Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

metody wychowawcze

Data utworzenia : 2017-03-03 22:49 | Ostatni komentarz 2018-12-10 16:05

Edyta.Zlotocha

2322 Odsłony
10 Komentarze

jakie metody wychowawcze stosujecie gdy dziecko nie słucha i jest niegrzeczne?? co u was się sprawdziło a co okazało totalną klapą ??

2018-12-10 16:05

Moi znajomi dużo inspiracji związanych z wychowaniem dziecka znajdują na blogach i stronach internetowych. Kilka ciekawych zabaw i sposobów zainteresowania dziecka jednym zajęciem znaleźli tutaj https://blog-juniorangin.pl/category/akademia-kreatywnego-rodzica/ i podobno w praktyce takie zabawy są skuteczne. Dziecko po kilku miesiącach jest znacznie bardziej zainteresowane światem, szybciej rozwija swoje umiejętności i lepiej komunikuje się z rówieśnikami, a to bardzo dobry znak dla rodziców, że ich praca przynosi dobre rezultaty :)

2018-07-22 15:58

I nas jest taki bunt że aktualnie nic się nie sprawdza a zachowanie jest coraz gorsze. Jestem bezradna. Ma kary płaczę i co z tego jak i tak potem robi to samo :(

2018-07-20 13:18

Zacząłem uczyć dziecko od najmłodszych lat. Rozpoczynanie logicznej zabawki i kończenie na specjalnych ludziach. Naprawdę nie pamiętam kursu z matematyki, więc zapraszam korepetytor z matematyki. Dzieci są teraz zupełnie inne od tych, które istniały dziesięć czy dwadzieścia lat temu. Do tego potrzebują specjalistów do szkolenia. Zauważyłem, że mój syn lubi liczyć, już za pięć lat zaprosiłem nauczyciela do domu. Oto dane kontaktowe. https://buki.org.pl/korepetycje/matematyka/

2017-03-29 11:33

Patrycja dokładnie. Im bardziej córce zwracam uwagę, że nie wolno tym ona bardziej to robi. Ale jest jeszcze malutka, więc spokojnie. gdy chcę żeby szybko przestała coś robić, to spokojnym głosem do niej mówię i próbuje odwrócić uwagę. Np. gdy próbuje rozciągać i drzeć moją arcy delikatną firankę. Gdy reaguję gwałtownie ona robi to mocniej i nawet nie zdążę podbiec...

2017-03-23 09:10

No dzieci to do siebie mają, że chcą non stop zwracać na siebie uwage:) dlatego im bardziej reagujemy , tym bardziej będą " swoje" pokazywać:) Sprawdzają na ile mogą sobie pozwolić itd. Też jak już mam dosyć to zwyczajnie staram się olewać te " humorki" i przynosi to skutki:) Córka zaczyna się uspokajać. Aczkolwiek należy pamiętać , że każde dziecko jest inne i do każdego podchodzimy indywidualnie

2017-03-22 14:10

Mój synek ma okres buntu. Całymi dniami rozrabia jak może doprowadzając mnie tym już do szału. Zwracam mu uwagę gdy coś źle robi, mówię, tłumaczę ale to nic nie daje. Wczoraj wieczorem byłam już tak psychicznie zmęczona że gdy mu coś nie pasowało (wtedy rzuca zabawkami), kompletnie nie reagowałam. Nawet na niego nie spojrzałam. Efekt był taki że młody już po chwili wszystkie zabawki miał sprzatniete i poukładane na miejsce (oczywiście go za to pochwaliłam). U nas chyba najbardziej sprawdza się metoda tłumaczę-olewam. Ale na każdego szkraba działa co innego.

2017-03-11 23:55

zeby to było takie proste, nie ma instrukcji niestety, trzeba szukac własnych metod, u mnie najlepiej działa chwilowe odwrócenie uwagi i tym samym uspokojenie emocji

2017-03-04 08:37

ok dzieki