Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Nóżki ...

Data utworzenia : 2018-08-06 15:32 | Ostatni komentarz 2018-12-08 03:03

Mamowe

1244 Odsłony
16 Komentarze

Nie wiem nawet jak temat nazwać . Mam problem . 3 lata jeździłam z synkiem do ortopedy bo miał antetorsje kości udowych z której wyrósł podobno... Niestety nóżki stawia nadal krzywo i odkąd nosi krótkie spodenki widać to jeszcze wyraźniej ..dodatkowo kupiliśmy buty takie do latania na piankowej podeszwie która starła się z jednej strony a dokładniej od wewnętrznej strony stop ... Chce we wrześniu idąc się jeszcze na jedną kontrolę do innego ortopedy typowo dziecięcego bo się bardzo martwię . Jak synek wróci od babci wyśle zdjęcie bucika

2018-12-08 03:03

Sylwia to ja chodziłam raz na dwa tygodnie. Ale regularnie ćwiczyłam z nią w domu. A i jeszcze chodzimy na basen też po zleceniu neurologa. Teraz za trochę ponad tydzień jadę na kontrol i zdecyduje czy nadal potrzebna jest rehabilitacja. Moja córa też miała problem z lewa stopa. U nas ćwiczenia i tejpy przyniosły na prawdę dobry efekt. Teraz mam przyjść na kontrol jak młoda zacznie samodzielnie chodzić. Nie wiem też czy Twoja fizjo mówiła ale dzieci z obniżonym napięciem trzeba bardzo kontrolować w szczególności jak pójdą do przedszkola bo wtedy więcej siedzą i problem może się znowu pojawić.

2018-12-07 09:10

Kasia ja jezdzilam dwa razy w tyg z moja niunia do fizjo bo miala obnizone napiecie miesniowe i asymetrie teraz jezdzimy tak na prawde co miesiac tylko na kontrole .. Obecnie fizjo twierdzi ze misia ma wiotkie stopy i koslawi zwlaszcza lewa nozke .. (Misia ma 14 miesiecy )

2018-12-06 21:10

Moja córa ma co prawda 11 miesięcy i do fizjoterapeuty trafiłam z innym problemem ale też zauważyła, że młoda krzywo stawia stópki. Dokładnie jedną. więc ćwiczyłam z nią z powodu obniżonego napięcia i nóżek. Dobry fizjoterapeuta to na prawdę ważna sprawa i on może Ci pomóc. Młoda miała naklejane tejpy na nóżkach i ona jest mała więc szybko naprawiliśmy nóżkę ale trzeba tego pilnować cały czas. Dlatego uważam jak Oliwcia udaj się do fizjo i zacznij ćwiczyć. Spotkania z fozjo będą polegały na tym, że ona będzie w formie zabawy sobie najpierw obserwowała później pokazywała jak masz ćwiczyć z dzieckiem i ćwiczycie w domu i co ileś chodzicie na kontrolę do niej i wszystko wygląda tak samo. Ja dobrą fizjoterapeutkę a wcześniej neurologa znalazłam na fb na grupie mam z mojego miasta może też masz taką grupę i watro tam się zapytać. Aha moja fizjo teraz się dokształca i opowiadała mi że wady postawy można korygować całe życie. Wiadomo im człowiek starszy tym trudniej ale można zmienić wszystko. Twój Synek jest mały więc systematyczne ćwiczenia na pewno pomogą Wam się szybko uporać z problemem.

2018-12-05 12:00

Mamowe poszukaj i dobrze by bylo jak bys miala kogos z polecenia albo podczytac opinie o danym fizjoterapeucie .. Zdrowko naszych dzieci najwazniejsze a jak cos die dzieje z nozkami to niestety i zaraz obrywa mocno kregoslup a jak wiemy on najwazniejszy A no i wedlug mnie sama wkladka nie zalatwi sprawy a ortopeda po prostu zaleci wkladki do bucikow i tyle ..

2018-12-04 21:50

Fizjoterapeuta ..masz rację . Zaraz zabiorę się za szukanie dobrego w okolicy

2018-12-03 18:32

Ortopeda tu niestety wiele nie pomoze a zaleci wkladki ortopedyczne do butow a tu nie chodzi o usztywnienie nogi tylko .. Najlepiej udac sie do fizjoterapeuty aby cwiczyl z dzieckiem moja Oliwia ma prawie 6 lat koslawi stopy do tego stopnia ze jedno kolanko ma nozej od drugiego skrzywiony kregoslup i asymetrie ... Porazka normalnie ... Od 2 miesiecy chodzi na rehabilitacje (jest to bardziej w formie zabawy i wzmocnienia stopy ) bo tym.czasie juz widac poprawe minimalna logiczne ze nie bedzie zaraz bog wie jakiej poprawy ale kochane warto dbac o stopy naszych dzieci jak was cos niepokoi idzcie na konsultacje do dobrego fizjoterapeuty

2018-08-07 13:13

Mamowe możesz też synkowi kupować buty wysokie w sesie za kostkę to na pewno nie zaszkodzi ;) Zmień lekarza przede wszystkim ;) mały ma jeszcze czas , możliwe że będzie miał zalecane ćwiczenia jakieś . Według mnie wysokie buty i profilowane wkładki to podstawa ;) Jeśli zdecydujesz się wybrać do fizjoterapeutki to koniecznie zabierz buty do pokazania . Moja chciała oglądać właśnie podeszwy ;)

2018-08-07 12:45

Zdjęcie butów . Dodam że ma je może 2 MSC ...