Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

SOS nocnik

Data utworzenia : 2018-12-13 07:56 | Ostatni komentarz 2019-06-03 22:23

loveFrankowe

2567 Odsłony
25 Komentarze

Pomocy mamuśki ! Mój syn ma 15 miesięcy i dalej nie chce siedzieć na nocniku . Tylko jak go widzi wpada w taką furie , że mi go aż szkoda . Jak już uda mi sie go cudem posadzić tak płacze , że i tak nic z tego . Co robić ?

2019-06-03 22:23

Ciężki temat... Ja mogę tylko powiedzieć na przykładzie mojego synka, że im szybciej tym lepiej. Zaczęłam sadzać synka, jak miał 11 miesięcy na nocnik i sadzałam go tak prawie caly rok zanim zaczął sam wołać za potrzebą. Wiem, nauka trwała może i długo, ale przynajmniej chciał siedzieć i nie płakał. Im później się zacznie, tym będzie tylko gorzej, bo dziecko po prostu "nie ma czasu", by usiąść i jest milion innych ciekawszych rzeczy do zrobienia :)

2019-05-09 13:50

Też mieliśmy taki okres. Młoda miała coś ok. 20 miesięcy jak kupiłam nocnik, a odpieluchowała się w końcu, gdy miała 2 lata i 4 miesiące. W międzyczasie trochę na niego robiła, trochę się bawiła, nie chciała go widzieć i o nim słyszeć, była histeria itp. Aż w końcu się zawzięłam i podczas tygodnia, kiedy nie chodziła do żłobka, po prostu przestałam jej zakładać pieluszkę. Przypominałam co chwila, że siusiu robi się na nocnik, żeby krzyczała SIKU (na początku krzyczała w momencie, gdy już robiła w majtki) i w końcu się udało. Potem żłobek jeszcze nam pomógł, bo jak widziała, że inne dzieci idą ładnie się załatwić na nocnik to też zaczęła ogarniać o co w tym chodzi. I tak w końcu się udało porzucić pieluchy. Do tej pory zakładamy na noc pieluchomajtki (i mówimy, że to są majteczki, a nie pieluszka), choć już jakiś czas są suche po nocy. Powoli będziemy przechodzić na podkłady. Trzymam kciuki, uda się. Odpuść na ten moment, kiedy dziecko nie chce słyszeć o nocniku. Daj jej czas, bo jak będziesz sadzać na siłę to tylko potęgujesz w niej negatywne skojarzenia i emocje.

2019-03-11 12:43

Dla starszych dzieci, które już oglądają bajki to fajna jest króliczek Bingo. W jednym z odcinków właśnie jest i nocniku i zabawie. U kazanie są konsekwencje jak dziecko zapomina zrobić siku podczas zabawy. Fajnie jest to opowiedziane i zachęcające aby robić siku do toalety .

2019-03-10 21:24

Może warto na troszkę odpuścić, dać spokój z nocnikiem na tydzień, niech stoi na widoku, żeby się z nim oswajać, może akurat, któregoś dnia zainteresuje. Tak jak dziewczyny wyżej pisały każdy maluch rozwija się w swoim tempie, może zwyczajnie Twoje dzieciątko potrzebuje trochę więcej czasu...tym bardziej, że 15 miesięcy to jeszcze maluszek. A może macie jakiegoś zaprzyjaźnionego malucha korzystającego z nocnika, żeby podpatrzeć, pokazać, że korzystanie z nocnika jest fajne?

2019-03-08 15:22

mamy 15 miesiecy nocnik nosimy na glowie,nie przejmuje sie najwyzej troche wydam na pampersy,bede sie przejmowac jak skonczy dwa lata,

2019-02-21 15:16

Czasem mam wrazenie że mamy chciałby żeby dziecko robiło wszystko odrazu... Nie zmuszaj dziecka bo sie zrazi moj syn ma za msc dwa lata i dopiero przekonał sie do nocnika a i tak robi siku tylko przed kąpielą trzeba dużo czasu i cierpliwości... Może nakładka na sedes zda egzamin? Albo jest nie dojrzały na takie siusianie ;)

2019-02-19 19:40

Mój syn ma prawie 2 i pół roku i dopiero raz zrobił siusiu na nocnik. W dalszym ciągu nie chce siadać odpieluchować nie chcę go zmuszać bardzo mocno go motywuje nawet kiedy muszę go co chwilę przebierać ;)

2019-02-18 15:49

Mój też ma juz prawie 16 mc i dopiero 3 nocnik przypadł mu do gustu. Na pierwsze dwa też nie chciał siadać. Nie zalatwia jeszcze potrzeb do nocnika ale jak widzi ze ja siadam na toaletę to i on siada na swój nocniczek. Nic na siłę.