkowicie, czy to rozcieńczane czy w czystej postaci - nie chce żadnych. Z kolei woda bądź kompot domowej roboty - owszem, ale tylko ze szklanki, takiej z której piją dorośli :)