Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Co zamiast pieczywa

Data utworzenia : 2018-06-14 12:36 | Ostatni komentarz 2019-03-28 14:05

Monika.Augun

1131 Odsłony
11 Komentarze

Moja córka ( 1r i 5 m-cy) nie chce jeść pieczywa. Co w zamian podawać? Jest to dla mnie problem bo skończyły mi się już pomysły na śniadania i kolacje. Dodam, że córka nie je również naleśników, jajecznicy i twarożku. Nie lubi także kaszek, a samą wędliną z warzywami to się raczej nie naje. Już mi ręce opadają :-( Pomóżcie

2019-03-28 14:05

Ja raczej staram się wybierać pieczywo tego typu jak tutaj https://sklepanmar.pl/ chleb razowy najlepiej ze sprawdzonego miejsca. Moje dzieciaki przepadają za nim oczywiście nie samym, najlepiej z miodem i masłem.

2018-09-28 12:41

A omlety? Owsianka?

2018-06-18 16:57

U nas świetnie sprawdza się chrupkie pieczywo. Może z różnymi bułeczkami spróbuj? Na kolacje poza kaszami, można z budyniem spróbować. Kaszek jest od groma, może któraś jej przypasuje:)

2018-06-17 17:12

Dziękuję za wasze rady. Na pewno wykorzystam pomysły :-)

2018-06-17 08:41

Różnego rodzaju kaszę? Może akurat któraś odmianę polubi? Jaglana, manna, jęczmienna? Fajne kaszki z dodatkiem soku z jagód czy z owocami albo z herbatnikami. Jeśli nie kaszka to może jajko na twardo? Moja córka ogólnie też nie przepada za pieczywem, ale na spacerze potrafi jeść sama bułkę bez niczego... Ale tylko na spacerze w domu znowu jest ble. Może makaroniki z musem z tubki albo ze zmiksowanych owoców? Teraz był sezon na truskawki, można było robić makaron z truskawkami na śniadanko. Można też użyć owoców sezonowych. Może wafelki ryżowe dla dzieci jako chlebek? Chociaż słyszałam że te wafelki ryżowe nie są za zdrowe... A w sklepie widziałam wiele odmian dla maluchów... Hmmm. Albo kluski lane? No opcji jest dużo tylko trzeba trafić w gusta dzidzi.

2018-06-16 07:55

Może warto spróbować z rogalikiem maślanym i na to masełko, zawsze jakaś inna odmiana pieczywa. Albo spróbuj z jakimiś bułeczkami zamiast chleba, wygląda inaczej, smakuje inaczej, może akurat się Jej spodoba.

2018-06-15 18:59

Kasze np. jaglana, jęczmienna, gryczana niepalona - do placuszków, muffinek, warzywnych zapiekanek. Kaszę jaglaną można dodać do owocowo-warzywnego koktajlu. Muffinki warzywne wytrawne lub na słodko. Frytki warzywne z polenty. Przejrzyj strony z przepisami BLW, typu blwmama, przepisyblw czy mama na roslinach - jest dużo fajnych pomysłów na śniadania i kolacje

2018-06-15 13:47

To może faktycznie próbuj różnego typu pieczywa, może w końcu któreś jej podpasuje