Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Dieta, a problemy z niskim poziomem żelaza

Data utworzenia : 2018-01-23 12:01 | Ostatni komentarz 2019-02-05 17:48

Konto usunięte

2711 Odsłony
27 Komentarze

Na pewno wiele z Was boryka się z niskim poziomem żelaza w swojej diecie i niezadowalającymi wynikami hemoglobiny. "Kiepskie" liczby może nie martwią, ale kiedy cierpi na tym nasze samopoczucie i co najważniejsze, zdrowie naszego Maleństwa w brzuszku - reagujemy. "Walczę" z tym problemem od kilkunastu tygodni, źle reaguję na preparaty zawierające żelazo i dlatego chciałabym stworzyć z Wami bazę przepisów i pomysłów na to co jeść, aby podnieść poziom żelaza. Moje przetestowane metody: 1) steki z wołowiny z sałatką z pomidorów 2) sok z buraka kiszonego 3) świeżo wyciskany sok z buraka z granatem i żurawiną 4) pyszny napój: puszka mleka kokosowego, 3 banany, garść drylowanych daktyli, 3 łyżki ciemnego kakao Jakie Wy macie pomysły?

2019-02-05 17:48

Ja może coś wtrącę jako dietetyk kliniczny pracujący z kobietami w ciąży (Poradnia Dietetyk Na Walizkach). Żelazo najlepiej przyswaja się z produktów zwierzęcych. Dobrym źródłem są jajka (najlepiej kupować te z oznaczeniem "0" lub "1") oraz czerwone mięso (jednak nie należy spożywać go w nadmiernych ilościach i co ważne - kupować mięso wysokiej jakości ze sprawdzonego źródła). Natomiast żelazo z produktów roślinnych dużo lepiej wchłania się w obecności wit. C. Dlatego warto łączyć produkty roślinne bogate w żelazo (np. natkę pietruszki, pestki dyni, otręby pszenne, nasiona roślin strączkowych, orzechy, suszone morele) z produktami bogatymi w witaminę C (np. papryka, kapusta, brukselka, brokuły, jarmuż, cytrusy, żurawina, dzika róża, truskawki, maliny).

2019-01-22 12:59

Ja spotykam się z tym problemem jako dietetyk kliniczny pracujący z przyszłymi mamami. Najlepiej przyswaja się, tzw. żelazo hemowe czyli pochodzące z produktów zwierzęcych - przede wszystkim mięsa czerwonego (jednak zalecam jeść je z umiarem) oraz jajek. Źródłem żelaza są też produkty roślinne. Jednak w ich przypadku warto pamiętać o tym, aby łączyć je z produktami bogatymi w witaminę C. Takie połączenie sprawia, że żelazo lepiej się przyswaja :) Z roślinnych źródeł żelaza polecam, m.in. natkę pietruszki, pestki dyni, otręby pszenne, kakao, kaszę gryczaną, nasiona chia, siemię lniane. Jakiś czas temu napisałam artykuł ekspercki o anemii ciążowej, więc może się przyda - http://dietetyknawalizkach.pl/2018/08/08/anemia-ciaza-dieta/

Konto usunięte

2019-01-02 02:23

Moja kolejna rozgrzewająca zupka: zupa z zielonej i czerwonej soczewicy, z pieczoną papryką, pomidorami z puszki, cebulą, czosnkiem i chili, a do tego chrupiące grzanki. Soczewica jest polecana osobom z anemią: ma sporo żelaza, ale też białka i potasu.

Konto usunięte

2018-02-25 12:53

Awokado ma również sporo żelaza. Na śniadanie zrobiłam guacamole, wstawiam przepis: składniki: 1 dojrzałe awokado 1 czerwona cebula 1 pomidor szczypta chili lub pieprzu cayenne sól, pieprz opcjonalnie: szczypta papryki słodkiej Awokado kroimy w malutką kostkę, tak samo pomidor i cebulę. Mieszamy razem, przyprawiamy. Pycha :)

2018-02-24 09:57

Z wątróbką trzeba bardzo uważać, bo zawiera też dużo wit. A, która jest szkodliwa dla dziecka. Płatki kukurydziane fakt, właśnie zerknęłam i są niby bogate w żelazo :)

Konto usunięte

2018-02-16 11:30

J. Świerczewska co do buraków gotowanych, jeśli ktoś za nimi nie przepada to proponuję kaszotto. Gotowana kasza gryczana bądź jaglana z burakami gotowanymi pokrojonymi w kawałkach. Do tego podsmażona cebula z marchewką, czosnkiem i świeżymi ziołami. Sporo pieprzu i soli do smaku.

2018-02-16 11:09

Ja stosowalam bardzo zwyczajna metode w ciazy na problemy z zelazem - codziennie jadlam 3 gotowane buraki. ;) sprawdzalo sie, a i na smak nie narzekalam bo buraczki lubie. :P Rano mozna pic kakao do sniadania, zawiera duzo zelaza i jak ktos lubi to nie ponarzeka na taki zastrzyk zelaza :) Slyszalam takze ze sa platki kukurydziane wzbogacane w zelazo. W zoltku jaja kurzego jest bardzo duzo zelaza - mozna dodac do zupy, mozna zjesc na sniadanie, zrobic sobie jajecznice, opcji jest tak wiele, ze szkoda czasu by wymieniac. Watrobke zalecalabym jesc, ale nie wiecej jak dwa razy w tygodniu. Jej nadmiar moze bardziej zaszkodzic jak pomoc.

Konto usunięte

2018-02-15 10:54

magros, bywa właśnie tak, że nie jadasz specjalnie produktów bogatych w żelazo, a nie masz z tym problemów bo Twój organizm dobrze je wchłania. Natomiast ja stawiam głównie na żelazo w dicie, a przy organizmie, który nie potrafi wchłaniać, tylko walczę z wiatrakami.