Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Poprawne przewożenie dziecka w foteliku zimą

Data utworzenia : 2016-01-02 20:37 | Ostatni komentarz 2023-12-28 11:40

Lenka26

3137 Odsłony
28 Komentarze

Ostatnio jest dość głośno o przewożeniu dziecka w foteliku bez kurtki a wy drogie mamy jak przewozicie swoje dzieci?

2023-12-28 11:40

Oj tak buciki dobre to podstawa

Konto usunięte

2023-12-28 09:46

Mam z simple wool rozmiar 3-7 i kupiłam dla 2 latka. W zeszłym roku były problemy np we wchodzeniu na schody czy ogólnie chodzeniu bo prawie do ziemi było bo ponczo faktycznie było duże. W tym roku faktycznie już idelo ok. 

https://dzieciecyswiat.com.pl/blog/jak-wybrac-idealne-sniegowce-dzieciece

No i zimą dobrze jest kupić dzieckku wygodne ciepłe obuwie ;) 

2019-03-11 12:53

Justyna popieram. Sama mam dwójkę dzieci. Oboje już w foteliku ale młodsze jeszcze nie chodzi. Starszy zamian dojdziemy do auta to ze trzy razy ucieka. A auto zazwyczaj mamy kilka metrów od bloku a do tego ruchliwa ulica. Wrzask pisk jednego i drogówki i już wszyscy w okanach siedzą i patrzą Ciężko jest wyjść z dwójką małych brzdąców jeżeli ma się jeszcze jakieś rzeczy dla nich do zabrania to już wtedy rąk brakuje.

2019-02-04 15:24

Ciekawe Katarzyna Tomaszej czy takie proste to jest w przypadku mamy dwójki dzieci która co rano musi starsze zawieźć do przedszkola a samochód ma kawałek od domu. Już to widzę wyjść wcześniej i czekać aż się nagrzewa starsze marudzi młodsze wrzeszczy już pomijam że zaraz chce jeść albo na pieluchy do zmiany. Poza tym nue wszystkie jazdy samochodem są planowane że można wyjsc 15mib wcześniej. Ja akurat jeżdżę autobusem ale już widzę wychodzenie 15 min wcześniej z orzedszkikakiem jak mam do pracy ba 6.30 Ja rozumiem że każdy może mieć swoje zdanie ake ty tutaj wręcz obrażasz mamy które nie robią tak jak ty. Poza tym fajnie jak masz możliwość odpalenia wcześnie. Zapewniam że większość nie ma gdyż w domu z dzieckiem jest sama a samochód nie na podwórku tylko pid blokiem albi dalej na parkingu o wtedy tak to nie działa. Więc pomysł zanim wrzucisz wszystkich do wora leniwe

2019-01-16 00:03

Katarzyna.Tomaszek z tego co zauważyłam wiekszosc wypowiedzi to stare wpisy, dwa lata temu swiadomosc była sporo mniejsza. Obecnie wydaje mi sie ze ludzie są duzo lepiej doinformowani. Bardzotez rozrósł się rynek z roznego typu śpiworkami, ocieplaczami czy ponczami dla dzieci z przeznaczeniem do fotelików Za grzanie samochodu stojąc grozi mandacik, wiec to tez srednia rada ;) Po prostu nalezy odpowiednio ubrac dziecko, cienka kurtka i zapiecie pasow po jej rozpieciu, czyli pod kurtką moze zalatwic sprawę u dzieci w fotelikqch kolejnych po łupinie. (Wiekszosc spiworkow do fotelików i tak zabiera przestrzen, podobną jak cienka kurtka a czasami nawet większą, gdy ludzie kupują jakies grubasne, dwustronne z minky i wypełnieniem, to juz wiecej niz przeciętna cienka kurtka). Na krotkie trasy to dobry kompromis plus koc w razie dużych mrozów. Specjaliści od fotelików tez mówią, że to rozwiązanie jest ok. Na dluzsze trasy u nas rozbieramy sie od razu wszyscy, nawet mocną zimą, zostajemy w swetrze czy bluzie, nawet ze wzgledu na komfort samej jazdy. W lupinie sprawa jest bardzo łatwa, wystarczy kombinezon wiosenny plus grubszy koc, spiworek do fotelika albo tak jak u nas ocieplacz na caly fotelik, ktory nie grzeje pod pleckami. Ubieramy dziecko jak.po domu plus sweterek, jak jest duzy mroz to jeszcze kocyk pod ocieplaczem dokladamy, po czym w aucie rozpinam ocieplaczi ewentualnie zostawiam koc albo po czesci zakryty ocieplacz. Super rozwiazanie, ekstra wygodne a pasy dociagniete idealnie :) Zauwazyłam tez ze furorę robią poncza dla dzieci zamiast kurtek, tył mozna wylozyc do gory za zaglowek a przod pozostaje jak koc z mozliwoscia rozpiecia suwaka. Takowe szyje m.in. Patulove. Monita ja bym radziła jednak jeszcze fotelik i to na kilka lat. 4latek w pasie samochodowym.. jakoś tego nie widzę. Po pierwsze sam moze z niego wyjść, bo po pociagnieciu jest luz(cuda wianki moze wyczyniac znudzone dziecko, gdy ty akurat nie patrzysz). W foteliku jak zapniesz pas tak on lezy do konca drogi, dziecko samo raczej sobie go nie rozepnie (no a na pewno nie zdejmie z ramion, gdy jest dobrzr dociągnięty) a po drugie brak jakiejkolwiek ochrony bocznej tułowia na tych podstawkach (poddupnikach/antymandatach) i co najwazniejsze głowy dziecka, podczas zderzenia bocznego dziecko lata po kanapie auta, brzydko mówiąc. Jesli auto nie ma kurtyn bocznych, to można sobie wyobrazic co się dzieje z glową dziecka. Podstawka , wynalazki typu KidBelt i inne podtrzymujące konstrukcje, nie bedace fotelikami chronią tylko i wyłącznie Ciebie jako kierowcę przed mandatem, niestety dziecka nie chronią wcale.

2019-01-11 21:32

Moj jezdzi jeszxze w fotelu z pasami ma 16 kg i 4 latka ale mysle pomalu o samym siedzisku co sadzicie siedziska sa jyz od 15 kg

2019-01-11 12:24

Jeśli krótka trasa to w kurtce lub kombinezonie. Pierwsze dziecko tak wozilam i drugie też tak. Jeśli trasa dłuższa to jak auto się nagrzeje staje i rozbieram :) bezpiecznie i wygodnie :)

2019-01-06 17:06

Nasza 3,5 latka jeździ w foteliku bez kurtki, okryta kocem. Chociaż przyznaję się, że zdarzają się trasy, że kurtki jej nie ściągam. Wiem, błąd. Muszę zrobić mocne postanowienie i za każdym razem ją rozbierać z tej kurtki ;)