Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Chodzenie

Data utworzenia : 2018-03-07 17:59 | Ostatni komentarz 2018-06-05 08:49

A.Buza

1508 Odsłony
20 Komentarze

Witam trochę się martwię moja córka ma 16miesiecy i nie chce sama chodzić za rękę jak łapie to ładnie idzie a tak nie tłumacze się też tym że córka urodziła się w 33tyg ciąży to może dla tego jak sądzicie mam się czym martwić?

2018-06-05 08:49

córka mojej kolezanki mial 18 miesiecy jak zaczęła chodzic nawet przy meblach wcześniej chodzic nie chciala jak probowali z nia chodzic to placz krzyk itd.

2018-05-28 17:49

Skoro dziecko chodzi za rękę to moim zdaniem nie ma co robić problemu. Przecież dziecko chodzi i się trzeba cieszyć, że już dziecko chodzi. Moja na pewno jak będzie mieć tyle samo miesięcy nie będzie chodzić nawet za ręce. Ale moja córka ma opóźnienie psycho-ruchowe. Mam to nawet na piśmie. Więc się ciesz bo twoje dziecko już chodzi tylko boi się puścić twoich rąk.

2018-05-28 10:35

Dziecko powinno chodzić do 18 miesiąca, więc ma jeszcze czas, tym bardziej, iż urodziło się wcześniej. Poza tym piszesz, że chodzi za rękę, więc może jest dzieckiem ostrożnym, które jeszcze nie czuje się na tyle pewnie aby puścić twoje ręce i stawiać samodzielnie kroki

2018-05-28 09:04

Wszystkie problemy zdrowotne, to pewne wyjątki od reguły. Jeśli jednak jest wszystko dobrze, to maluch ma czas do 18 miesięcy na chodzenie i do tego czasu nie należy się martwić, potem jednak warto się skonsultować i sprawdzić, czy aby na pewno wszystko ok.

2018-05-25 23:58

Ja bym się na wytyczne nie patrzyła. Każde dziecko jest inne i nie możemy od każdego dziecka w tym samym wieku wymagać tego samego bo koleżanka dziecko ma rok i już samo chodzi to moje też musi bp ten sam wiek. Wytyczna to nie jest reguła. Dziecko zmaga się z wieloma trudnościami. Jednym przychodzi to szybciej, a innym znacznie wolniej. Jeszcze dziecko może mieć różne problemy zdrowotne i tu dziecko też będzie się inaczej rozwijać. Wytyczna to jest tylko tak dla naszej orientacji, a nie że jest tak napisane to tak musi być i koniec. Tak to nie działa.

2018-05-25 19:47

Według wytycznych dziecko ma czas do 18 miesiąca.

2018-05-25 13:42

Jak córka już sama chodzi. Moim zdaniem nie masz się czym martwić. Córka jak będzie gotowa to sama zacznie chodzić. Mój brat miał 17 miesięcy jak zaczął sam chodzić. Tak to tylko za rączkę albo przy meblach.

2018-04-25 21:35

Po pierwsze nie porównuj swojego dziecka do innych. Każde dziecko rozwija się w swoim czasie. Nie jestem co prawda zwolennikiem prowadnica dziecka za rączke ale jeśli u Was córka chodzi za nią to lada moment będzie chciała pójść sama. Jak sama zauważyłaś brakuje jej odwagi więc musi sama pokonać swój strach. Musi po prostu być na to gotowa. Twoja córka ma czas do 18 miesiąca, żeby samodzielnie chodzić dodatkowo musisz zawsze patrzeć na wiek korygowany więc u Was de facto jest to do końca 20 miesiąca. To na prawdę sporo czasu a czasami nowe umiejętności pojawiają się z dnia na dzień. Ale możesz też tak jak radzi Ewa udać się do ortopedy dziecięcego żeby się upewnić że wszystko jest w jak najlepszym porządku.