Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Święta alergika – przepisy dla dzieci z alergiami pokarmowymi

Data utworzenia : 2017-12-22 08:10 | Ostatni komentarz 2017-12-30 10:12

Redakcja LOVI

1133 Odsłony
8 Komentarze

Święta to zwykle trudny czas dla małych alergików. Na stole znajdzie się wiele smakowitych rzeczy, których maluch z alergią musi unikać. Sprawdź, co możesz przyrządzić, jeśli Twoje dziecko ma jedną z częstych alergii pokarmowych.

2017-12-30 10:12

Na początku każda alergia wydaje się bardzo trudna i powstaje milion myśli, ale to co podawać małemu alergikowi. Na szczęście większość alergii nie jest taka trudna. Trze się przyzwyczaić i nauczyć z nią żyć. Warto też uprzedzić rodzinę i bliskich. Bo córa jak była mała to mimo alergii babcia potrafiła wtykać jej czekoladkę. A najgorsze gdy dziecko jest już starsze, ktoś jej coś daje, a Ty musisz dziecku zabierać, bo nie może tego jeść. Podczas świąt nie trzeba rezygnować ze wszystkiego, grunt to znaleźć odpowiednie zamienniki. Wiele przepisów można wykorzystać, wystarczy tylko je zmodyfikować. teraz nawet w internecie są już gotowe przepisy, bo alergików mamy coraz więcej. O dostęp do nich na pewno łatwiej niż kiedyś.

2017-12-25 23:29

Moj synek jeśli chodzi o jedzenie to jest uczulony troche na bialko , drob i wieprzowina , także ciezko by bylo.zeby tego nie jadl...i jak najpierw synek mial.ciągle problemy z skora i brzuszkiem pediatra dala nam skierowanie do alergologa i przepsala synkowi mm bebilon pepti bez bialka dla alergikow ale jak tylko poszlam na wizyte do alergologa , to dokrorka taka trochę dziwna ledeo weszłam a ona kiwa glowa ze nie ma czegos takiego ze jest uczulone...ze on jest maly , ale z wiekiem przejdzie i odrazu kazalap rzeksc na normalne mm i podawac po troszke np. Mleko, jogurty, ser zolty itp...wydalwalo sie to dziwne...z wiekiem fakrycznie bylo lepiej ale przepisalam.się do innego alergolog i zrobilam synkow testy bo mial juz ok. 3Latka i wyszło ze ma na bialko, drob i wieprzowina to jak zapytalam.czy moze troszke tego jesc....to dokrorka na to.no skoro.jest uczulony to.znaczy ze nie...wiec kazdy lekarz kowi inaczej...ja zawsze synkowi daje parowki, czy platki śniadaniowe, kanapki z wedlina, kotlety, mięsa itp...mimo ze skore ma sucha...a zwlaszcza zima w zdjęciach...wiec czasem nie wiel czy to przez to ze zjada to, i juz sama nie wiem...a latem tez to.je...a nir ma takiej skory...dowiemy.sie po świętach bo idziemy z synkiem do.dermatologa prywatnie bo synek to juz tal drapie ze az do krwi...biedny i budzi sie w nocy i drapie..

2017-12-25 17:27

Dziewczyny dobrze mówicie, zgadzam się z wami. Mając dziecko alergika cała rodzina powinna się do niego dostosować i w jego towarzystwie nie spożywać tych produktów których dziecko akurat nie może. Zależy też oczywiście ile dziecko ma lat czy miesiecy. Przecież dziecko kilku miesięczne nawet nie rozróżnia tego co my jemy i nie będzie się tego domagało, gorzej już dzieckiem 2 letnim.

2017-12-23 23:31

Jeżeli mamy w domu alergika warto jak wspomina Akone, żeby cała rodzina się z nim w jakimś sensie solidaryzowała i przeszła wspólnie na dietę. Na pewno o wiele łatwiej będzie takiemu maluchowi pogodzić się z sytuacją, gdy wszyscy będą jedli to samo aniżeli dostawałby coś osobno, jako jedyny. I dla rodziców też jest prościej, gdy przygotowują jedno danie. Jak pracowałam kiedyś jako studentka na obozie dla dzieci, jedno z dzieci miało alergię na pomidory i wówczas nikt ich nie jadł. Gorzej jest w przedszkolu, przynajmniej w tym do którego chodzi synek, alergik ma osobne danie, zawsze albo nie dostaje jakiegoś składnika podczas gdy inne dzieci tak. Wiem, że nie da się eliminować całych potrwa dla całego przedszkola, ale jeden składnik już by można było. Na pewno takiemu dziecku byłoby lżej. Jak widać na przykładzie artykuły, nie trzeba w święta rezygnować z pierniczków, uszek, czyli kwintesencji potraw, a można się postarać o idealne zamienniki.

2017-12-23 09:46

Ja tez bardzo współczuje takim dzieciom co sa alergikami i musza ograniczać duzo diet a rodzice musza tego pilnowac.Napewno jest im przykro że tego nie moga czy tamtego.Mojej kuzynki synek jest alergikiem na nabial to jeszcze nic strasznego chociaz dużo jedzenia jest z nabiału .Żal mi takich dzieciaków ale nic nie mozna zrobić i tak już niestety jest.Ja sie bardzo ciesze ze synek nie jest alergikiem chociaz jeszcze nic nie wiadomo bo myślałam mu powtórzyć testy bo mial robione jak mial 1,5 roku i nie wiadomo czy nie mial robione za wczesniej.A córka jeszcze jest malutka i wszystko sie okaże.Oby nie...Ale bardzo pomocny artykuł dla alergików

2017-12-22 22:57

Jeśli się chce, to można stworzyć pyszne zamienniki dla dziecka. Wystarczy tylko troszkę więcej poświęcić na to czasu. Zadowolona twarz dziecka jest bezcenna. Dzieci alergiczne mają nieco trudniej, ale jeśli przygotujemy im na wigilię same pyszności, omijając zakazane produkty również mogą się najeść :) bardzo pomocny artykuł. I przepisy można wypróbować już wkrótce :) my zastępujemy mleko krowie kokosowym :) i faktycznie smak potraw prawie nie odbiega od tych tradycyjnych :)

Konto usunięte

2017-12-22 14:50

A ja myślę, że dziecku można wszystko fajnie wytłumaczyć i wcale nie będzie tak źle. Można naprawdę zrobić pyszne rzeczy a w ramach solidarności z maluszkami jeść tylko to co one : ) grunt to dobre podejście rodzica i ca najważniejsze trzeba dobry nastrój przenieść na dziecko

2017-12-22 08:26

Współczuję maluszkom, które muszą w takie dni jak święta ograniczać się do jedzenia potraw przygotowanych oddzielnie, specjalnie pod ich alergię. Podczas gdy inne dzieci zajadają w tym czasie wszystkie smakołyki na jakie tylko mają ochotę. Chyba sama będąc mamą alergika zrobiłabym tak, że na stole byłyby tylko potrawy bez alergenów. Żeby nie stresować dziecka oddzielnymi posiłkami i siebie, że może po kryjomu zjeść coś, co mu zaszkodzi. Generalnie trudna sytuacja dla całej rodziny, która moim zdaniem powinna dostosować się do sytuacji. Na pewno dobrym rozwiązaniem będą potrawy przygotowane według przepisów dla alergików, np. takie jak podajecie w artykule.